فهرست
برایِ حمیدِ طلاییِ سوریان: داور بد، هموطنانِ بدتر!
برایِ حمیدِ طلاییِ سوریان: داور بد، هموطنانِ بدتر!

برایِ حمیدِ طلاییِ سوریان: داور بد، هموطنانِ بدتر!

آی اسپورت- یک طرفِ مسابقهِ دردناکِ وگاس، حمید سوریان بود که یک به یک از روی رقبا رد شده و نفس شان را با امتیازِ 8 و یا ضربه فنی گرفته بود و یک طرفِ دیگر، بایراموفی که اگر پایِ دست های آلوده داوری وسط نبود، باید مسابقه اش را به حریف کره شمالی واگذار می کرد. از کدام حساسیت قرار بود حرف بزنیم وقتی همه می دانستند که حمید، برنده بازی خواهد بود؟ عالیجنابِ جوان کشتی ایران، با عضله هایِ زیر دوبنده، آماده هجوم به رقیبِ نازک نارنجی اش بود اما حریف به جز دفاع مطلق، چیزهای دیگر نیز در چنته داشت. چیزهایی مثل قرار گرفتن توی مسیر سوریان، زمین خوردن و مظلوم نمایی و بهره مندی از الطاف بی پایانِ مدیران هموطن اش! 


تردیدی وجود ندارد که طلایِ 59 کیلوگرم، توی مشت سوریان بود و داورها با علم به این ماجرا، او را از سر راهِ کشتی گیر آذربایجانی برداشتند. آن ها با کارت های توی جیب شان، حتی فرصت جبران به سوریان ندادند و در یک تصمیم باورنکردنی، او را بعد از اخطارِ دوم دیسکالیفه کردند تا کشتی گیر رقیب تنها بعد از چند ثانیه فرار توی زمین، کشتی گیرِ برنده بازی اعلام شود. رئیس تشک حتی هراسی از آشکارا بودن نیت اش برای کمک به بایراموف نداشت و توی آن لحظه های سگیِ سالن برای ایرانی هایی که فقط طلای سوریان را می خواستند، شاید باز به این تصور دامن زد که حذف این رشته و مدیران کثیف اش از المپیک، می توانسته بهترین تصمیم ممکن باشد. 


بدتر از داوران مغرض حذف کننده آقای مدال ها، برخوردِ هموطنان سوریان با او ناامیدکننده بود. حمید توی سالن کاملا تنها بود و حتی مربی ها نیز کوچکترین اعتراضی به رای او نشان ندادند و او را تنها گذاشتند تا باز هم بی تناسب بودن شان به جای خالی محمد بنا را نشان بدهند. اتفاق بدتر، کمی بعد توی شبکه های اجتماعی رقم خورد. جایی که قاطبه کامنت ها- ظاهرا حتی بدون دیدن بازی!- اعتقاد داشتند طلایی ترین مرد تاریخ کشتی ایران به «غرور»خودش باخته است. آن ها در شرایطی از ناآماده بودن سوریان حرف می زدند که لابد بازی های قبلی او را تماشا نکرده بودند و نمی دانستند پسر ایرانی چه بلایی بر سر قهرمان اروپا آورده است. 


مسابقه یک چهارم نهایی وزن 59 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، با پیروزی و لبخند داورها به پایان رسید. یک سال بعد اما توی چنین روزهایی، حمید روی سکوی قهرمانی المپیک به آن ها لبخند خواهد زد و اگر باز هم قرار به ناداوری نباشد، بایراموف در بهترین حالت به اندازه جفت کردن کفش های مرد همیشه طلایی کشتی ایران پیشرفت خواهد کرد! آن وقت لابد همه ایرانی های بی اطلاع منتقد سوریان در این ساعت ها نیز، همه حروف الفبا را برای فریاد زدن نام او به هم می دوزند. 


کدخبر:9405
  ۱۳  
آی اسپورت
2015-09-09 15:52:26
نظر دهید
۱۳ نظر
-
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۲۹
درود بر کشتی گیر آندربایجانی که شانه های کشتی فارس رو به زمین مالید وشما رو مجبور به نوشتن چنین خزع ولاتی مجبور کرد
-
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۳۰
چرا داستان جنایی تعریف می کنی ؟

کله ای که زد به پیشونی حریف و ابروشو شکافت خطا بود.. عصبی بازی می کرد کاملا مشخص بود
م
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۷:۰۴
میشه اسم نویسنده این پست سراسر ناسیونالیستی رو رو هم بنویسید ، انگار 2 نصف شب خیلی خواب آلود بوده ، اون ضربه سر سوریان رو ندیده .
سوریان مغرور حتی تو انتخابی هم شرکت نکرد ، اما باز رفت تیم ملی .
ashkan
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۷:۰۶
خوب ببینید خود نویسنده هم مثله همون مردمان احساساتی شده "...اگر باز هم قرار به ناداوری نباشد، بایراموف در بهترین حالت به اندازه جفت کردن کفش های مرد همیشه طلایی کشتی ایران پیشرفت خواهد کرد!"
مثله همیم .. احساساتی میشیم بعد هم بهم فحش میدیم..فرهنگ نقد کردن و شدن نداریم .یا ۰ یا ۱۰۰. راجر ایبرت نداریم جاش فراستیان و مایلی کهن داریم..عوضش غیرت داریم!! شیزوفرنیا هم داریم فراوون..
رضا
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۹:۲۵
در اینگه بایراموف در حد بالا رفتن از سکوی جهانی نبود، هیچ شکی نیست ...
اما پسر حوب؛ اگر این بد اخلاقی و خشونت بر روی سوریان اتفاق می افتاد باز هم همین نظر رو داشتی؟
-
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۹:۳۱
یاشاسین اذربایجان که فارس ها رو سر جاش نشوند
آرش
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۲۱:۰۱
مصینکه شما بازی رو ندیدی برادر من. خونی که از پیشونی بایراموف میومد هم نمایش بود؟ ول کنید این موضوع ناداوری رو
-
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۲۱:۱۹
آذریا همیشه زیرشن
-
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴، ۲۲:۳۵
عزیزانی که اومدن نظر دادن برن همون فوتبالو ببینن که واسه کشتی گفتن خیلی کوچیکن...بعضی وقتا اتفلقاتی میوفته که از کنترل آدم خارج هست.لطفا سوریان رو درک کنید.ناداوری اتفاق افتاده اما اینجا بر خلاف سعید عبدولی نمی تونیم از تبانی حرف بزنیم.این حمید بود که بهانه دست داور داد
-
پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۴۸
سوریان خیلی عصبی بود یکی نبود اونجا آرومش کنه بعد از اون ضربه خیلی بد که باعث خونریزی ابرو بایرامف شد معلوم بود اگه یه بار دیگه ضربه بزنه دیسکالیفه میشه داورها هم باید به فکر سلامت کشتیگیر مقابل می بودن چند بار هم داور به سوریان تذکر داد سرشو بالا بگیره ولی اون خیلی عصبی نشون میداد مربی تیم بعد از اون ضربه باید باهاش صحبت می کرد و آرومش می کرد
-
جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴، ۱۲:۳۷
من نمی دونم بعضی دوستان کجایی اند شاید کلا در ایران زندگی نکنن که امیدوارم
ولی من فارسم و برا ترکا احترام قائلم چه ببریم چه ببازیم
-
جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۰۷
آذربایجان برای ورزشککاران ایرانی و روس کلی دلار خرج میکنه تا تبعه اش بشن تازه ناموس شان هم در اختیار این دو تابعیتی ها قرار میده تا از هر لحاظ احساس آرامش کنند
MOHSEN.N
جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴، ۱۸:۰۸
دیروز آرایشگاه بودم.طرف می گفت سوریان به غرورش باخت.گفتم کشتی رو دیدی؟گفت نه!!چیزی که من دیدم این بود که سوریان آماده بود و ایشالا حقش رو در المپیک می گیره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر