فهرست
ایران 6 - صفر گوام؛ گل‌ریزان کی‌روش و پسرانش برای صدرنشین
ایران 6 - صفر گوام؛ گل‌ریزان کی‌روش و پسرانش برای صدرنشین

ایران 6 - صفر گوام؛ گل‌ریزان کی‌روش و پسرانش برای صدرنشین

آی اسپورت- امروز و در سومین هفته برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی در گروه D آسیا تیم ملی فوتبال ایران به مصاف گوامی رفت که برای حفظ صدرنشینی‌اش آمده بود
ورزشگاه آزادی، تماشاگر: 5000 نفر
داور: خمیس الماری (قطر) کمک ها: رمضان آل نائمی (قطر)، یوسف عارف الشمری (قطر)
اخطار: داگلاس هریچ دقیقه 9 و جاستین دیوید 88 برای گوام
ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی،وریا غفوری (64 رامین رضاییان)،آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه (75 امید عالیشاه)، وحید امیری، سردار آزمون (70 مهدی ترابی)، مهدی طارمی
سرمربی: کارلوس کی روش
گوام: داگلاس هریچ، الکساندر فرانسیس، تراویز نیکلاو، ماتسون داگلای، جان ماتکین، جیسون گاندلای، ریان گای، دراندون مارکی، شاون نیکولای (72 رومرو)، دلاگرازا، شان آندره مالکوم (59 جاستین دیوید)
سرمربی: گری وای
شرح بازی: تیم ملی ایران که با توجه به پیشرفت گوامی ها و البته شش امتیازه بودن آنها در این گروه، این تیم را به نوعی هندوانه ای سربسته می دید از ابتدای بازی حملات خود را روی دروازه این تیم آغاز کرد تا در همان اوایل بازی به نوعی از این تیم زهر چشم گرفته باشد و در نهایت پس از چند موقعیت خطرناک توانست در دقیقه نهم و روی حرکت سردار آزمون، به یک پنالتی برسد و برای اولین بار دروازه حریف را باز کند. پس از این گل بود که بازیکنان ایران راه دروازه گوام را یاد گرفتند و علاوه بر حملات و ایجاد خطر، توانستند سه بار دیگر نیز تور دروازه این تیم را به لرزه در بیاورند تا در پایان این نیمه یوزهای ایرانی با چهار گل زمین بازی را ترک کنند. در این بازی که به نوعی می تواند یک بازی تدارکاتی نیز برای ایران محسوب شود کار تیمی و تمرین شده بازیکنان ایران ایران بسیار به چشم می آمد و تقریبا تمام گل های تیم ملی از روی حرکات تمرین شده و تیمی به دست آمد، اشکان دژاگه پشت مهاجمان ایران کاملا آزاد، صاحب تمام توپ ها بود و بارها با ارسال های خود موقعیت سازی کرد و در سردار آزمون نیز تنها بازیکنی بود که در هر 4 گل ایران تاثیر مستقیم داشت و به نوعی مهره اصلی کی روش در فاز هجومی به شمار می رود وی در این نیمه دو گل، یک پاس گل و یک ضربه پنالتی از خود بر جا گذاشت.
شرح گل: 1 – 0 (ایران، دقیقه 10)، ضربه پنالتی به دست آمده برای ایران که با خطای دروازه بان حریف روی آزمون مهیا شد توسط اشکان دژاگه به گل اول ایران تبدیل شد.
2 – 0 (ایران، دقیقه 30) مهدی طارمی از قلب دفاع گوامی ها حرکتی را پا به توپ آغاز کرد و پس از یک کار تیمی زیبا و یک و دو با سردار آزمون، در حالی که با دروازه بان حریف روبرو شده بود با ضربه ای به موقع دروازه این تیم را برای بار دوم باز کرد.
3 – 0 (ایران، دقیقه 34) اشکان دژاگه سانتر زیبای دیگری را اینبار از جناح راست روانه دروازه گوامی ها کرد و سردار آزمون که در هر دو گل قبلی ایران نقش مستقیم داشت با پروازی بلند و ضربه سری زیبا توپ را به گوشه دروازه گوام فرستاد تا دروازه این تیم برای بار سوم باز شود.
4 – 0 (ایران، دقیقه 41) بازهم یک کار تیمی دیگر از بازیکنان تیم ملی ایران در این بازی صورت گرفت و این بار وحید امیری از جناح چپ سانتر زیبایی را روی دروازه گوامی ها فرستاد و آزمون باز هم به هوا برخاست و با ضربه سر زیبای دیگری دروازه گوامی ها را برای بار چهارم باز کرد.
5 – 0 (ایران، 65) رامین رضاییان تازه وارد، پس از دریافت توپی که اتفاقی زیر پای وی افتاد، سانتری را روی دروازه گوامی ها ارسال کرد و مهدی طارمی نیز با ضربه سر توانست خود را در این بازی دو گله و تیم ملی ایران را پنج گله کند.
6 – 0 (ایران، 88) مهدی ترابی که در نیمه دوم این بازی به میدان آمد در محوطه جریمه حریف، با پاسی رو به بیرون صاحب توپ شد و از خلاء مدافعان گوامی نهایت استفاده را برد و با ضربه ای محکم ششمین گل را وارد دروازه حریف کرد.
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2015-09-03 21:01:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر