فهرست
حنیف عمران‌زاده به چالش اهدای عضو پیوست
حنیف عمران‌زاده به چالش اهدای عضو پیوست

حنیف عمران‌زاده به چالش اهدای عضو پیوست

آی اسپورت- حنیف عمران زاده مدافع تنومند استقلال با انتشار عکسی در اینستاگرام خود به چالش اهدای عضو پیوست.او در اینستاگرام خود نوشت:«سلام همراهان خوبم در چالش اهدا عضو این آمار و اطلاعات رو براتون گذاشتم تا وسعت کارتون رو بدونید :
سالانه ٥تا٨ هزار فرد دچار مرگ مغزی می شوند که نیمی از آنها قابلیت اهدا و بخشش عضو را دارند. از طرف دیگر حدود ٢٥ هزار نفر در لیست انتظار هستند که تنها راه نجاتشان دریافت عضو است.
در سال ٩٢ کمتر از ٧٠٠ نفر اهدا شدند و این یعنی از لیست انتظار روزانه ٧ تا ١٠ نفر جان خود را از دست می دهند ، افرادی که می توانستند زندگی کنند... و این میان مشکل اصلی نشناختن مرگ مغزی به عنوان مرگ قطعی و از بین رفتن اعضای بدن فرد مرگ مغزی به دلیل رضایت ندادن یا دیر رضایت دادن خانواده است...
متاسفانه این روز‌ها هر ۲.۵ ساعت یک ایرانی از لیست انتظار جان خود را از دست می دهد...!
همراهان عزیز اهدای عضو؛ لطفا با پررنگ کردن خطوط کف دست راستتان با طرح ۸=۱ و قرار دادن عکستان در صفحات اجتماعی با هشتگ #یک_مساوی_هشت به این جریان فرهنگی بپیوندید. ۸=۱ یعنی هر یک بخشنده عضو می تواند به طور بالقوه جان ٨ نفر را نجات دهد و این به غیر از بخشش نسوج است که ارتقاء دهنده ی کیفیت زندگی تعداد کثیری از انسان‌ها است...»
     
آی اسپورت
2015-09-06 19:45:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر