فهرست
نگاه روز: گوام را دستکم نگیریم، ایران را هم!
نگاه روز: گوام را دستکم نگیریم، ایران را هم!

نگاه روز: گوام را دستکم نگیریم، ایران را هم!

آی اسپورت- تیم ملی گوام، با اعتماد به نفس بسیار زیادی وارد ایران شده است. بخشی از این اعتماد به نفس، به دو پیروزی متوالی آن ها در آغازِ مرحله مقدماتی جام جهان برمی گردد و بخش دیگری از آن را نیز شاید کادر فنی و بازیکنان تیم ملی ایران با مصاحبه های شان به آن ها بخشیده اند. حالا گری وایت تصور می کند تیمش آمادگی امتیاز گرفتن از ایران در آزادی را دارد و این روحیه برای تیمی که دفاع کردن را خوب بلد است، کمک بزرگی به شمار خواهد رفت. 


در ایران، هیچکس دوست ندارد خاطره بازی با ترکمنستان برای تیم ملی تکرار شود. بعد از گل سردار آزمون در آن مسابقه، همه تصور می کردند تیم ملی به راحتی گل های زیادی به حریف خواهد زد و شاید این باور به خود بازیکنان نز منتقل شد که بازی را ساده گرفتند و دو امتیاز را از دست دادند. حالا دیگر همه به گوام به چشم یک رقیب جدی نگاه می کنند اما نباید از یاد ببریم که بیش از حد جدی گرفتن رقیب نیز، به نوعی دستکم گرفتن تیم کی روش خواهد بود. البته که همه مهره های تیم ملی باید با تمام توان و جدیت برابر گوام بازی کنند اما احترام بیش از حد برای این رقیب و مصون نگه داشتن آن ها از ترس در بازی آزادی، آن ها را به این باور خواهد رساند که واقعا رقیب مهم و بزرگی برای ایران است. برای تیمی که یک سال قبل نفس نایب قهرمان جام جهانی را در برزیل گرفته بود! 


بر خلاف آنچه منتقدان سنتی کی روش به آن باور دارند، فاصله ها نه تنها در آسیا، که در فوتبال جهان به شدت کمرنگ شده و نتایج رقابت های انتخابی یورو نیز همین موضوع را ثابت می کند. گوام دیگر تیمی نیست که 19 تا گل از ایران بخورد و ایران هم دیگر از روزهای سلطنت مطلق آسیا کمی دور شده اما با این وجود، هنوز چندین گل اختلاف بین ایران و گوام وجود دارد و چه خوب اگر حواس مان باشد با بیش از حد بزرگ کردن آن ها توی مصاحبه ها، ترس آن ها و غرور خودمان را فرونریزیم. 


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-02 16:05:35
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۱۷
کمی خجالت بکشید ما از گوام ضعیف تر شدیم!
-
چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۱۷
کمی خجالت بکشید ما از گوام ضعیف تر شدیم!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر