فهرست
رونالدو برترین گلزن رئال‌مادرید درتاریخ لالیگا
رونالدو برترین گلزن رئال‌مادرید درتاریخ لالیگا

رونالدو برترین گلزن رئال‌مادرید درتاریخ لالیگا

آی اسپورت - کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال‌مادرید شنبه شب موفق شد در مصاف تیمش مقابل اسپانیول، 5 گل از 6 گل مادریدی‌ها را به‌ثمر برساند و حالا با زدن 231 گل در لالیگا، برترین گلزن تاریخ باشگاه مادریدی است و توانست در جایگاهی بالاتر از رائول که تا قبل از شنبه با 228 گل برترین گلزن تاریخ رئال در لالیگا بود، قرار بگیرد.
بعد از این دو بازیکن، نام آلفردو دی استفانو دیده می‌شود که در طول دوران حضورش در رئال به 216 گل با پیراهن این تیم در لالیگا دست یافت. اگر گل‌های او با پیراهن اسپانیول در لالیگا را هم به حساب بیاوریم به عدد 228 می‌رسیم. در جایگاه بعدی نیز کارلوس سانتیاناست که 186 گل در لالیگا برای رئال زده و سپس اوگو سانچسی قرار دارد که 164 گل در لیگ اسپانیا به‌ثمر رسانده. البته سانچس در طول دوران حضور در اتلتیکومادرید و رایو وایکانو نیز سابقه گلزنی در لیگ اسپانیا را دارد که با شمارش این گل‌ها، تعداد گل‌های او با پیراهن تمام این تیم‌ها در لالیگا به 234 (سه تا بیشتر از رونالدو) می‌رسد. رونالدو این گل‌ها را در 202 بازی به‌ثمر رسانده و دی استفانو در 329 بازی به این تعداد گل رسیده.
نفر چهارم برترین گلزنان تاریخ لالیگا بدین ترتیب رونالدو حالا در جایگاه چهارمین گلزن‌برتر تاریخ رقابت‌های لالیگا قرار گرفت و علاوه بر اوگو سانچس، تلمو ساررا (با 251 گل) و لیونل مسی (با 285 گل) را بالاتر از خودش می‌بیند.
دومین «رِپوکر» رونالدو البته رونالدو با گلزنی در این بازی، فقط این یک رکورد (برترین گلزن تاریخ رئال) را به نام خودش ثبت نکرد و با 5گلی که به اسپانیول زد، توانست بار دیگر رِپوکر خود (زدن 5 گل در یک بازی) را تکرار کند. او در فصل گذشته و در مصاف تیمش مقابل گرانادا که با برد 9 بر یک رئال به پایان رسید، پنج گل به‌ثمر رسانده بود. کریس در عین حال اولین بازیکن تاریخ لالیگا در قرن بیست‌ویکم است که در دیداری خارج از خانه موفق به انجام رپوکر (زدن 5 گل) در خانه حریف شده. آخرین بار این پترناک بود که در اوویدو و در تاریخ 19 می ‌1996 این کار را انجام داده بود. آخرین باری که یک بازیکن موفق شده بود در دو فصل متوالی در لالیگا، رپوکر کند، تلمو ساررا بود که در فصل 1942-1941 لالیگا و فصل قبل از آن، این کار را انجام داد. با این 5 گل، تعداد هت‌تریک‌های کریس به 28 هت‌تریک در لالیگا و 32 هت‌تریک در بازی‌های رسمی رئال‌مادرید رسید که دقیقاً برابر با تعداد هت‌تریک‌های مسی در بازی‌های رسمی برای بارسلوناست.
5 گل و یک پاس گل نکته جالب توجه اینجاست که رونالدو در هر 6 گل تیمش در بازی شنبه شب مؤثر بود. در عین حالی که او خودش شخصاً 5 تا از این 6 گل را به‌ثمر رساند، پاس گل ششم را هم به کریم بن‌زما داد تا سوپراستار این هفته لالیگا لقب گیرد. پاس دو تا از گل‌های کریس را بیل به او رساند و لوکا مودریچ و لوکاس واسکس هم پاس گل‌های دیگر را دادند. حالا بیل با 3 پاس گل، صدرنشین جدول پاس گل‌دهندگان تیمش است.
بنیتس: با این تعداد گل رونالدو خودش را در تاریخ ثبت کرده بعد از برد 5 بر صفر مقابل رئال بتیس، رئالی‌ها بعد از یک دوره نسبتاً بلند خشکسالی دومین پیروزی پرگل این فصل‌شان را در شهر بارسلون و ورزشگاه خانگی اسپانیول جشن گرفتند. شاگردان رافا بنیتس بدون خامس رودریگس و دانیلوی مصدوم به زمین بازی قدم گذاشتند اما به لطف 5 گل کریستیانو رونالدویی که بالاخره موتور گلزنی‌‌اش روشن شد و تک گل بن‌زما، با برد 6 بر صفر، 3 امتیاز شیرین را به نام خودشان زدند. رونالدو که باز نشدن پایش به گل دیگر داشت همه را نگران می‌کرد، در این بازی 5 گل زد تا تعداد گل‌هایش تا اینجای فصل از مجموع گل‌های بارسایی‌ها که 4 بار دروازه حریف‌هایشان را باز کرده‌اند، بیشتر شود. مهاجم پرتغالی در دقیقه 7 بازی، گل اولش را زد و برای هت‌تریک کردن تنها به 12 دقیقه وقت نیاز داشت. این اما برایش کافی نبود و در نیمه دوم هم دست از گل زدن برنداشت و در دقیقه 80 بازی، پنجمین گل را هم به نام خودش ثبت کرد.
بیل تأثیرگذار و ناواس رکوردشکن گرت بیل، رأس دیگر مثلث خط حمله رئال هم با اینکه نتوانست گل بزند اما در 4 تا از گل‌های تیم نقشی کلیدی داشت و پاس دو تا از گل‌های کریس را هم داد. ستاره ولزی حالا با 3 پاس گل صدرنشین جدول بهترین پاس گل‌دهندگان تیمش است. به غیر از کریس و بیل، کیلور ناواس هم شبی استثنایی را در ورزشگاه «کورنئیا» پشت ‌سر گذاشت. او با بسته نگه داشتن دروازه‌‌اش در این بازی به اولین بازیکن تاریخ رئال در 40 سال اخیر تبدیل شد که در 3 بازی اول لیگ گل نخورده است. مربی اسپانیایی تیم بعد از این بازی پشت میکروفون‌های سالن نشست مطبوعاتی قرار گرفت تا به سؤالات خبرنگاران پاسخ بدهد:
رکوردشکنی کریستیانو رونالدو وقتی با این نتیجه فوق‌‌العاده می‌بریم، دوست دارم بیشتر در مورد تیم حرف بزنم. کاری بیشتر از تعریف و تمجید از کل گل‌های تیم و همین‌ طور 5 گلی که کریستیانو زده است، نمی‌توانم انجام بدهم. همیشه اما جا برای بهتر شدن وجود دارد و این کاری است که ما باید انجام بدهیم... اعداد و ارقام کریس هم به خودی خود حرف‌شان را می‌زنند. بازیکنی مثل او که این تعداد گل را می‌زند، خودش را در تاریخ ثبت کرده. امیدوارم به همین منوال به تعداد گل‌هایش اضافه شود. نام کریستیانو برای همیشه در کنار نام دی استفانو و رائول باقی خواهد ماند.
11 گل در 2 بازی با دروازه بسته به طرز منطقی، هدف ما بردن و زدن گل‌های بیشتر بوده است تا بسته ماندن دروازه. البته باید در دفاع هم خوب کار می‌کردیم تا به کیلور ناواس در حفظ رکوردش کمکی کرده باشیم.
پیروزی رؤیایی؟ به خاطر بردی در این حد و اندازه خیلی راضی و خوشحالم اما همچنان باید به کار و تمرین‌مان ادامه بدهیم. این یک پیروزی خارج از خانه فوق‌‌العاده است و بردی رضایت‌بخش به حساب می‌‌آید اما با پیروزی رؤیایی فاصله دارد و هنوز جا برای بهتر شدن هست. این را نه از روی تکبر و غرور که در نهایت بی‌غرضی می‌گویم.
ناواس: رونالدو فوق‌‌العاده است کیلور ناواس، دروازه‌بان رئال‌مادرید پس از پیروزی پرگل این تیم و درخشش رونالدو، به تمجید از او پرداخت: «همه ما می‌دانیم که او بهترین بازیکن جهان است. او بازیکن فوق‌‌العاده‌ای است که به پیشرفت ما کمک شایانی کرده و با بازی درخشان خود به ما اعتماد به نفس می‌دهد. دوست دارم به همراه سایر بازیکنان به این موفقیت‌ها ادامه دهیم.
مارسلو: رونالدو، اعتبار رئال‌مادرید است مارسلو مدافع برزیلی رئال‌مادرید بعد از پیروزی پرگل تیمش مقابل اسپانیول و گلزنی رونالدو که 5 بار توانست دروازه حریف را باز کند، گفت: «وقتی رونالدو در اوج باشد، رئال‌مادرید هم در دوران اوج خود به سر می‌برد. اسپانیول تیم کوچکی نیست آن هم در خانه. همیشه برای شکست دادن این تیم دچار مشکل می‌شدیم اما این بار با 6 گل از آنها پذیرایی کردیم. رونالدو موتور گلزنی رئال و اعتبار این تیم است. فکر می‌کنم مدیران باشگاه حق داشتند که پیشنهاد نجومی مالکان پاری‌سن‌ژرمن را رد کنند.
په‌په: مهار رونالدو غیرممکن است په‌په مدافع پرتغالی رئال‌مادرید بعد از پیروزی تیمش مقابل اسپانیول که با درخشش رونالدو همراه بود در مورد این بازیکن گفت: «به خاطر این پیروزی پرگل و گلزنی کریس خوشحالم. درست است که او در این بازی 5 گل زد اما روزهایی که گلزنی هم نمی‌کند یک مهره مؤثر برای تیم است. اسپانیول تیم خوبی است و بازیکنان باکیفیتی دارد اما وقتی روز، روز رونالدو باشد، مهار او غیرممکن است. در مورد کیلور ناواس هم باید بگویم که او دروازه‌بان بسیار خوبی است و به راحتی می‌تواند در میان بهترین‌ها خود را به اثبات برساند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-14 13:29:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر