فهرست
جوان،جذاب و پرانگیزه/ آزادکارها جبران می کنند
جوان،جذاب و پرانگیزه/ آزادکارها جبران می کنند

جوان،جذاب و پرانگیزه/ آزادکارها جبران می کنند

آی اسپورت- روزهای باورنکردنی و کابوس وار کشتی فرنگی ابرانی در جهانیِ وگاس، می توانستند با پایانِ خوب حبیب الله اخلاقی همراه شوند تا ایران شانس زیادی برای قرار گرفتن روی یکی از سکوهای تیمی به دست بیاورد. بعد از حذف عجیب سوریان و کنار رفتن سعید عبدولی و ناکامی قاسم رضایی در مسابقه فینال، حبیب با آمادگی زیادی به مسابقه ها قدم گذاشت و با پیروزیِ مقتدرانه اش برابر جاوید حمزاتوف سرحال، نشان داد انگیزه های زیادی برای بازگرداندن امید به کاروان فرنگی ایران دارد. روند عالیِ اخلاقی، تا یک دقیقه پایانی نبرد با آساکالوف ازبک نیز ادامه داشت و کشتی گیر ایرانی 7 امتیاز از حریف جلو بود و فقط به یک امتیاز برای پایان دادن به مسابقه قبل از پایان زمان نیاز داشت که ناگهان فن کمر کشتی گیر زیرک ازبکستانی، کمرِ رویایی تیم فرنگی برای رسیدن به اولین طلا را شکست. این شکست هم مثل همه شکست های دیگر تیم فرنگی در لاس وگاس بود. برتریِ تا دقیقه پایانی و شکست در آخرین ثانیه ها. مدافع عنوان قهرمانی، این بار حتی روی سکو نیز نرفت. سکویی که رتبه دوم اش، متعلق به جمشید خیرآبادی، سامان طهماسبی و تیم ملی آذربایجان بود! 


بر خلاف کشتی فرنگی و اعتماد دوباره به کهنه کارترها در آن، تیم ملی کشتی آزاد با ترکیبی کاملا متحول شده به آمریکا رسیده است. از بین نفرات تیم خادم، فقط دو نفر سابقه حضور در رقابت های چهانی را دارند و این اولین تورنمنت بزرگ بازیکنان دیگر تیم در سطح بزرگسالان به شمار می رود. 


کاپیتان تیم ملی ایران حسن رحیمی، شانس بسیار زیادی برای کسب دومین طلای جهانی اش دارد. این زیرگیرِ تیز و سرعتی، اگر دوباره گرفتار بی دقتی و یا ساده گرفتن حریف نشود، به احتمال فراوان خیلی زود ایران را در سبک وزن صاحب خوشرنگ ترین مدال خواهد کرد. بهنام احسان پور و حسن یزدانی، پدیده های تیم خادم هستند. بهنام در 61 کیلوگرم کار دشواری برای رسیدن به مدال دارد اما برای حسن یزدانی که کشتی گیر نامدار روس ها در لیگ برتر ایران شکست داده، باید امیدوار به انجام کارهای بزرگ باشیم. پلنگ تازه نفس جویبار شاید اینجا ماگدوف را از پیش رو بردارد و بعد از این جام، یک وزن بالاتر برود تا در عنفوان جوانی فرصت رویارویی با آرزوی همیشگی اش را به دست بیاورد: شکست دادن جوردن باروز آمریکایی! 


کریمی، سیداحمد محمدی، طحان و پرویز هادی، دیگر گزینه های جوان تیم ملی برای درخشش در لاس وگاس هستند. در این بین، از رضا قاسمیِ جوان نیز نباید غافل شد. مردی که در رقابت های انتخابی عزت الله اکبری، پدیده این سال های 74 کیلو را شکست داده و شاید خالق شگفتی بزرگی در آمریکا شود. 


در چند سال اخیر، همواره این کشتی فرنگی بوده که جورِ ناکامی های کشتی آزاد را کشیده اما شاید حلا دیگر نوبت آن رسیده باشد که آزادکارها، شکست های فرنگی در مسابقه های جهانی را جبران کنند و یک ملت را از کشتی زدگی نجات بدهند. بر خلاف تیم فرنگی، تیم ملی کشتی آزاد با روحیه خوبی به آمریکا می رسد و نه برای نباختن، بلکه تنها برای پیروز شدن مسابقه می دهد. آن ها، پلنگ های گرسنه ایرانی، با چند مدال خوشرنگ به ایران بازخواهند گشت. 


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-10 16:04:09
نظر دهید
۲ نظر
هومن
پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۷:۱۸
واقعا برای کادر فنی متاسفم که با بدترین روش تیمو چرخوندن و تیم قهرمان مسلم چی کارش کردن خدا ازشون نگزره که یک ذره غیرت ندارن چطور دل کشتی گیرهای مارو اون جوانهای بی ادعارو خون کردن.فدراسیون کشتی تا کی می خواد با این سیستم پیش بره ؟؟؟؟؟؟؟؟
-
پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴، ۲۰:۰۰
انشالله آزاد جبران میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر