فهرست
دیسلایک: کرار در سرزمین بخشنده ها
دیسلایک: کرار در سرزمین بخشنده ها

دیسلایک: کرار در سرزمین بخشنده ها

آی اسپورت- حکمِ محرومیت یک ساله آقایِ عصبانی از حضور در فوتبال ایران، از همان روزهای صادر شدن، آنقدر عجیب به نظر می رسید که حالا دیگر لغو شدنش تعجبی ندارد. کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، ابتدا این بازیکن را یک سال محروم کرد اما بعد تصمیم گرفت به خاطر لطمه ندیدن استقلال، این حکم را به زمان بعد از پایان قرارداد آن ها با کرار منتقل کند و در نهایت شرایط طوری رقم خورد که کرار بازی در لیگِ فصل بعد فوتبال ایران را از دست بدهد. حکم غیراستانداری که بعد از مدت ها لغو شد و به سه جلسه محرومیت برای او رسید. 


«بخشش»، رفتارِ همیشگی فوتبال ایران با مرد شماره 13 استقلال بوده است. او زمانی توی لباس تراکتورسازی، به صورتِ داور سیلی زد اما فدراسیونی ها محرومیت تنها 6 جلسه ای اش را یک جلسه نیز کاهش دادند تا چند سال بعد پیامِ صادقیانِ ایرانی به خاطر حرکتی به مراتب ساده تر، از 14 مسابقه محروم شود. بعدها در ماجرای دعوای توی زمین با مجتبی جباری، کرار باز هم بخشیده شد و این بخشیده شدن شامل حالِ غیبت های طولانی او در تمرین ها، درگیری اش با فغانی و توهین به این داور در کنار زمین نیز شد. جاسم حتی بعد از ماجرای ممنوع الخروج شدن به خاطر حواشی زندگی شخصی، انجام مصاحبه ای تند علیه فوتبال ایران و همچنین درگیری با فرزاد مجیدی و ترک شبانه اردو نیز فقط با یک واکنش از طرف ایرانی ها روبرو شد: بخشش! 


شاید اگر توی همه این سال ها، کرار به جای بخشیده شدن مداوم با یک برخورد جدی از سوی اهالی فوتبال ایران مواجه می شد، دیگر نمی توانست شب مسابقه به درهای هتل لگد بزند و توی اردو جنجال راه بیاندازد و یا اینکه اعضای خانواده اش را سوار اتوبوس باشگاه کند. با این روند، او همچنان به رفتارهای عجیب اش ادامه خواهد داد و با هیچ صدای اعتراضی مواجه نخواهد بود. همچنان، گروهی به صرفِ استقلالی بودن هر انتقادی از این بازیکن را سرکوب می کنند و مدیران و مربیان نیز به خاطر ترس از قهر و غیبت دوباره او، مدام بازیکن خاطی شان را به جلسه های تمرینی برمی گردانند تا کرار، کاپیتولاسیون شخصی خودش را در ایران داشته باشد. او در این مدت، رفتارهایی انجام داده که می توانستند هر فوتبالیست داخلی را از صحنه فوتبال محو کنند اما همچنان با همان تنعم همیشگی اش به فوتبال در ایران ادامه می دهد. او که بدون شک در هیچ نقطه دیگری از دنیا نمی توانسته دست به چنین رفتارهایی بزند، تنها بازیکن استقلال است که تا پایانِ نیم فصل حقوقش را دریافت کرده و حالا فرصت زیادی برای خندیدن به فوتبال «مسخره» ایران دارد. فوتبالِ عزیز شدنِ یاغی های چاق. فوتبالی که در آن، مدیران دائم السکوت، تنها نظاره گران خاموش بر باد رفتن هویت و اعتباری هستند که به پایِ کرارها قمار می شود. 


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-08 13:09:36
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴، ۱۳:۱۱
بدبخت پیام صادقیان فوتبالشو نابود کردن این اجنبیو دارن حلوا حلوا می کنن
-
سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۵۲
خاک بر سر تمام کسانی که با کرار مماشات می کنند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر