فهرست
نکته روز: شکست والیبال به سبکِ کشتی!
نکته روز: شکست والیبال به سبکِ کشتی!

نکته روز: شکست والیبال به سبکِ کشتی!

آی اسپورت- توی اولین ساعت های صبحِ امروز به وقت تهران، کمی بعد از آنکه علیِ کریمی کشتی با همان نمایش چشم نواز همیشگی 12 امتیاز از حریف گرفت و مدال برنز را قطعی کرد، پسران کواچ در سومین مسابقه جهانی رو در روی لهستانی ها قرار گرفتند. رقیب سرسختی که با کورک، کوبیاک، میکا و ... توی این دو سال اخیر دوباره از روزهای افت فاصله گرفته و تبدیل به یکی از اصلی ترین قدرت های والیبال جهان شده است. 


تیم ملی که مسابقه ها را با شکست خوردن مقابل آرژانتین و شکست دادن تونس و ونزوئلا آغاز کرده بود، در دو ست اول نبرد با لهستان شاهکار کرد و با یک نمایش کم نقص به ویژه در دفاع، نفس لهستانی ها را گرفت. به نظر می رسید انتقام بازی آخر لبگ جهانی برای ایران نزدیک باشد اما ورود آنتیگا، همه چیز را تغییر داد و لهستانی ها در ست سوم به سادگی موفق به شکست دادن ایران شدند. تیم ملی والییال در ست چهارم شانس زیادی برای برتری داشت اما سرویس های مهار نشدنی کوبیاک، جهت مسابقه را عو.ض کردند تا لهستان به بازی برگردد. در ابتدای ست پنجم، خطای جاگیری داور از بازیکنان ایران و یک امتیاز ساده ای که به لهستان رسید، کمی روی وضعیت روحی تیم تاثیر گذاشت و در نهایت این قرمزپوش های لهستانی بودند که به روند پیروز شدن در مسابقه ها تداوم بخشیدند. 


شکست امروز والیبال در جدال با لهستان، بی شباهت به شکست های مداوم این روزهای ملی پوشان کشتی نبود. آن ها توی روزهای اخیر بارها از حریفان پیش افتاده اند و درست توی لحظه هایی که به نظر در آستانه پیروز شدن قرار داشتند، با یک اشتباه و یک لغزش همه چیز را از دست داده اند. کشتی گیران تیم ملی بارها و بارها با ضربه شدن و یا خاک شدن در آخرین ثانیه، غافلگیری های منفی زیادی به مخاطبان ایرانی مسابقه ها تزریف کرده اند. 


 اگر چه 5 گیمه شدن بازی در برابر لهستان، کار ارزشمندی به نظر می رسد اما دو رشته ورزشی مهم ایران حالا کمی از بهترین فرم فاصله دارند. هنوز اما زمان در اختیار مردان ایرانی است. تا یک پیروزی بزرگ در والیبال، تا طلا شدن مدال های برنز کشتی. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-09-12 15:24:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر