فهرست
فتح‌الله‌زاده: افشارزاده نگذاشت طلب ساموئل پرداخت شود
فتح‌الله‌زاده: افشارزاده نگذاشت طلب ساموئل پرداخت شود

فتح‌الله‌زاده: افشارزاده نگذاشت طلب ساموئل پرداخت شود

آی اسپورت - این روزها رابطه علی فتح‌الله زاده و مدیران باشگاه‌های استقلال دوباره تیره شده است و طرفین در مصاحبه‌های‌شان علیه هم موضع‌ می‌گیرند. به نوشته خبر ورزشی، افشارزاده از طرح کارت هواداری که دوره فتح‌ا... زاده اجرا می‌شد، استفاده کرده و آن را ناموفق دانست و از بدهی‌های استقلال در دوره فتح‌ا... زاده هم به شدت استفاده می‌کند. توضیحات و پاسخ های فتح الله را بخوانید:
آقای افشارزاده از طرح کارت هواداری که در دوره شما استارت خورده بود، استفاده کرده است. من فرصت کافی برای عملیاتی کردن آن نداشتم چون عوضم کردند. چنین طرح‌هایی طی شش ماه یا یک سال جواب نمی‌دهد و زمان‌بر است اما دوستان بعد از من طرح را دنبال نکردند. احتمالاً برای استقلال کارهای علمی را نپسندیدند. البته اگر روزی برگردم، قطعاً دوباره این طرح را دنبال می‌کنم چون دنیا آن را دنبال کرده و نتیجه هم گرفته است.
قبل از شروع فصل شما در اینکه استقلال حتی بتواند سهمیه آسیایی بگیرد، ابراز تردید کرده بودید. هنوز هم روی حرف‌تان هستید؟ من هرگز وقتی در استقلال نباشم، علیه این تیم حرف نمی‌زنم اما در مورد آن مصاحبه فقط به حرف مدیرعامل استقلال استناد کردم. آقای افشارزاده گفت هدف ما در این فصل کسب سهمیه آسیایی است و من هم گفتم اگر استقلال به سهمیه فکر کند، بعید است به آن دست یابد. استقلال باید همیشه در اندیشه قهرمانی باشد.
اوضاع مالی پرسپولیس خراب شده و برخی از مدیران استقلال در مورد وقوع چنین ماجرایی در این باشگاه هم هشدار می‌دهند. مگر آقای خادم نگفت اسپانسر 25 میلیاردی می‌آورد؟ آقای خادم؛ اسپانسر 25 میلیاردی که می‌گفتی کجاست؟ آقای خادم، مگر آتیلا پیشنهاد 30 میلیاردی نداد، پس چرا قبولش نکردی؟ یک تیم همچون استقلال با 30 میلیارد تومان راحت قهرمان می‌شود. من در حالی که وزارت فقط 3 میلیارد داده بود، تیم را تا مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا بالا بردم. شما 25 میلیارد را بدهید، تضمین می‌دهم استقلال را قهرمان آسیا تحویل بدهم.
در رابطه با نقش آقای سبک‌دست هم حرف و حدیث زیاد است. من تا امروز آقای سبک‌دست را اصلاً از نزدیک ندیده‌ام اما اگر قرار باشد پول بدهد، باید نظر هم بدهد دیگر. چطوری است او که پول داده، حرفی نزند اما آن‌کس که یک ریال هم نداده، اظهارنظر و دخالت بکند؟
یکی از انتقاداتی که به مدیران کنونی و اسبق استقلال وارد است، عدم اختصاص پول برای خرید یا اجاره بلندمدت واحدهای مسکونی جهت اسکان بازیکنان خارجی است. مگر اجاره یک خانه برای خارجی‌ها چقدر هزینه دارد؟ ماهی 2 میلیون تومان. 9 ماه ایران هستند که می‌شود 18 میلیون. حالا شاید یک‌ مقدار هم بیشتر. مشکل استقلال که 18 میلیون نیست. آقای افشارزاده طوری از بدهی دوره فتح‌ا...زاده حرف می‌زند که همه دنیا فهمیده‌اند. این برای سومین مرتبه است که ایشان مصاحبه کرده. آقایان مگر وقتی من بدهی مدیران قبل از خودم را می‌دادم، حرفی زدم؟! برای اینکه ماجرای ریوالدو دردسرساز نشود، یک میلیارد و 300 میلیون پول دادم. البته آن مدیری که ریوالدو را آورده بود هم مقصر نیست. او که برای تیم شخصی‌اش بازیکن نخریده بود. ریوالدو را برای استقلال آورده بودند و هرکس مدیرعامل شود، باید پولش را می‌داد. آقای ساموئل از ما طلب داشت و ما 200 هزار دلار از AFC طلبکار بودیم. به ساموئل نامه دادم و با کنفدراسیون هم هماهنگ کردم که آن پول را از AFC بگیرد و پرونده‌اش بسته شود اما بعد از من وقتی آقای افشارزاده آمد، سریع یک نفر به نام «خدایی» را به مالزی فرستاد تا AFC پول را به جای ساموئل، نقداً به ایشان پرداخت کند. به این ترتیب خیلی راحت جلوی پرداخت طلب ساموئل و تسویه‌حساب با او گرفته شد.
در مورد هزینه‌هایی که برای کمپ شده نیز همچنان انتقاداتی به شما وارد است. چه انتقادی؟ اولاً اسناد نشان می‌دهد که کمپ حجازی مال ماست. این مدارک را حتی به سردبیر شما هم نشان داده‌ام. مرحوم خطیب و حتی خود امیررضا خادم که با من زاویه دارد هم صحت حرف‌هایم را تأیید کردند. در کمپ بالغ بر 5 میلیارد هزینه شد اما تقریباً همه آن را دوستان من داده‌اند و از خزانه استقلال چیزی کم نشد. برای مثال چمن مصنوعی و حفاظ اطراف آن را آقای طلوعی شهردار محترم وقت منطقه 6 درست کرد.
کلاً به نظر می‌رسد مدیران استقلال دوباره از شما زیاد انتقاد می‌کنند. بله. چون می‌دانند من استقلالی‌ام و سکوت می‌کنم. عیبی ندارد. از من انتقاد کنند اما استقلال را هم درست کنند.
اگر به خردادماه برگردیم و شما مدیرعامل باشید دوباره پرویز مظلومی سرمربی استقلال می‌شد؟ ما یا باید یک سرمربی خارجی در حد کروش برای استقلال می‌آوردیم یا سراغ سرمایه‌های داخلی می‌رفتیم. پول جذب امثال کروش که نبود، بنابراین باید از ایرانی‌ها استفاده می‌کردیم. امثال مظلومی‌ و منصوریان سرمایه‌های استقلال هستند.
اما شایعه است که اگر شما جای افشارزاده بودید، الان منصوریان سرمربی استقلال بود نه مظلومی. حالا که من جای مدیرعامل استقلال نیستم و سمتی هم ندارم بنابراین نمی‌توانم هیچ اظهارنظر یا پیش‌داوری کنم.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-03 13:19:36
نظر دهید
۱ نظر
-
پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۵۰
فتح الله زاده 2 سال آخر مدیریت اش از طرف دولت حمایت مالی کمی شد فکر کنم در این 2 سال مجموعاً 7 میلیارد به استقلال دادن در صورتی که خرج یکسال استقلال 20الی 24 میلیارد میشد پس دولت باید جوابگو باشه، فتح الله زاده که نمیتوانست از جیب خودش پول خرج کند، در کل منبع درآمد از فوتبال ایران هم کم و ناچیز هست نه قانون کپی رایت داریم نه صداسیما پولی پرداخت میکنه و هزار بی قانونی دیگر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر