فهرست
10 نکته جالب که باید در مورد کریم بن‌زما بدانید
10 نکته جالب که باید در مورد کریم بن‌زما بدانید

10 نکته جالب که باید در مورد کریم بن‌زما بدانید

آی اسپورت - کریم بن‌زما یکی از آن ستاره‌هایی است که کمتر در مورد زندگی شخصی‌‌اش شنیده می‌شود اما بی‌شک طرفداران او هم کنجکاوند بیشتر در موردش بدانند. مهاجم فرانسوی رئال‌مادرید این هفته به یکی از سوژه‌های اصلی مجله الکترونیکی «مارکا پلاس» تبدیل شده. این مجله گزارشی را به علایق و سلایق این بازیکن اختصاص داده و به 10 مورد از مواردی اشاره کرده که شاید خیلی‌ها در مورد او ندانند...
هیچ جا خونه خود آدم نمی‌شه بن‌زما دوست ندارد بیرون از خانه یا جایی که به آن آشنایی ندارد بخوابد چون ترس بر او غلبه می‌کند. او یک بار اعتراف کرد که چند ماه اول آمدنش به مادرید را به بدترین شکل ممکن گذرانده بود تنها به این خاطر که مجبور بوده در هتل بماند.
هم‌تیمی شدن با الگوی فوتبالی مهاجم فرانسوی این شانس را داشته که با الگوی فوتبالی‌‌اش، کریستیانو رونالدو هم‌تیمی شود. بن‌زما اعتراف کرده که ویدئوی بازی ستاره پرتغالی را تماشا می‌کرده و از کیفیت کاری‌‌اش لذت می‌برده.
سخن پندآموز «هیچ‌وقت از ایمان به خودتان دست نکشید.» این شعاری است که بن‌زما با جدیت از آن پیروی می‌کند. سخن پندآموزی که در کودکی پدرش به او یاد داده و او هم آن را آویزه گوش خود کرده.
موسیقی مورد علاقه موسیقی «رپ» سبک موسیقی است که کریم بیشتر از همه دوست دارد. «توپاک شکور»، رپ‌خوان معروف آمریکایی هم خواننده مورد علاقه اوست.
مهاجم دست و دلباز برای بن‌زما هم مثل هر مهاجم دیگر گل زدن در وهله اول اهمیت قرار دارد. او اما خودش اعتراف کرده که دادن پاس گل به هم‌تیمی‌هایش از گل زدن برایش دلچسب‌تر است. طرز فکری که نشان از سخاوت و دست و دلبازی او دارد.
غذا ‌چی دوست داری؟ خوراک‌شناسی و آشپزی، حوزه‌ای نیست که بن‌زما در آن حرفی برای گفتن داشته باشد و در واقع نقطه ضعفش به حساب می‌‌آید اما اگر مجبور باشد یک غذای خاص را انتخاب کند، جوابش «کوسکوس» خواهد بود. غذایی که در کشورهای عربی و آفریقایی طرفداران فراوانی دارد و در تهیه آن از بلغور گندم استفاده می‌شود. این غذا به شکل سنتی همراه با گوشت یا خورش سبزیجات سرو می‌شود.
چرت نیمروزی استراحت، بخشی مهم از زندگی مهاجم رئال‌مادرید را تشکیل می‌دهد و به همین خاطر تحت هیچ شرایط چرت نیمروزی‌‌اش را از دست نمی‌دهد. او البته بعد از ظهر‌ها بیشتر از یک ساعت نمی‌خوابد چون نمی‌خواهد به خواب شبانه‌‌اش خدشه‌ای وارد شود.
انتخاب تیم‌ملی در دسامبر 2006، پیش از اینکه برای بازی به تیم‌ملی فرانسه دعوت شود، تیم‌ملی الجزیره از او دعوت به عمل آورده بود. بن‌زما پیشنهاد آن را قبول نکرد و گفت با اینکه به الجزیره که زادگاه پدر و مادرش است عشق می‌ورزد اما فقط به بازی کردن در تیم‌ملی فرانسه فکر می‌کند.
اسکیت بورد الکترونیکی بن‌زما برای رفت‌وآمد در خانه‌‌اش از یک اسکیت بورد الکترونیکی استفاده می‌کند. او حتی ویدئویی از خودش در حالی که با این وسیله در خانه‌‌اش این طرف و آن طرف می‌رود را برای هوادارانش در «اینستاگرام» پست کرده.
بهترین خاطره بن‌زما در دوران ورزشی‌‌اش خاطرات تلخ و شیرین زیادی داشته اما خودش اعتراف کرده که اولین حضورش در ال‌کلاسیکو و اولین گلی که به بارسلونا زده، شیرین‌ترین لحظاتی بوده‌اند که تا حالا تجربه کرده.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-14 13:32:50
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر