فهرست
ستون طنزیم: مرد مقتدر
ستون طنزیم: مرد مقتدر

ستون طنزیم: مرد مقتدر

بله آقا! جرعه‌ای از لب لعل طنز خود چشیدیم و دیدیم که می‌شود خودباوری داشت. دیدیم که می‌شود مطلب نوشت و چاپ شد. دیدیم در این روزگار دنی و گردون می‌شود مطلبی نوشت که از زیر نگاه شرربار سی و هفت ویراستار خشمگین و قسم خورده عبور کند بلکه این ستون با اخبار غیر پر نگردد. ‌ای روزگار! ‌ای روزگاری که ویراستارهای پر کین و خون جوش را پای مطالب ما می‌گذاری و نیمی از هر آنچه می‌نویسیم را روانه سطل آشغال می‌نمایی. چرا هر روز با من چون دیروز مهربان نیستی که هر چه زدیم از خط عبور کرد و رفت توی دروازه؟ چرا هر روز اینطوری نیست؟ چرا؟ چرا رفتی چرا من بی‌قرارم؟ چرا؟ راحت باش! آقای اسدی نایب رییس بزرگ، می‌تی کومان در فدراسیون فوتبال تاکید فرموده‌اند: هر کس در حوزه خودش حرف بزند! ترجمه به فارسی: آقای کی‌روش حرف نزن! به آقای اسدی پیشنهاد می‌کنیم می‌خواهند حرفی بزنند راحت باشند! اینجا بخواهی در لفافه حرف بزنی رییس نمی‌شوی. به کفاشیان نگاه نکن. ایشان اصلا حرف نمی‌زند که رییس شده. هر کس هر حرفی بزند ایشان می‌گوید چشم! شما می‌خواهی حرف بزنی ترجیحا رک حرف بزن! بالاخره اگر قرار باشد آقای اسدی با آن یال و کوپال هم عین بقیه بی‌یال و کوپال‌ها با هزار تا محدودیت و معذوریت و مسوولیت حرف بزند، نزند سنگین‌تر است!  آقای زیرآب زن! استاد آریگو ساچی فرموده‌اند: من می‌دانستم که پرز یا پرس قصد دارد آنچلوتی را اخراج کند! اول اینکه آقای ساچی شما همانی نبودی که از اول فصل مدام زنگ می‌زدی به گوشی آقای پرز یا پرس و می‌گفتی: آنچلوتی از کدام بازیکن رئال چقدر مایه گرفته یا کدام بازیکن رئال شب‌ها سبزی خوردن تازه دم خانه ایشان دلیوری می‌نماید؟ دوم اینکه شما نبودی که زنگ می‌زدی به آنچلوتی، بحث را می‌کشاندی به خساست و حسادتش و بعد صدای ضبط شده طرف را برای پرز یا پرس بلوتوث می‌نمودی؟ خودت نبودی؟ بودی یا نبودی؟ بودی یا نبودی؟ سوم! شما نبودی از گوشی آنچلوتی برای پرز یا پرس اس‌ام‌اس‌های بی‌ادبی و جوک‌های بی‌تربیتی می‌فرستادی؟ همه کار کرده‌ای که طرف را اخراج کنی حالا ادای عارفان و حکیمان را در می‌آوری و می‌گویی: می‌دانستم اخراجش می‌کند؟ به قول امیرخان همه‌مان باید آخرش در یک وجب خاک بخوابیم. شما آرزوی مدیر فنی‌گری این تیم را به گور می‌بری آخر سر! زشت است سر پیری نان‌بری می‌کنی! خجالت بکش. مصاحبه‌های امیرخان را بخوان متحول شو!

بابا رمبو! استاد مسلم جناب آقای میرشاد ماجدی سرپرست سابق استقلال در مصاحبه‌ای فرموده‌اند: یکی نیست کرار را اخراج کند؟ یادش بخیر! استاد خودشان که سرپرست استقلال بودند نهایت جسارتشان در این بود که زنگ بزنند به بازیکن خاطی و بعد بگویند: زنگ زدم تلفن را جواب نداد! یعنی نهایت اتوریته شان این بود که تلفنشان را جواب نمی‌دادند حالا برای ما شده‌اند رمبو! ای بسوزد این پدر بیرون ماندن که آدم را شیر می‌کند!

مرد مقتدر استاد کفاشیان در مصاحبه‌ای فرموده‌اند: کی‌روش حرف حاشیه‌ای نزند! بعد از گفتن این حرف و به قول معروف صدور این حکم سنگین و ریاستی، کارلوس کی‌روش در کنفرانس مطبوعاتی هر چه دل تنگش خواست گفت! نتیجه اخلاقی: قربون برم رییسو ، حرفای راست و ریستو! نتیجه غیراخلاقی: اقتدار از سیبیل‌هایت چکه می‌کند آقای کفاشیان!

قصه کرار من بودم، مدیر برنامم بود، آره و اینا خیلی بودن! رفتم سر صبونه فرزاد اومد گفت: رته ته! پ! خلاصه اینکه من همه جا گفتم زدم شمام بگین زده! نتیجه اخلاقی: ستاره باران باید کرد فوتبالی را که کرار بشود کریم آب منگلش!

هومن جعفری/ایران ورزشی

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-06 15:24:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر