فهرست
دومین کلیت‌شیت متوالی قرمزها / کابوس دفاعی تمام شد؟
دومین کلیت‌شیت متوالی قرمزها / کابوس دفاعی تمام شد؟

دومین کلیت‌شیت متوالی قرمزها / کابوس دفاعی تمام شد؟

آی اسپورت- در کنار تمام اتفاقات رخ‌داده در بازی پرسپولیس و پیکان و همه داده‌هایی که این بازی برای تحلیلِ تیم برانکو به دست کارشناسان داده است، شاید مهم‌ترین نکته برای پرسپولیسی‌ها بسته ماندن دروازه تیم‌شان برای دمومین بازی متوالی باشد.
بعد از دریافت 10 گل در 4 بازی ابتدایی لیگ، مشکلات دفاعی سرخپوشان به کابوس بزرگی برای پرسپولیسی‌ها بدل شده بود. تیمِ برانکو در بخش هجومی بسیار خوب و امیدوارکننده بازی می‌کرد. مهاجمان جوان این تیم در هر بازی چندین موقعیت گل ایجاد می‌کردند و هیچ مسابقه‌ای را بدون گل زده به پایان نبردند. همه رقبا از سپاهان گرفته تا ذوب‌آهن و حتی استقلال خوزستان (که بهترین خط دفاعی لیگ را تا این لحظه در اختیار دارد) در مقابل مهاجمان پرسپولیس لااقل یک بار تسلیم شده بودند. اما تمام این دستاوردها با اشتباهات مهلک دفاعی به باد می‌رفت.
تا این‌که بالاخره در مصاف با فولاد خوزستان، خط دفاعی پرسپولیس توانست یک بازی را بدون دریافت گل به پایان برساند و اولین کلین‌شیتِ سوشا در این فصل را رقم بزند. این روند در بازی با پیکان هم ادامه پیدا کرد و با وجود حملات پیکانی‌ها به خصوص بعد از دریافت گل، سازمان دفاعی پرسپولیس مقاومت خوبی نشان داد. اگرچه پیکان یک تیم دسته اولی است و شاید محک کاملی برای خط دفاعی پرسپولیس نباشد اما باز هم این کلین‌شیت‌ها اتفاق مبارکی برای سرخ‌ها محسوب می‌شوند. عادت پرسپولیسی‌ها به گل نخوردن کمک خواهد کرد تا با رها شدن از شر استرس و دستپاچگی در خط دفاعی روزهای بهتری را برای تیم‌شان رقم بزنند. تیمی که امتیازات زیادی را در لیگ از دست داده و دیگر فرصتی برای گل خوردن و باختن ندارد.

کد خبر: 9411
     
آی اسپورت
2015-09-13 16:23:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر