فهرست
انتخابی یورو 2016؛ ناکامی اسکاتلند جان سخت مقابل قهرمان جهان
انتخابی یورو 2016؛ ناکامی اسکاتلند جان سخت مقابل قهرمان جهان

انتخابی یورو 2016؛ ناکامی اسکاتلند جان سخت مقابل قهرمان جهان

آی اسپورت – رقابتهای انتخابی یورو 2016 سه شنبه شب دنبال شد که در مهمترین بازی آلمان به سختی و با درخشش توماس مولر از سد اسکاتلند گذشت و این تیم را با نتیجه 3-2 در ورزشگاه همپدن پارک شکست داد. اسکاتلند دو بار توانست بازی را به تساوی بکشاند اما قهرمان جام جهانی بعد گل سوم تیمش که توسط گوندوغان در دقیقه 54 به ثمر رسید، دفاع خود را تقویت کرد و از یک گل برتری خود دفاع کرد. مولر در دقیه 18 گل اول آلمان را زد اما تیم میزبان 10 دقیقه بعد بازی را به تساوی کشاند که البته متس هوملس (مدافع آلمان) با گل به خودی به تیم اسکاتلند کمک کرد. آلمان دوباره با گل مولر از اسکاتلند پیش افتاد اما جیمز مک آرتور با یک ضربه والی، بازی را به تساوی کشاند. مولر که ستاره المان بود، در نیمه دوم در نقش سازنده گل ظاهر شد و این بار با سانتر خود، گوندوغان را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن گل سوم ژرمن ها را به ثمر رساند. ایرلند با یک گل بر گرجستان غلبه کرد تا بیشترین بهره را از شکست اسکاتلند برده باشد.
در دیگر بازیها لهستان با نتیجه 8-1 بر جبل الطارق غلبه کرد که نکته مهم این بود که جبل الطارق دومین گل رسمی تاریخ فوتبال ملی خود را در این بازی به ثمر رساند. گروسیسکی، لواندفسکی و میلیک هر کدام دو گل برای لهستان زدند و بلاشچیکوفسکی و کاپوسکا نیز دیگر گلهای سفید و قرمزها را زدند. آلمان در این گروه با 19 امتیاز و دو امتیاز بیشتر از لهستان همچنان در صدر باقی ماند و ایرلند در رتبه سوم شانس بیشتری نسبت به اسکاتلند برای رسیدن به بازی پلی آف دارد.
در گروه I، پرتغال با یک گل بر آلبانی غلبه کرد. کریستیانو رونالدو باز هم گل نزد تا تنها گل پرتغال را ولوسو در وقتهای تلف شده بازی به ثمر برساند و پرتغالی ها همچنان با سه امتیاز بیشتر نسبت به دانمارک در صدر بمانند. دانمارک با تساوی بدون گل مقابل ارمنستان، صعودش به جام ملتهای اروپا را دچار دردسر کرد. ایرلند شمالی با تساوی مقابل مجارستان به صعود از گروه F امیدوارترشد. آنها حالا با یک امتیاز بیشتر از رومانی در صدر جدول قرار دارند چرا که رومانی با تساوی بدون گل مقابل یونان متوقف شد، یونانی که پیش از این حذفش از این رقابتها قطعی شده بود. فنلاند با برد 1-0 مقابل جزایر فارو شانس اندک خود برای صعود به پلی آف را حفظ کرد.
     
آی اسپورت
2015-09-08 01:51:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر