فهرست
سرنوشت حجازی در انتظار مظلومی
سرنوشت حجازی در انتظار مظلومی

سرنوشت حجازی در انتظار مظلومی

آی اسپورت - به عملکرد پرویز مظلومی تا اینجای مسابقات لیگ برتر چه نمره‌ای می‌دهید؟ سرمربی استقلال با تیمش نتایج خوبی گرفته است؟ کسب 9 امتیاز از 4 مسابقه آمار قابل‌قبولی محسوب می‌شود؟ استقلال نسبت به فصل گذشته پیشرفت داشته است یا نه؟ به این پرسش‌ها چه پاسخی می‌توان داد؟ آیا می‌توان از دستاوردهای پرویز مظلومی دفاع کرد یا باید از سرمربی آبی‌پوشان پایتخت انتقاد کرد؟ آنچه درباره استقلال لیگ پانزدهم می‌توان نوشت، دادن رأی مثبت به تیمی است که میانگین سنی‌اش به طرز قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یافته و فوتبال زیبا و رو به جلویی به نمایش می‌گذارد.
به گزارش خبرآنلاین با تمامی این تفاسیر انتقاداتی از داخل هیأت ‌مدیره استقلال به گوش می‌رسد؛ انتقاداتی که به بیرون و صفحات روزنامه‌ها نیز کشیده شده است. اینکه انتقادات مدیران ارشد استقلال جنبه فنی یا غیرفنی دارد، سوژه‌ای نیست که در این گزارش به آن بپردازیم اما برخی از این اتفاقات ما را به چند سال پیش می‌برد، در روزهایی که مرحوم ناصر حجازی روی نیمکت می‌نشست و از همان هفته سوم کلید برکناری‌اش زده شد. در آن ایام که زیاد هم دور نیست، استقلال با پیروزی 3 بر 2 برابر استقلال اهواز لیگ را آغاز کرد. هفته دوم در انزلی 2 بر یک باخت و این شکست با نشست اضطراری هیأت‌مدیره وقت استقلال همراه شد. خدایش بیامرزد، اسطوره استقلال وقتی از این تیم رفت، می‌گفت آنهایی که دوست نداشتند حجازی به استقلال بیاید، از هفته دوم شمشیرهایشان را از غلاف درآورده و از رو بستند!
استقلال در هفته سوم و در روزی که پنالتی میثم منیعی توسط مهدی رحمتی مهار شد، شاهد مصاحبه علنی عضو هیأت مدیره علیه حجازی بود و یک- یک متوقف شد، در دیدار چهارم به سایپا 2 بر یک باخت، بازی ششم را در شیراز مقابل برق شیراز با تساوی یک - یک به پایان رساند و در گام هفتم روبه‌روی صباباتری یک بر یک شد. مصاف هشتم را در ورزشگاه آزادی به سپاهان باخت و در دربی یک - یک مساوی شد، بازی یازدهم ناصرخان در مشهد برابر ابومسلم برنده‌ای نداشت و هفته دوازدهم باخت 3 بر 2 جلوی پیکان پرونده مرد خوش‌تیپ استقلال را بست و آنهایی که برای جدایی او لحظه‌شماری می‌کردند، به آرزویشان رسیدند!
این‌ها را نوشتیم تا برسیم به استقلال مظلومی، تیمی که تغییرات زیادی را نسبت به لیگ گذشته داشت، لیگ پانزدهم را با پیروزی 2 بر یک برابر سیاه‌جامگان شروع کرد. هفته دوم ملوان را 2 بر صفر شکست داد. در گام سوم به ذوب‌آهن باخت. این شکست در شرایطی ثبت شد که استقلال در نیمه اول بارها و بارها تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما بی‌دقتی مهاجمان این تیم، پایانی نداشت. درست دقایقی از سوت اتمام این مسابقه نگذشته بود که عضو هیأت مدیره استقلال خبر از احضار مظلومی به جلسه هیأت مدیره داد و برای خیلی‌ها خاطرات استقلال و زنده‌یاد حجازی زنده شد البته مظلومی خوش‌شانس بود که هفته بعد در گرمای 50 درجه اهواز پیروز از میدان بیرون آمد.
پرویز مظلومی در هیأت مدیره استقلال مخالفانی دارد، مخالفان او زیاد نیستند ولی می‌توانند در ادامه راه مشکلاتی را به وجود آورند. یکی از این منتقدان علاقه زیادی به حضور استیماچ داشت و در این باره مصاحبه هم کرد. دیگری مایل به ماندن سرمربی قبلی بود و البته در هفته‌های اخیر آنها ماجرای جاسم کرار را به سوژه‌ای بزرگ برای کوبیدن سرمربی استقلال تبدیل کرده‌اند. در جلسه‌ای که بحث اخراج جاسم کرار با جدیت مورد بررسی قرار گرفت، این مظلومی بود که مخالفت کرد و اگرچه مدیران آبی‌ها عقب‌نشینی کردند ولی سرمربی‌شان را از انتقاد بی‌نصیب نگذاشتند.
حرف‌های پرویز مظلومی در نشست مطبوعاتی پنج‌شنبه نوزدهم شهریور حاوی نکات مهمی است. او که باید درباره جام حذفی و رویارویی با تیم گمنام شهرداری سمنان حرف می‌زد، وقتی پیرامون شایعه اختلافش با هیأت مدیره سؤال شد، پاسخ داد: «من مطیع باشگاه درباره کرار هستم. تصمیمات آنها را می‌پذیرم ولی در زمینه‌های فنی اجازه دخالت نمی‌دهم و شأن و حریم مربیگری را حفظ می‌کنم! مظلومی به خوبی می‌داند روزهای پرفشار و سختی را پیش‌رو خواهد داشت اما امیدوار است با نتایجی که می‌گیرد، در استقلال بماند.
بسیاری از خود می‌پرسند چرا فصل گذشته و در هفته‌هایی که استقلال چپ و راست می‌باخت و بد هم بازی می‌کرد، سرمربی انتقادی را از هیأت مدیره نمی‌شنید اما پرویز مظلومی حتی با نتایج خوبی که گرفته است، باید انتقاد بشنود. حالا این وظیفه بهرام افشارزاده از مدیرعامل آبی‌هاست که از سرمربی‌اش حمایت کند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-12 10:49:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر