فهرست
دلخوشی کوچک این روزهای ما: 4 و 6 کم ارزش
دلخوشی کوچک این روزهای ما: 4 و 6 کم ارزش

دلخوشی کوچک این روزهای ما: 4 و 6 کم ارزش

آی اسپورت-اخلاق را درست کنید، باقی چیزها درست می‌شود.
این حرف‌ها بخشی از اظهارات ابراهیم آشتیانی در مورد دربی معروف 16 شهریور 1352 است «بعد از بازی از هرگونه حرکتی که دور از شان یک ورزشکار و یک بازیکن پرسپولیس باشد، خودداری کردیم چون می دانستیم بازیکنان استقلال ناراحت هستند و هوادارانشان نمی توانند سر بالا بیاورند. نمی خواستیم کاری کنیم که بر ناراحتی آنها افزوده شود و خجالت زده و شرمنده از ورزشگاه بیرون بروند. حتی یک لحظه هم نشان ندادیم که 6 گل به استقلال زده ایم؛ نه در حرف هایمان و نه با حرکات دستهایمان. حتی دست بازیکنان استقلال را گرفتیم و به آنها دلداری دادیم»
این حرکات را مقایسه کنید با حرکات سوشا در دربی 80 یا با رفتار حنیف که حتی در هنگام خواب هم احتمالا اول 4 نشان می‌دهد. باور کنید یکی از علل مهم عقب افتادگی ما در فوتبال و این‌که کم‌کم برد مقابل گوام و هند شده عامل افتخار ما همین مورد است. درگیر روزمرگی شده‌ایم و با چیزهای بیخود شاد می‌شویم. اخلاق را سه طلاقه کردیم و کل اجداد هر کس که مخالف ماست را راحت جلوی چشمش می‌آوریم. به صفحه شخصی افراد حمله می‌کنیم، فرقی هم نمی‌کند طرف مسی باشد یا شهرام محمودی، لهش می‌کنیم. اگرچه در واقعیت آرزوی ثانیه‌ای دیدن آن‌ها را داریم، یا یک سلام علیک و امضاء. این واقعیت تلخ دوران ماست. هوچی‌گری مجازی و خوشحالی از مثلا توهین شدید به مجیدی‌ها و کریمی‌ها. اصل را فراموش کرده‌ایم و با تمام وجود به فرعیات چسبیده‌ایم. زمین نداریم، دلالی رکن اصلی فوتبال ماست، به هیچ مربی جوانی میدان نمی‌دهیم، فوتبال پایه‌مان با پول پدران بازیکن‌ها اداره میشود و در لیگ برترمان به اندازه انگشتان یک دست بازیکن درست و حسابی نداریم و الی آخر. آن وقت یه دو عدد 4 و 6 دل بسته ایم و همدیگر را با چوب آن می‌زنیم. کمیته اخلاق‌مان هم که کاری ندارد جز اصلاح مدل مو و پوشاندن خالکوبی. انگار از بالا مفهوم اخلاق را گم کرده‌ایم. ولی با یک کار ساده می‌توان قدم بزرگی در راه اصلاح امور برداشت و آن این است    « از خودمان شروع کنیم»
  ۳  
آی اسپورت
2015-09-07 16:09:03
نظر دهید

۳ نظر
آرش
دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴، ۱۸:۴۶
حرفت رو باید با طلا نوشت بزرگمررررد
-
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۴۹
چرا پرسپولیس بودن یا استقلالی بودن باید دلیلی برای توهین و تمسخر به یکدیگر باشه؟ نمیتونین تحمل کنین یه نفر در سمتی متفاوت با شما باشه.
Danial
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴، ۱۲:۳۹
هیچ چیزی چیپ تر از این ۶ و ۴ نیست و سطح فرهنگ هواداری ما ایرانی‌‌ها رو می‌رسونه. فرهنگی‌ که کوبیدن و تخریب حریف سنتی از اولویت برنامه‌های هواداران هست از روزنامه‌های هواداری بگیر تا شبکه‌های اجتماعی و اونهایی که می‌رن ورزشگاه. البته وقتی‌ باشگاه پرسپولیس سالگرد ۶ تائ رو جشن میگیره شما از هوادارا ۱۴-۱۵ ساله چه توقعی داری آخه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر