فهرست
تیم ملی؛ 6مهر در دبی و 11 مهر بازی دوستانه با کویت
تیم ملی؛ 6مهر در دبی و 11 مهر بازی دوستانه با کویت

تیم ملی؛ 6مهر در دبی و 11 مهر بازی دوستانه با کویت

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی ایران دو روز در دبی به بررسی زمین‌های تمرینی و ورزشگاه‌ها پرداخت. تیم‌ملی ایران قرار است پیش از برگزاری بازی با عمان، یک اردوی آماده‌سازی در دبی برگزار کند. سفر تیم‌ملی به دبی برای درخواست ویزای آمریکا، فرصتی بود تا کارلوس کی‌روش به بازدید از امکانات دبی و دیگر شهرها بپردازد. ‌کی‌روش حتی یک روز اضافه‌تر از تیم‌ملی در دبی ماند تا بازدیدش کامل شود. سرمربی تیم‌ملی روز شنبه چند کمپ تمرینی از جمله کمپ باشگاه ایرانیان دبی را دید و دیروز هم به ابوظبی رفت که در فاصله دو ساعته از دبی قرار دارد. ک‌روش پس از بازدید روز شنبه‌‌اش گفت بهترین زمین چمنی که در دبی دیده، زمین چمن ورزشگاه ایرانیان دبی است. این چمن به تازگی از زیر کشت خارج شده و وضعیت فوق‌‌العاده‌ای دارد. کی‌روش هم درباره‌‌اش گفت: «این بهترین زمینی است که دیدم و در همین‌جا تمرینات‌مان را برگزار می‌کنیم.»
بازدید کی‌روش هم احتمالاً از یکی از ورزشگاه‌های ابوظبی بود؛ ورزشگاهی که قرار است میزبان بازی ایران و کویت باشد. روز 11 مهرماه قرار است در امارات تیم‌ ملی کویت و ایران مقابل هم قرار بگیرند. این بازی قطعی شده ولی شاید محل بازی عوض شود. در حال حاضر دو گزینه بازی در امارات یا کویت پیش روی فدراسیون دو کشور وجود دارد. امارات در حال حاضر هم از نظر سیاسی و هم از نظر فوتبالی رابطه خوبی با ایران ندارد و آخرین بار نپذیرفت که میزبان یکی از بازی‌های ملی ایران باشد. آنها حتی بازی دوستانه خود را با تیم‌ملی ایران لغو کردند تا نشان دهند مشکل فراتر از این‌هاست.
کفاشیان در انتخاب دو سال قبل AFC هم از یوسف السرکال رئیس فدراسیون فوتبال امارات حمایت نکرد تا دلخوری دو طرف بیشتر شود، به همین دلیل ابهام‌هایی درباره محل برگزاری بازی ایران و کویت مطرح شد و شاید اماراتی‌ها از این مسابقه میزبانی نکنند. آخرین بار امارات و شهر ابوظبی از بازی ایران و اردن در همان شهر ابوظبی میزبانی کرد و پس از آن دیگر نپذیرفت میزبان بازی‌های تیم‌ملی باشد. سال گذشته قرار بود همین ایران و کویت قبل از جام ملت‌های آسیا مقابل هم قرار بگیرند که فدراسیون فوتبال امارات نپذیرفت میزبان مسابقه باشد.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-12 10:55:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر