فهرست
مازیچ؛ داوری که فحاشی ایرانی‌ها را کتاب می‌کند
مازیچ؛ داوری که فحاشی ایرانی‌ها را کتاب می‌کند

مازیچ؛ داوری که فحاشی ایرانی‌ها را کتاب می‌کند

آی اسپورت - بیش از یک سال از بازی ایران و آرژانتین در جام‌ جهانی‌ ۲۰۱۴ می‌گذرد؛ دیداری که هنوز هم خیلی‌ها معتقدند حق ایران در آن شکست نبود. به گزارش خبرآنلاین، در آن مسابقه حساس که مسی و دوستانش ۹۰ دقیقه هرچه زدند به در بسته خورد (مسی در دقیقه ۹۲ با یک شوت دیدنی دروازه حقیقی را باز کرد) داور صربستانی در اشتباهی فاحش خطای مسلم مدافع آرژانتین روی اشکان دژاگه، مهاجم تیم ‌ملی کشورمان را در محوطه جریمه اعلام نکرد و به عقیده کارشناسان یک ضربه پنالتی را از ایران گرفت. او همچنین در چندین مورد با قرار گرفتن در مسیر توپ مانع ارسال پاس‌های بازیکنان ایران شد. آن زمان فدراسیون فوتبال کشورمان در نامه‌ای رسمی به قضاوت داور بازی واکنش نشان داد و با کمک سفارت ایران در برزیل شکایتی را تنظیم و به فیفا ارسال کرد. حرف هم این بود که این داور صربستانی حق یک ملت را ضایع کرده است. اما دقایقی پس از اینکه آرژانتین - ایران را شکست داد بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به صفحات شخصی مازیچ حمله کرده و انواع و اقسام توهین‌ها را نثار قاضی این میدان کردند. در کمتر از چند ساعت صفحات او پر شده بود از پیام‌های ایرانی‌ها؛ پیام‌هایی که حاوی مطالب خوبی نبود و بیشتر فحش و ناسزا بود. با گذشت بیش از یک سال از این اتفاق مازیچ اما قرار است تمام توهین‌هایی که به او شده است را در قالب یک کتاب بنویسد و منتشر کند! ماجرا از جایی شروع شد که شاهمیری داور بین‌المللی والیبال ایران به صربستان سفر می‌کند. در این سفر او به صورت اتفاقی داور بازی ایران و آرژانتین را در سالن ملاقات می‌کند که مازیچ وقتی می‌فهمد شاهمیری ایرانی است از او چند سؤال می‌کند. شما مدرسه دارید؟ دبیرستان دارید؟ دانشگاه دارید؟ وقتی او پاسخ مثبت شاهمیری را می‌شنود دیگر چیزی نمی‌گوید و دوباره فردا سؤال‌های جدیدی را از داور ایرانی می‌کند و می‌گوید:«شما فرهنگ دارید؟ ادب دارید؟» او باز هم وقتی با این پاسخ شاهمیری روبه‌رو می‌شود برگه‌هایی به قطر تقریبی ۳۰ سانتی‌متر را نشان شاهمیری می‌دهد و به او می‌گوید: «تمام این برگه‌ها توهین‌هایی است که ایرانی‌ها به من در صفحات مجازی مختلف کرده‌اند. من دادم این برگه‌ها را برایم ترجمه کرده‌اند. متأسفانه خیلی از آنها توهین به من و خانواده‌ام است. همه این برگه‌ها را نگه داشته‌ام تا پس از دوران حرفه‌ای و زمانی که بازنشسته شدم این توهین‌ها را در قالب یک کتاب منتشر کنم!»

کد خبر:9402
  ۶  
آی اسپورت
2015-09-03 10:38:44
نظر دهید

۶ نظر
-
پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۱:۱۳
جای شاهمیری بودم یه جوری می زدمش که از این فکرا به سرش نزنه
۱
Derrick Rose
پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۱:۱۳
فقط دوست دارم اسم کتابش رو بذاره ایرانیان بی ادب و بی فرهنگ،..
عیب نداره،..
ولی آخرش بنویس به قلم میلوراد مازیچ یک بیشرف بی همه چیز نامرد و عقده ای،.. کسی که یا مامور کسانی یا مامور قلب سیاه خودش بود تا ضعیف کشی کنه،.. کسی که همه سوتهاش به جهت خوشخدمتی به مسی و یارانش بود،.
کسی بود که نذاشت دنیا تکون بخوره و چند تا جوون بیچاره بیکار و فقیر ایرانی تو این شرایط سخت زندگی ٢-٣ ماهی تو دنیا سرافرازی کنن که إره ما هم دلخوشی داریم،... درسته از خیلی چیزها محرومیم ولی آرژانتین بزرگ رو به زانو درآوردیم،.. بنویس من یه حرومزاده لعنتی هستم که باید نقش بد من های تارانتینو رو بازی کنم به جای کرت راسل،.. بنویس من آرژانتین رو برنده کردم چون حقش نبود ایران زپرتی ببردش و میلیونها مردم مظلوم ایرانی واسه ٣-٤ ماه خوشی رو از صمیم قلب تجربه کنن و بیکاری و فقر و بیچارگی رو با ساقهای اندو و اشکان و جهان و گوچی و حقیقی شوت کنن،.. حتما بنویس که مرام ومعرفت و دست ضعفا رو گرفتن کار آدمهای درست روزگار نه حرومزاده های عقده ای،...
۱
-
پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۳:۱۸
وقتی حق یه ملت رو از ترس نام مسی و آرژانتین نادیده میگره اون توهینا حقشه. نوش جونش
۱
-
پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۲۵
حقت بود
۱
ناشناس
جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۰۵
باسلام
صفحه اولش بنویس که در قبال گندی که زدی ، کتابی ننوشتی ؟!!!
۱
اورمیا..یاشا تورک وطنیم
شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۳۱
عاغا بد کاری کرد با باختتون ب ارژانتین ی جشن ملی اسگولیسم هافراهم کرد تا هم شما برای باختتون ی پایکوبی و ی تکون و نرمش قهرمانانه تو خیابونا کرده باشین و هم دل ملل دنیارو با سوژه کردنتون شاد کرده باشین..!! :))
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر