فهرست
نگاه آماری به رویارویی‌های حساس: کواچ، مرد بازی‌های بزرگ نیست
نگاه آماری به رویارویی‌های حساس: کواچ، مرد بازی‌های بزرگ نیست

نگاه آماری به رویارویی‌های حساس: کواچ، مرد بازی‌های بزرگ نیست

تیم‌ملی والیبال در چهارمین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان، درست مانند بازی‌سال قبل در پایان ست پنجم، 3 بر 2 به لهستان باخت تا تعداد برد و باخت‌هایش در این دوره فعلا مساوی شود اما آنچه فراتر از این نتیجه و حتی تب‌و‌تاب بازی ساعت 14:10  امروز مقابل روسیه مورد توجه قرار گرفته، انفعال کواچ، سرمربی کروات در برخی از حساس‌ترین مقاطع بازی‌های تیمش است؛ آنچه شاید گواهی بر ضعف او در نبرد تاکتیکی مقابل مربیان بزرگ دنیاست. بی‌هیچ‌گونه پیش‌داوری، مرور نتایج او مقابل مربیان بزرگ دنیا در 4 همراهی‌اش با تیم‌ملی کشورمان در رقابت‌های قهرمانی جهان، لیگ‌جهانی(دو دوره) و جام جهانی، همه‌چیز را با دلیل و مدرک ثابت می‌کند.
آمار بازی با بزرگان به‌طور کلی کواچ از زمان گرفتن سکان هدایت تیم‌ملی کشورمان از دستان توانای خولیو ولاسکو، معروف‌ترین مربی تاریخ والیبال جهان، 12 برد و 12 باخت در لیگ‌جهانی و 9 برد و 4 باخت درمسابقات جهانی به‌دست آورده است؛ به عبارت بهتر 21 برد و 16 برد که آمار تقریبا نزدیک برد و باخت‌ها را نشان می‌دهد. از این تعداد به تنهایی 3 برد و 7 باخت کواچ مقابل«آنتیگا» سرمربی معروف تیم‌ملی لهستان به‌دست آورده؛ یعنی شکست در 70‌درصد رویارویی‌ها با سرمربی رقیب شرقی. این، بدترین آمار کواچ مقابل یک مربی بزرگ است. رویارویی با جان اشپراو، مربی آمریکا 3 برد و 3 باخت برای اسلوبودان به ارمغان آورده است؛ یعنی شکست در 50‌درصدی رویارویی‌ها با مرد اول نیمکت آمریکا. اوضاع مقابل بروتو، سرمربی ایتالیا هم دقیقا همین‌گونه نشان می‌دهد. آمار متناقض کواچ مقابل ورونکوف‌ها، سرمربیان قبلی و فعلی روسیه و همچنین براندو رزنده، مربی معروف برزیل رخ می‌نماید؛ جایی که نصف کم‌تر 5 بازی با روسیه(2 برد از 5 رقابت) را باخت اما در 60‌درصد رویایی‌هایش، مچ رزنده، مربی برزیل را خواباند. اگر از تک‌بازی‌های موفق مقابل مربیان بلژیک، پورتوریکو، استرالیا و صربستان بگذریم و به ناکامی‌هایش در تک رقابت با مربی آلمان اشاره نکنیم به جدال‌های کواچ مقابل خولیو ولاسکوی افسانه‌ای می‌رسیم؛ جایی که او در 2 بازی، یک برد و یک باخت(میانگین 50‌درصد پیروزی) به دست آورد.
  ۴  
آی اسپورت
2015-09-13 12:51:34
نظر دهید

۴ نظر
مهران
يكشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۳:۴۹
ایشون برای تیم ملی والیبال ما کوچیکه.
-
يكشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۴۱
کواچ میتونه دستیار خوبی برای ایران باشه ولی سرمربی نه!!
محمد
يكشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۲۳
ای بابا همین سایت شما بود که بعد بازی با آمریکا تو تهران از این اقا حمایت می کرد و میگفتین کسی نمیبینتش
mohammad
يكشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴، ۱۹:۱۰
taghsire morabi nis k bazi kon balad nis bazi kone.y negah b amalkarde ghafor to in bazi bendazin.aslan ghaforo to in bazi analiz konid lodfan
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر