فهرست
یک آمار عجیب/ سپاهان - تراکتور، صدرنشین‌های لیگ پانزدهم
یک آمار عجیب/ سپاهان - تراکتور، صدرنشین‌های لیگ پانزدهم

یک آمار عجیب/ سپاهان - تراکتور، صدرنشین‌های لیگ پانزدهم

آی اسپورت- با پایان روزهای ملی در تقویم فیفا و بازگشت بازیکنان ملی‌پوش به باشگاه‌ها، از این هفته تب بازی‌های باشگاهی دوباره داغ می‌شود. در لیگ برتر ایران که هفته آینده بازی‌های هفته ششم خود را آغاز خواهد کرد یکی از تیم‌هایی که شرایط خاص و حساسی را پشت سر می‌گذارد قطعا تیم تراکتورسازی است. سرخپوشان تبریزی با وجود بازیکنان زیادی که در این فصل به جمع خودشان اضافه کردند و امیدواری فراوانی که میان هواداران این تیم شکل گرفه بود هنوز نتوانسته‌اند نتایج دلخواه خود را در لیگ بگیرند و بعد از 5هفته در رتبه هشتم جدول قرار دارند.
تراکتور این هفته در بازگشت به لیگ برتر باید دیدار بسیار حساسی را در زمین سپاهان برگزار کند. مسابقه‌ای که یا تراکتوری‌ها را به آینده امیدوار می‌کند و یا کاملا در بحران فرو می‌برد.
نکته جالب در مورد این دو تیم، عملکرد کاملا متناقض آنها در دو نیمه بازی است. سپاهانی‌ها در نیمه اول ضعیف ظاهر می‌شوند و در نیمه دوم به قدرت می‌رسند. اما تراکتورسازان در نیمه اول خوب نتیجه می‌گیرند و در نیمه دوم قافیه را می‌بازند. با نگاهی به نتایج 5 هفته اول، عملکرد این دو تیم در 45دقیقه‌های متفاوت بسیار جالب بوده است.


سپاهان، نیمه اول/ قعرنشین با تفاضل منفی
سپاهان بعد از 5 هفته، 4برد و یک تساوی دارد. اما این تیم هرگز هیچ حریفی را در نیمه اول شکست نداده است و تمام نتایج خوب آنها در نیمه مربیان به دست می‌آید. زردها در نیمه اول بازی‌هایشان 4مساوی و یک باخت دارند، با 2 گل زده و 3 گل خورده. در واقع این تیم در 4بازی از 5بازی‌اش نتوانسته در نیمه اول گل بزند و فقط مقابل پرسپولیس دو گل زده و با مساوی 2-2 به رختکن رفته است. این تساوی 2-2 به همراه سه تساوی بدون گل و یک باخت 1-0 مقابل فولاد، آمار سپاهان در نیمه‌های اول را تکمیل می‌کند. اگر با نتایج 45دقیقه اول بازی‌ها یک جدول رده‌بندی تشکیل دهیم سپاهان تیم چهاردهم این جدول خواهد بود.

سپاهان، نیمه دوم / توفانی با صد درصد امتیاز
5 بازی، 5 برد، 7 گل زده، بدون گل خورده؛ این آمار سپاهان در نیمه مربیان است. یعنی یک تحول کامل در فاصله میان دو نیمه. سپاهان یکی از دو تیمی است که در نیمه دوم بازی‌ها دروازه‌اش بسته مانده و با 7 گل زده بیشترین موفقیت را در این نیمه داشته است. عملکرد توفانی آنها در نیمه دوم نتایج ضعیف نیمه اول را کاملا جبران کرده است.
 

تراکتورسازی، نیمه اول / آن‌ها صدرنشین‌اند!
جدول فرضی نیمه‌های اول، همان جدولی که سپاهان در رتبه چهاردهمش بود را یادتان هست؟ صدرنشین این جدول تراکتورسازی است. با 2 برد، 3 تساوی، بدون باخت، 4 گل زده و بدون گل خورده تراکتوری‌ها موفق‌ترین تیم لیگ در نیمه اول هستند. یعنی اگر فوتبال 45 دقیقه بود سرخ‌های تبریز الان صدرنشین لیگ بودند.

تراکتورسازی، نیمه دوم / شانزدهم بین شانزده تیم
شاگردان تونی اولیویرا در نیمه مربیان ضعیف‌ترین عملکرد را بین تمام 16 تیم دارند. تراکتور تنها تیمی است که در نیمه دوم بازی‌هایش اصلا گل نزده. تمام گل‌های زده تراکتور در این فصل در نیمه اول به ثمر رسیده و در عوض تمام گل‌های خورده این تیم در نیمه دوم وارد دروازه‌اش شده‌اند. جالب است نه؟ تراکتورسازی هیچ تیمی را در نیمه مربیان شکست نداده و با 2 مساوی و  3 باخت و 3 گل خورده تیم آخر جدول نیمه‌های دوم است.

کد خبر: 9411
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-09 15:30:35
نظر دهید

۱ نظر
بهرام
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۷:۰۵
هدف از این مطلب کاملا مشخصه کوبیدن تونی. در حالی که همه میدونن که تونی تو ایراندو نایب قهرمانی و یه جام حذفی برای تراکتور آورده اونم با بازی های خوب. امسال هم اکثر بازیکن ها عوض شدن و تیم نا هماهنگه و سرباز ها هم نا آماده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر