فهرست
حاجی صفی- فرانکفورت، دلخوشی این روزهای ما!
حاجی صفی- فرانکفورت، دلخوشی این روزهای ما!

حاجی صفی- فرانکفورت، دلخوشی این روزهای ما!

آی اسپورت-  بازیکنی که در 25 سالگی و با انجام 71 بازی ملی، به بوندس لیگای دو رفته تا برای اف اس وی فرانکفورت که در رده نهم جدول قرار دارد، بازی کند. احسان مقصر نیست، فوتبال اروپا دیگر بازیکنان ایرانی را به این سادگی‌ها نمی‌پذیرد. دلیلش هم درخشش شرق آسیایی‌هاست. وقتی اروپایی‌ها می‌توانند بازیکنان مطرح ژاپنی و کره‌ای را صید کنند و از آنها به بهترین شکل ممکن بازی بگیرند، مشخص است که دیگر سمت و سوی بازیکنان ایرانی نمی‌آیند. ایران با هشت لژیونر که سه تا از آنها در لیگ روسیه، یکی لیگ هلند، یکی لیگ یک انگلیس، یکی لیگ یونان و دو تا از آنها هم در بوندس لیگای دو حضور دارند، در مقایسه با ژاپن و کره جنوبی نتیجه وحشتناکی را رقم می‌زند. ژاپن در لیست خود 18 لژیونر دارد که جملگی در لیگ‌های مطرح اروپایی بازی می‌کنند. به این نام‌ها دقت کنید:
گوتوکو ساکایی(هامبورگ)، یوتو ناگاتومو (اینترمیلان)، هیروکی ساکایی (هانوفر)، مایا یوشیدا (ساوتهمپتون)، گنکی هاراگوچی (هرتابرلین)، شینجی کاگاوا (دورتموند)، ماکوتو هاسه به (اینتراخت فرانکفورت)، کیسوکه هوندا (میلان)، شینجی اوکازاکی (لسترسیتی)، یوشینوری موتو (ماینتس)، آتسوکو اوچیدا (شالکه)، هیروشی کیوتاکه (هانوفر)، تاکاشی اینویی (ایبار)، هاجیمه هوسوگی (بورسا اسپور)، یوی اوزاکا (کلن)، یوایچیرو کاکیتانی (بازل)، میکه هاوه نار (دن هاگ)، جونیا تاناکا (اسپورتینگ لیسبون)، نکته جالب در این لیست، هشت لژیونر پایانی هستند که در آخرین اردوی تیم ملی ژاپن، وحید هلیل هودزیچ از آنها دعوت نکرده است. حتی تیم ملی کره جنوبی هم از حیث لژیونر قابل قیاس با ایران نیست. کره جنوبی 5 بازیکن در بوندس لیگای یک دارد، دو بازیکن در لیگ برتر انگلیس و یک بازیکن در لیگ پرتغال. از استرالیا هم می‌گذریم که از 50 بازیکن حاضر در لیست یک سال اخیرش، 31 بازیکن در لیگ‌های معتبر اروپایی از جمله لیگ برتر انگلیس و لیگ آلمان توپ می‌زنند. فقر لژیونر در فوتبال ایران تقصیر بازیکنان نیست. از آنها نمی‌شود خرده گرفت، چرا که در بازی‌های باشگاهی و ملی به بهترین شکل ظاهر می‌شوند و پتانسیل بالای خود را نشان می‌دهند. ایراد اصلی را باید کنکاش کرد. اینکه چرا ژاپنی‌ها به راحتی راهی اروپا می‌شوند و در مقابل تنها دلخوشی ما حضور حاجی صفی در بوندس لیگای دو و یا انتقال علیرضا جهانبخش به آلکمار هلند است.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-02 15:06:03
نظر دهید
۱ نظر
mahdi
چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴، ۲۲:۵۰
راحت طلبی و پول زیاد. که از همون اول تو لیگ خودمون براشون فراهمه! هیچکس از پول بدش نمیاد... ولی وقتی هدف اصلی بازیکنامون پوله خب طبیعتا کسی قید لیگ خودمونو نمیزنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر