فهرست
سپاهان 3 - الهلال 2: رعد و برق در دقایق پایانی/ سوکای جوهر فولادشهر
سپاهان 3 - الهلال 2: رعد و برق در دقایق پایانی/ سوکای جوهر فولادشهر

سپاهان 3 - الهلال 2: رعد و برق در دقایق پایانی/ سوکای جوهر فولادشهر

آی اسپورت- 
دور دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴
سپاهان ایران ۳ - الهلال عربستان ۲

ورزشگاه: فولادشهر
تماشاگر: ۲۵۰۰ نفر
گل ها: اروین بولکو دقیقه ۱۸ ،مهدی شریفی دقیقه۷۲ و جواهیر سوکای دقیقه ۹۰برای سپاهان،کاستیلو دقیقه۲۸،تیاگو نوز دقیقه ۳۲ برای الهلال
اخطار: یعقوب کریمی از سپاهان، عبدالله زوری، دیاگو، یاسر الشمرانی، فائز حسین السبیعی از الهلال
سپاهان: رحمان احمدی،هادی عقیلی،شجاع خلیل زاده،علی حمودی،احسان حاج صفی،محرم نویدکیا،امید ابراهیمی،حسین پاپی،اروین بولکو،یعقوب کریمی(۵۵-جواهیر سوکای) و مهدی شریفی
سرمربی: زلاتکو کرانچار
الهلال عربستان: فائز حسین السبیعی،عبدالله زوری(۹۰-یوسف سالم)،یاسر الشمرانی،دیاگو،سلطان عبدالله،محمد شلهوب(۷۵-عبدالعزیز الدوساری)،تیاگو نوز،سلمان الفرج،کاستیلو،نصیر الشمرانی و یاسر القحطانی(۴۶-سالم الدوساری)
سرمربی: سامی الجابر
کادر داوری: بنجامین ویلیامز با کمک متئو کریم و هاکان اناز هر سه از استرالیا
ناظر داوری: سعد کمیل از کویت
شرح بازی:
نبرد دو تیم مدعی فوتبال آسیا در شرایطی آغاز شد که بارش شدید باران در اصفهان و شرایط آب و هوایی تاثیر بسیار زیادی بر روی شرایط فنی این مسابقه داشت و لغزندگی زمین کیفیت پاسها را دچار تغییر کرده بود و اشتباهات فردی بازیکنان هم افزایش پیدا کرده بود. نتایج هفته اول سپاهان و الهلال در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا این انگیزه را در هر دو تیم ایجاد کرده بود تا به دنبال کسب سه امتیاز این مسابقه باشند. کرانچار همانطور که قبل از این هم صحبت کرده بود بار حملاتش در خط هافبک را بر دوش محرم نویدکیا گذاشته بود تا کاپیتان سپاهان با توجه به ضعف قلب خط دفاعی الهلال بر روی توپهای زمینی فرصت را برای مهاجمان تیمش فراهم کند که همینطور هم شد و پاس زیبای محرم زمینه ساز گل اروین بولکو شد. اما در ادامه بازیکنان الهلال با استفاده از قدرت زوج خط حمله خودشان به دروازه سپاهان نزدیک شدند و خیلی زود با دو ضربه کرنر به گل برسند تا کرانچار و سپاهان را غافلگیر کنند. بعد از گل دوم الهلال این سپاهان بود که با انجام یک بازی احساسی قصد نزدیک شدن به دروازه الهلال را داشت که موفقیتی در این زمینه حاصل نشد و شاگردان سامی جابر نیمه اول را با برتری به رختکن رفتند. با آغاز نیمه دوم بارش باران شدت گرفت و الهلال با خارج کردن قحطانی و فرستادن یک هافبک به زمین نشان داد که قصد کنترل بازی و حفاظت از گلهای زده را دارد. کرانچار هم در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم سوکای را به زمین فرستاد تا شاید با استفاده از سرعت این بازیکن موفق به بازکردن دوباره دروازه الهلال شود. در این دقایق بازیکنان سپاهان چشم به شوتهای از راه دور هم داشتند که بر روی یکی از همین توپها مهدی شریفی با یک ضربه زیبا کار را به تساوی کشاند تا بعد از گلزنی در مقابل السد برای بار دوم موفق به گلزنی در لیگ قهرمانان آسیا شود. با این گل امید سپاهان برای پیروزی بیشتر شد و فشار حملات سپاهان مدافعان الهلال را دچار اشتباه کرد تا یک ضربه پنالتی نصیب سپاهان شود ولی این ضربه هم توسط عقیلی به هدر رفت تا دو تیم کار را با تساوی در دقایق پایانی دنبال کنند. در ده دقیقه پایانی هم اتفاق خاصی اما در نهایت جواهیر سوکای فرشته نجات سپاهان شد و با یک ضربه زیبا از پشت محوطه جریمه سه امتیاز این بازی را به حساب سپاهان واریز کرد تا سپاهان بازگشتی دوباره به لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کند.
شرح گلها:
(یک-صفر سپاهان) دقیقه ۱۸
-پاس زیبا و زمینی محرم نویدکیا در بین مدافعان الهلال یک فرصت خوب را نصیب اروین بولکو کرد تا این بازیکن در موقعیتی تک به تک و از داخل محوطه جریمه دروازه الهلال را باز کند.

(یک –یک)دقیقه۲۸-کرنر تیاگو نوز از جناح راست و ضربه سر سر کاستیلو تبدیل به گل مساوی الهلال شد.
(دو- یک الهلال) دقیقه۳۲- باز هم کرنر تیاگو نوز از چپ که با اشتباه رحمان احمدی به صورت مستقیم وارد دروازه سپاهان شد.
(دو – دو) دقیقه۷۲- شوت سرضرب و زیبای مهدی شریفی از پشت محوطه جریمه در کنج دروازه الهلال قرار گرفت.
(سه – دو سپاهان) دقیقه۹۰- شوت محکم و پای چپ جواهیر سوکای از پشت محوطه جریمه کار الهلال در این بازی را تمام کرد.
دقایق حساس:
دقیقه ۷- کرنر حسین پاپی از جناح راست و ضربه سر هادی عقیلی با فاصله زیاد از کنار دروازه الهلال به بیرون رفت.
دقیقه ۸- پاس قحطانی در داخل موحوطه جریمه به نصیر الشمرانی رسید و بغل پای محکم مهاجم گلزن الهلال هم با برخورد به پایه تیر عمودی دروازه سپاهان به زمین برگشت.
دقیقه۲۰-ضربه پای چپ نوس از پشت محوطه جریمه سپاهان به طرز خطرناکی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.
دقیقه۳۶-ضربه ایستگاهی احسان حاج صفی از پشت محوطه جریمه با واکنش به موقع دروازه بان الهلال به کرنر رفت.
دقیقه۴۴ – سانتر حاج صفی از چپ و ضربه سر هادی عقیلی راهی به دروازه پیدا نکرد.
دقیقه۷۰- ضربه ایستگاهی امید ابراهیمی از پشت محوطه جریمه به بالای دروازه رفت.
دقیقه۷۷- سانتر ابراهیمی از راست به روی تیر دو و ضربه پای چپ و بی دقت سوکای به کنار دروازه رفت.
دقیقه۷۸- سانتر حاج صفی از چپ با برخورد به دست مدافع الهلال منحرف شد تا داور مسابقه اعلام یک ضربه پنالتی به سود سپاهان کند ولی ضربه پنالتی بی دقت هادی عقیلی به بالای دروازه زده شد تا یک موقعیت مناسب برای گلزنی سپاهان از دست برود.
اتفاق ویژه:
مهدی شریفی مهاجم سپاهان بعد از ثبت یک رکورد در بازی های لیگ سیزدهم و زدن گلهای متوالی به نظر می رسد که قصد ثبت یک رکورد در فوتبال آسیا را هم دارد و دومین گلش را در دومین بازی آسیایی سپاهان به ثمر رساند.
بهترین بازیکن:
هر چند که تیاگو نوس هافبک تیم الهلال با ارسال یک پاس گل و زدن یک گل نقشی مهم در گلهای الهلال ایفا کرد اما احسان حاج صفی با دوندگی بی امان و مهدی شریفی با زدن یک گل زیبا و برگرداندن جو مسابقه به سود سپاهان بهترین بازیکنان این مسابقه بودند.

     
آی اسپورت
2014-03-12 22:42:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر