فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- گزارش زنده نودِ امشب را از خبر شبانگاهی شبکه سوم آغاز می کنیم. در این بخش خبری برای اولین بار در تاریخ، یک مدیر ایرانی از مردم عذرخواهی کرده است. مدیرعامل شرکت سایپا که شاید در مقابل کاهش شدید خرید خودروی صفر در بازار غافلگیرشده، مستقیما از مردم عذرخواهی می کند اما نه از عذرخواهی هایی که قرار است به بهبود کیفیت و کاهش قیمت بالای خودروهای این کمپانی ختم شود. 


- مجری اخبار شبانگاهی با لحنی سرزنش وارانه، درباره«از دست رفتن 440 هزار فرصت فرزندآوری» ذر یک سال گشته گزارش می دهد. به نظر می رسد دیگر رفته رفته آدم ها باید نگران حریم خصوصی شان شوند!  به هر حال این بچه ها قرار بوده متولد شوند و بزرگ شوند و سوار خودروهای ایرانی توی جاده ها باشند و سرنوشت شان همین اتفاقی بود که قبل از تولد برای شان افتاده! 


-از همین حالا اجازه بدهید محتوای نود امشب را حدس بزنیم. 16-15 تا ویدئوی آنالیز در مورد قراردادهای منتشرشده باشگاه ها در سازمان لیگ که آخرش هم با ستایش یحیی تمام می شود به اضافه اشاره دوباره به حواشی بازی 6 تایی ها در بخش تقویم!  

-دو تا نوجوان امشب اینجا کنارمان هستند که هی رپ گوش می کنند، هی اتک می زنند، هی رپ گوش می کنند، هی اتک می زنند. هم سن و سال های همین ها دارند توی لباس تیم ملی آماده بازی با هندوستان می شوند! -نودِ امشب با 10 دقیقه تاخیر آغاز می شود که حداقل از دست تبلیغ های تلویزیون در امان بمانیم. تبلیغ هایی که در آن ها یک بانک باورش شده که بحران اقتصادی را شکست داده و یک شرکت تاکید دارد که «برگردوندنی ها رو باید برکردوند، گردوندنی ها را باید گردوند!». چقدر شاعرید شما. 


-عادل درباره حذفِ «حسن زیدوند» از مسابقات جهانی کشتی فرنگی حرف می زند. حسن زیدوند سال هاست کشتی نمی گیرد و حالا سرپرست هیات کشتی اندیمشک است. کشتی گیر شکست خورده امشب، مهدی زیدوند است. 


-اگر اتفاق خاصی رخ بدهد، بازی های کشتی فرنگی نماینده های ایران در نود پخش خواهد شد. اتفاق خاص یعنی اینکه بالاخره یک داور پیدا شود که سر سعید عبدولی را نبرد. 


-مجید جلالی مهمان امشبِ نود خواهد بود. با همان چارت ها و نمودارهای همیشگی، این بار در مورد موضوعِ سربازی در فوتبال. ایران-گوام 

- طارمی و سردار آزمون، با شادیِ گل خاص شان، تولد فرزند شهرام محمودی را تبریک می گویند اما شاید به شکلی ناخواسته، با این حرکت دست ها، از تولدِ نسل تازه ای برای فوتبال ایران پرده برمی دارند. نسلی گسترده از خزر تا خلیج فارس. 
 

- از بعد از خداحافظی علی دایی از تیم ملی، هیچ مهاجمی به خوبی سردار آزمون توی لباس این تیم ضربه سر نزده است. ضربه های کلاسیک، توی بازی پسری هستند که فوتبال را با شوق و ذوب بچه های دبستانی بازی می کند.


-مهدی طارمی سه سال قبل در چنین روزهایی توی پادگان حتی فرصت دیدن نود را نداشته اما حالا سوژه اول آنالیز نود است! 


-مهدی ترابی، مهره منحصر به فرد تیم ملی است. بازیکنی که در تمام بازی هایش برای سایپا فقط یک گل زده اما در 3 بازی نصفه و نیمه برای تیم ملی، دو گل به ثمر رسانده است! 


-اگر گوام با این گلرِ شاهکار توانسته هند را ببرد، پس حتی اعضای تدارکات تیم ملی ایران هم می توانند بروند توی زمین و هند را شکست بدهند. 


-گری وایت بعد از یک هفته کری خوانی مداوم برای ایران، حالا مجبور است اعتراف کند که با بهترین تیم آسیا بازی کرده است. شکست، چنین کارهایی با آدم می کند. 


-کارلوس کی روش روی اسکایپِ نود، از مصدومیت وریا غفوری حرف می زند. مصدومیتی که شدید نیست اما در روزهای از دست رفتن پیاپی ستاره های سپاهان، این باشگاه را به شدت نگران خواهد کرد. 


-داستان همیشه همین طور بوده است. فردوسی پور شبِ مسابقه با کی روش مصاحبه می کند و ترکیب بازی فردا را از او می پرسد و پاسخ منفی این مربی روبرو می شود. -آن 8 درصدی که توی نظرسنجی نود به برد هند در مقابل ایران رای داده اند، احتمالا تصور می کنند جلوه های ویژه ممکن است ناگهان از سینمای هند به فوتبال این کشور برسد! 


-بزرگترین نگرانیِ حال حاضر طارمی و آزمون این است که اخلاق شان عوض شود و دیگر با هم رفیق نباشند. بزرگترین نگرانی فوتبال ایران شاید این باشد که اخلاق آن ها هم اگر عوض شد، سبک بازی شان تغییر نکند. 


-همه بازیکنان سربازی نرفته فوتبال ایران، در انتظار تصمیم سردار باران چشمه هستند تا وضعیت سربازی و تیم بعدی شان مشخص شوند اما خودِ سردا هم برای حضور در برنامه نود، باید رضایت مدیران مافوق را جلب می کرده و ظاهرا موفق نبوده است. حالا جلالی توی استودیوی باید با خودشِ مناظره کند. 


-بعد از چندین ماه، هواداران گهر دورود تازه به این نتیجه رسیده اند که کاش مسابقات تیم شان به جای دورود، در خرم آباد برگزار می شد. در مقطع لیگِ برتری بودن تیم، آن ها به شدت با این ایده مخالف بود. 


-در کشتی فرنگی ورزشکارها نمی تواند زیرِ خم حریف را بگیرند. ( از سری جملات قصار و پیچیده/ هادی عامل)


-عبدولی بدبدن طوری حریف ازبک را نابود می کند که هیچ داوری نتواند مسبر مسابقه را عوض کند. او این توان را داشته که تا صبح به رقیب بارانداز بزند. 


-از کشتی عبدولی به گزارشِ میثاقی. س.ق.و.ط. 


-وحید طالب لو، مهمان برنامه امشب خندوانه است. او در این برنامه هم ذخیره مهدی رحمتی بوده و مدت ها بعد از او به برنامه دعوت شده است. 


-طالب لو گروهی از کودکان کار را با خودش به خندوانه آورده که یکی از آن ها، به شکل خیره کننده ای شاهنامه می خواند. 


-یک نفر باید به هادی عامل توضیح بدهد که هر دستِ داور، به معنایِ اخطار دادن به کدام کشتی گیر است. 


-دست هاش، مثل شمشیر دولبه از دو طرف می بره. این توصیفِ عامل از قاسم رضایی است. کاش او مسابقه فردای تیم ملی با هند را هم گزارش می کرد. 
پروپییچ؛ بیست و سومی که تمام نشد: 

-بعد از داغ شدن ماجرای انتقال دخیا به رئال مادرید، ماجرای پروپییچ هم بار دیگر به سطح اول رسانه های ایرانی برگشته است. مهمام تلفنی نود برای صحبت درباره این پرونده، کسی نیست به جز هوشنگ نصیرزاده. 

-نصیرزاده توجیه خاص خودش را از داستان انتقال بازیکن کروان به استقلال دارد. اینکه وقتی بیست و سوم جولای(اول مرداد) در ایران تمام شده و فصل نقل و انتقالات را به پایان رسانده، در آلبانی هنوز بیست و سوم جولای بوده است و به همین خاطر مشکلی برای این انتقال وجود ندرد. 


-درود بر شماهایی که نصیرزاده به عادل می گوید، یادآور شبکه های فارسی زبان ماهواره ای ست! 


-در دنیا کارهایی وجود دارد که ابرقدرت هایی مثل رئال مادرید و منچستریونایتد نمی توانند انجام بدهند اما استقلال و کوکه شی آلبانی؛ می توانند.


-زوجِ نصیرزاده و کسرایی، حتی از مسی و نیمار در کنار هم نیز تواناتر به نظر می رسند. 


-مهمان تلفنی نود دست روی این نکته می گذارد که پروپییچ در روز بیست و سوم جولای قراردادش را با باشگاه فسخ کرده است. او ابتدا تاکید می کند که این بازیکن قراردادش را قبل از بازی آخر برای کوکه شی فسخ کرده و بعد اشاره می کند که این فسخ، بعد از این بازی انجام شده است. اگر قرارداد قبل از بازی فسخ شده باشد، او نمی توانسته برای این تیم بازی کند و به نظر می رسد بعد از مسابقه هم نیز تنها حدود یک ساعت با پایان بیست و سوم جولای در آلبانی زمان بافی مانده است. 


-در پایان بحثِ پروپییچ در نود، هر دو طرف بحث قصد دارند سرشان را بکوبند به میز. تکرارِ کرار 

-پرویزِ مظلومی همیشه طوری کلافه حرف می زند که انگار تیمش همین ده دقیقه قبل یک مسابقه را واگذار کرده است! 


-کرار، این سوژه همیشگی. او  رکورددار حاشیه ساختن و بخشیده شدن در تاریخ فوتبال ایران است. اگر یک بازیکن ایرانی با چنین پرونده های پرحاشیه ای روبرو شده بود، تا حالا وادارش کرده بودند تا با فوتبال وداع کند. جاسم، کاپیتولاسیون شخصی خودش را در ایران دارد. 


-جاسم، نصفِ جمعیت عراق را با خودش به تهران آورده است. از بچه های آکادمی اش در عراق تا اعضای خانواده اش. آن ها حتی سوار اتوبوس تیم نیز شده اند تا چند بازیکن استقلال جای نشستن توی اتوبوس نداشته اند. 


- ریوالدو به خاطر مشکلات خانوادگی، دیگر نمی خواهد برای استقلال بازی کند. شاید خانواده این بازیکن برزیلی، پرسپولیسی بوده اند! 


 

روح الله، روی آنتن 

 

-توی تصاویرِ مهاجم جوان استقلال خوزستان قبل از حضور در نود، لحظه های گلزنی او برای داماش پخش می شوند. تیمی که شاید حالا لیگ برتر دلتنگش شده و به نظر نمی رسد به این زودی ها بتواند به سطح اول فوتبال برگردد. «سشوارت چقدر طول می کشه؟». در نود چنین سوال هایی از شما می پرسند.-«بله، صد در صد». روح الله همه پرسش ها را با همین عبارت پاسخ می دهد. -سیف اللهی حتی توی استودیوی نود هم پتانسیل کارت زرد گرفتن دارد. الگوهای فوتبالی او نانی و رونالدو هستند. تفاوت او با الگوهایش این است که این بازیکن تنها در میانه میدان پا عوض می کند! 


پدیده ای به نام عامل: -درخشش هادیِ عامل در برنامه نودِ امشب همچنان ادامه دارد. پیروزی کشتی گیرهای ایرانی نیز، فرصت حضور او روی آنتن شبکه سوم را بیشتر می کند. -زبل و بدافت. این اصطلاح تازه ابداعیِ هادی عامل است. 


-شلوارِ زغال سنگی داور هم از دید گزارشگر کشتی دور نمی ماند. او علاوه بر اصطلاح، رنگ هم اختراع می کند! -عامل، در توضیح کوهدشتی یا اندیمشکی بودن عبدولی، او را «بازارمشترک» خطاب می کند! 

 
-حالا که نود بیشتر به پخش رقابت های کشتی اختصاص دارد، امیدواریم مدیران آی اسپورت برای گزارش زنده مسابقات کشتی بعد از برنامه نود، دستکاه عظیم و طویل لایوکامنتیتوری را به لاس وگاس اعزام کنند. 


-بعد از پخش هر مسابقه کشتی، شبکه سه برای پخش دوباره 90 حدود 5 دقیقه تبلیغ بازرگانی پخش کند تا رکوردهای درآمدزایی از برنامه ای را بزند که امشب کمتر از همیشه روی آنتن بوده است. 


-مجید جلالی که سابقه چندین سال مربیگری در تیم های نظامی را دارد، توی استودیوی نود دست روی نکته جالبی می گذارد. اینکه حتی خودِ تیم های تظامی نیز از این قانون و وابستگی ناشی از آن سود نبرده اند. این شاید عجیب ترین مناظره این سال های نود باشد. مناظره ای که یکی از طرفین در آن حاضر نیستند و هر پنج دقیقه یک بار لا به لای آن کشتی پخش می شود! 


-چند سالی از تاسیسِ شبکه ورزش می گذرد اما معلوم نیست فلسفه وجودی این شبکه نیست وقتی برنامه روتین شبکه سوم به خاطر پخش بازی های کشتی رسما تعطیل می شود. کشتی، امشب برنامه عادل را به پل برد. 


-سعید عبدولی، بی داور و با داور انگار قرار نیست برای ایران طلا بگیرد. طلسم او در وگاس هم علیرغم یک فن خوب به مادماسن، به خاطر اخطار به گروه بازنده ها می رود. 


-نودِ شانزدهم/هفدهم شهریور ساعت 3:09 بامداد به پایان می رسد. امروز، روز مهمی برای ورزش ایران خواهد بود. از فینال قاسم رضایی تا مسابقه والیبال بچه های کواچ با تیم ولاسکو و مسابقات حمید سوریان و رفقا در روز دوم جهانیِ فرنگیِ لاس وگاس و همچنین نبرد تیم ملی ایران با هند. ورزشی ها، امشب فقط چند ساعت فرصت استراحت خواهند داشت.  دو نوجوان نزدیک ما نیز هنوز دارند اتک می زنند! شب تان دیدنی. 


کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2015-09-08 03:17:24
نظر دهید
۴ نظر
امیر
دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴، ۲۳:۲۵
فوق العاده :))
فرید bianconeri
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴، ۰۴:۴۳
با حال بود)))))))))))
سیاوش
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴، ۰۹:۲۸
حداقل به خاطر نود ی چند دقیقه به خودشون استراخت میدادن اتک نمیزدن
رضا
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۲۴
بله وقتی سایت فقط یم نویسنده چرت و پرت گو داشته باشه فقط نظرات فوق العاده چاپ میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر