فهرست
استتوس: هر ایرانی؛ یک مجله زرد
استتوس: هر ایرانی؛ یک مجله زرد

استتوس: هر ایرانی؛ یک مجله زرد

آی اسپورت- تکان دهنده، اینکه آدم‌ها به جایِ نقد سازوکارِ فرهنگ و و ساختارِ قانون، ندیده و نشناخته، همه‌چیزدانِ زندگیِ خصوصی دیگران می‌شوند و با تیترهای زردِ درونی،از این زندگی به نفع اهداف خودشان سواستفاده می‌کنند. فمنیست ها، منتقد تحجر و «سنتی بودن» و پیاز خرد کردن با مشت‌اند اما در انتقالِ خبرهای مطبوع درست به سبکِ خان‌باجی‌های نیم قرن قبل عمل می کنند. با مقدار لازمِ اشک و آه و نفرین و بی‌توجهی به اصلِ ماجرا. آن‌ها،  جستجوگرانِ حقوقِ برابرند، بی ذره ای نگرانی برای زندانی‌های مهریه و یا پسران محصور در پادگان‌ها.

کدخبر:9405
  ۷  
آی اسپورت
2015-09-14 16:46:41
نظر دهید
۷ نظر
-
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۳:۵۹
بسیار خوب بود
-
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۵۱
آقا سایت رو محل کل کل دختر و پسر نکنید. یک شوهری بنا بر تشخیصش و برای صلاح فرزندشان گفته زنش نره مسابقات! تازه خود خانمه باید نمیرفت و این تشخیص رو میداد! حالا اینقدر سر و صدا نداره! تمومش کنید لطفا!
-
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۱۱
آفرین
بابا همین سایت شما دیروز مطالبی زده بود در این رابطه
آخه عزیز من یه چیزهایی برای زن وحود داره که مرد آنها را نداره همین طور بلعکس
اگه قراره سر مهریه مرد زندانی بشع
باید حق بدیم که زن هم با هماهنگی مرد کاری خارج از وظیفش بکنه
بعدشم اینکه شوهر این خانم اجازه نداده کار خیلی درستیه چون تربیت فرزند مهم تر از فوتباله
نمیشه که بچه بیاریم همینحوری بندازیمش تو جامعه و تربیتی نکنیم و محبت مادری بالا سرش نباشه
حرف زیاده ای کاش میشد یه متنی نوشت و تو سایت قرار میداد تا صدای جامعه فمنیستی که کاملا در توهمات جاهلانه خود سر میکنند در نطفه خفه کرد
Danial
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۱۲
فقط از روی عکس مربوط به این استاتوس میشد حدس زد که نویسنده مطلب داره راجع به خانوم اردلان صحبت میکنه و اینکه ظاهراً کسی‌ از زندگی‌ خصوصی ایشون خبر نداره و تیتر میزنه. آ‌‌‌ی کاش ایشون که اطلاع داشتند بیشتر روشنگری میفرمودند. در حالت کلی اعتقاد به برابری حقوق زن و مرد از ابتدایی‌ترین اصول جوامع مدرن هست و این هیچ ارتباطی‌ به فمینیسیم نداره بلکه اعتقاد به مساوات بین دو انسان هست بدون در نظر گرفتن جنسیت. البته این وقتی‌ معنی داره که ما اصولا دلمون بخواد یه جامعه مترقی داشته باشیم اگر نه که با همین جامعه و قوانین قرون وسطایی خوشحال هستیم که بحثی‌ وجود نداره. ضمنا اینکه رفتن به سربازی یا پرداخت مهریه هیچ حقی‌ برای مرد نباید ایجاد کند که اجازه خارج از کشور رفتن همسر رو بهش تفویض کنه از نظر قانونی‌. مهریه تعهد مالی هست که اگر اجرا نشه مجازات داره درست مثل هر تعهد مالی دیگه مثل صدور چک. اشکال سر اصل مهریه هست که اون هم قرون وسطایی هست مثل بقیه قوانین ما. اگر خانوم‌ها سربازی نمی‌روند باز هم مشکل از همون نوع قوانین متحجرانه هست دلیلش اینکه در جوامع دیگر ما سرباز زن هم داریم. خلاصه اینکه نویسنده محترم زیاد احساساتی‌ نشوید و جوش نزنید چون ما خدا رو شکر در جامعه‌ای زندگی‌ می‌کنیم که همه چیزمان به همه چیزمان میاید اما لطف کنید حداقل مفاهیم رو با هم قاطی‌ نکنید.
کاس آقا گیلانی
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۲۶
(( آدم‌ها به جایِ نقد سازوکارِ فرهنگ و ساختارِ قانون، ندیده و نشناخته، همه‌چیزدانِ زندگیِ خصوصی دیگران می‌شوند ))..... گل گفتی عمو جان . به قول معروف در نقش ایوانیم و غافل از پای بست ویران....
-
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۷:۳۴
شما خودت اول شاکی میای مدافع حقوق زن میشی بعد میای از پسرا و مردا دفاع میکنی معلومه با خودت چند چندی.
-
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۸:۴۰
خیلی چرت و بی ربط بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر