فهرست
پایان تردید برای سرمربیگری تیم‌ملی: فوتسال به کام «کاندلاس»
پایان تردید برای سرمربیگری تیم‌ملی: فوتسال به کام «کاندلاس»

پایان تردید برای سرمربیگری تیم‌ملی: فوتسال به کام «کاندلاس»

سرانجام،  انتخاب سرمربی پس از ٩ماه بلاتکلیفی با اعلام لیست جدید از سوی وحید شمسایی، چهره تاریخ‌ساز فوتسال و سرمربی فعلی تأسیسات دریایی به نظر می‌رسید، دوران بدون بلاتکلیفی به سر رسیده باشد. البته این اتفاق هم رخ داد اما نه با حضور شمسایی بلکه با ورود خسوس کاندلاس اسپانیایی که قبلا هم سابقه مربیگری در تیم‌ملی را داشت. ملی‌پوش سابق به دلیل تداخل مسئولیت در ٢ جبهه و عدم رضایت تأسیسات به جدایی سرمربی- بازیکن خود، مجبور شد قید حضور روی نیمکت تیم‌ملی را بزند؛ درحالی‌که به هوای انتخاب به‌عنوان سرمربی، برنامه‌ها و اردوهای مورد نیازش را هم به کمیته فوتسال ارایه کرده بود!
شمس هم نشد گفته می‌شد پس از شمسایی، فدراسیون روی حسین شمس، دشمن شماره یک وحید دست گذاشت اما بعدها اعلام شد او هم مورد پسند قرار نگرفته است. جالب این‌که شخص شمس هرگونه دعوت به همکاری از سوی فدراسیون را رد کرده است. او دراین‌باره گفت: «اگر نظر ٩٩‌درصد هیأت‌رئیسه روی بنده است، پس باید به نظر هیأت‌رئیسه احترام گذاشته شود اما اگر نظر هیأت‌رئیسه محترم نیست، پس چرا این مسأله را در هیأت‌رئیسه مطرح می‌کنند؟ پیشنهاد تیم‌ملی به خودم را تکذیب می‌کنم و باید بگویم شمسایی نسبت به کاندلاس گزینه بهتری بود.»
توافق با کاندلاس پس از دور خوردن شمسایی و توافق با کاندلاس، این سرمربی چند دوره مذاکره تلفنی با مسئولان فوتسال کشورمان را پشت سر گذاشت و سرانجام پس از بهانه‌‎جویی بابت آماده نشدن پیش‌نویس قرارداد، دیروز متن قرارداد به دست او رسید. طبق اعلام سیدرضا افتخاری، رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال، کاندلاس ماهی ١٠‌هزار یورو دریافت خواهد کرد و البته ٢ پاداش مجزا در صورت قهرمانی در جام‌ملت‌های آسیا و حضور در جمع ٤ تیم برتر جهان برای این مربی در نظر گرفته می‌شود.
آینده مبهم هر چند تیم‌ملی فوتسال بالاخره سروسامان گرفت اما این همه بلاتکلیفی آن هم در فاصله حدود ٤ ماه مانده تا جام‌ملت‌های آسیا در ازبکستان، ذهنیت آرام را از نایب‌قهرمان دوره قبل و یکی از ٣ تیم از پیش‌ صعود کرده به این رقابت‌ها می‌گیرد. به هرحال این رقابت علاوه بر نامیده شدن به‌عنوان معتبرترین جام ملی فوتسال آسیا، حکم ورودی مسابقات جهانی را هم دارد و تیم‌ملی ما برای از بین نرفتن خاطرات قدرت‌نمایی دایمی‎اش باید هر چه زودتر تمریناتش را شروع کند!
     
آی اسپورت
2015-09-06 16:40:47
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر