فهرست
اتلتیکو 4 – 1 میلان: سلاخی در بیسنته کالدرون
اتلتیکو 4 – 1 میلان: سلاخی در بیسنته کالدرون

اتلتیکو 4 – 1 میلان: سلاخی در بیسنته کالدرون

آی اسپورت- اتلتیکو مادرید در دیدارهای خانگی رقابت های یوفا در 16 بازی که برگزار کرده اند به 15 برد دست یافته اند و ازینرو رکورد جالبی دارند.آن ها در لالیگا با عملکردی عالی در جایگاه دوم قرار دارند. از سوی دیگر میلانی ها که هفت بار برنده ی لیگ قهرمانان شده اند اصلا حال و روز خوبی ندارند و در جایگاه 10 ام لیگ ایتالیا قرار گرفته اند.

نگاهی بیاندازیم به ترکیب دوتیم: 

در نیمه ی اول این دیدار دو تیم بازی را خوب شروع کردند. اولین اتفاق بازی در دقیقه ی 3 بازی رقم خورد جایی که پاس کوکه با شوت پای چپ ناگهانی دیگو کاستا از زاویه ای کاملا بسته به گوشه ی سمت چپ دروازه رفت و به گل تبدیل شد. پس از این گل اتلتیکو که روحیه گرفته بود به خوبی کنترل بازی را در دست گرفت و با حملاتی که روی پاسکاری ها سرعتی بازیکنان این تیم شکل می گرفت تا مرز زدن گل دوم نیز پیش رقت. پس گذشت 20 دقیقه ی ابتدایی این مسابقه میلان کم کم خود را بازیافت. آن ها با توجه به سیستم فشرده ی اتلتیکو در میانه ی میدان با پاس کاریهای متعدد سعی کردند بیشتر از کناره های زمین به عمق دفاع اتلتیکو نفوذ کنند. میلانی ها در دقایق منجر به گل حدود 89 درصد پاس سالم داشتند که این نکته نشان از تمرکز تیم کلارنس سیدورف در دقایق بحرانی داشت. بیشترین حملات تیم میلان در این دقایق از سمت راست بود جایی که فیلیپه لوئیس وجود داشت و اصلا خوب بازی نکرد او پایین ترین نمره را در بین بازیکنان اتلتیکو در نیمه ی اول گرفت (6.0). در دقیقه ی 27 بود که میلان روی پاس آندرا شولی از سمت راست و ضربه ی سر کاکا که البته در میانه ی راه به خوانفران برخورد کرد به گل رسید. پس از این گل میلان بیشتر جلو کشید و موقعیت خوب این تیم باز هم از سمت راست روی پاس تربت و ضربه ی سر کاکا به بیرون رفت. اتلتیکو دوباره بیدار شد و روی ضد حملات دروازه ی میلان را تهدید کرد اینجا بود که شوت آردا توران با برخورد مدافعان میلان وارد دروازه شد. پس از این گل اتلتیکو موقعیت خوبی برای گل داشت که پاس خوانفران را رائول گارسیا با ضربه ی برگردان عالی به اوت فرستاد. پس از این لحظات اتفاق خاصی روی دروازه ها نیفتاد. تنها اتفاق کارت زرد بالوتلی در آخرین لحظاتبود که نشان می دهد این بازیکن هنوز یاد نگرفته در بازی های بزرگ چگونه رفتار کند.

نیمه ی دوم با یک تعویض آغاز شد. روبینیو به جای تربت به بازی آمد. ظاهرا سیدورف قصد جدید قوای هجومی تیمش را داشته. به هر حال دقایق 45-60 درگیرنه بود و دو تیم سعی داشتند ابتکار عمل را از حریف بگیرند. دردقیقه ی 58 سوارز از ناحیه ی سر مصدوم شد و سپس با سری بانداژ شده به میدان بازگشت. تا دقیقه ی 70 اتلتیکو بیشتر مالکیت توپ را در اختیار داشت و ظاهرا میلانی ها خسته و عصبانی بودند. تاکتیک اتلتیکو در این لحظات بیشتر حفظ توپ جلوی دفاع حریف و استفاده از قدرت شوت زنی مهاجمان بود. در دقیقه ی 70 روی پاس گابی از روی یک ضربه ی آزاد و ضربه ی سر رائول گارسیا و ضعف مشهود آبیاتی در گرفتن توپ اتلتیکو به گل رسید. در این دقایق اتلتیکو و میلان دست به تعویض زدند و مشخص بود قصد سیدورف بیشتر افزایش قوای تهاجمی و قصد سیمئونه حفظ بازیکنانش از مصدومیت و حفظ نتیجه بود. در دقیقه ی 72 یکی از معدود موقعیت های میلان در این نیمه روی شوت روبینیو و پاس کاکا به تیر دروازه خورد و به اوت رفت.در دقایق 70-80 خشونت مشخصه ی اصلی بازی بود. میلانی ها شدیدا به گل احتیاج داشتند و اتلتیکو مدام در حال دیکته کردن برتری اش به میلان بود.

در دقیقه ی 85 نیز که میلانی ها با حملات کور سعی در تغییر نتیجه داشتند موقعیت طلبی کاستا باز هم بلای جان آبیاتی شد و میلان در بیسنته کالدرون 1-4 از سفید و قرمزهای مادرید شکست خورد. اینجا بود که هواداران مادرید شروع به شادی مخصوص مادریدی ها کردند و شروع به چرخاندن پیراهن های تیم روی دست ها کردند. هواداران سر از پا نمی شاختند. نگاهی بیندازیم به آمار بازی:

بهترین بازیکنان میدان:

 

     
آی اسپورت
2014-03-12 01:41:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر