فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- قبل از آغاز قسمت جدید گزارش زنده نود، باید به این نکته اشاره کنیم که این هفته آنقدر در آخرِ شب و اولِ صبح در کشتی و والیبال شکست خورده ایم که حالِ و حوصله بامزگی نداریم اما ادای آدم های بامزه را که می توانیم دربیاوریم. لطفا با نیشِ باز بخوانید! 

پیش از برنامه:  تکلیف کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی روشن است اما وضعیت کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد جالب توجه به نظر می رسد. یعنی رسول خادم به عنوان رئیس فدراسیون باید در مورد رسول خادم به عنوان سرمربی تیم ملی تصمیم بگیرد و شاید حتی خودش را به دست خودش اخراج کند! 


باز پیش از برنامه: مسعود روشن پژوه که این شب ها در شبکه سوم سیما برنامه اجرا می کند دیگر تبدیل به یک شغل شده است. شغلی که در آن از دوران پارینه سنگی به بعد، مجری از بازیگر سوال می کند: توضیح بدین الان مشغول چه کاری هستید؟! 


همچنان پیش از برنامه: بدون استثنا، هر دوشنبه شب قبل از لایوکامنتیتوری نود مهمان داریم. یعنی در طول هفته هیچکس یک پی امِ خشک و خالی در تلگرام هم تقدیم مان نمی کند اما هر دوشنبه بالاخره یک موجود ظریفی پیدا می شود که مهمان‌مان شود و به جرم توجه بیش از حد به نود و بی توجهی به مقام شامخ مهمان ترک مان کند. یک نفر هم نیست توضیج بدهد که نود، عشق و علاقه ما نیست، بلکه شغلِ ماست! 


هی پیش از برنامه: دو نوجوانی که در هفته گذشته گزارش زنده کنارمان بودند، این هفته در خواب هستند. آن ها  که ساعت را زنگ گذاشته اند که راس ساعت دو و نیم بیدار شوند و اتک بزنند، توی خواب هرازگاری درباره وال برکر و آرچر تاور چیزهایی می گویند. 


عادل سلام عرض می کند: این هفته کمیته محترم انضباطی فوتبال در یک حکم تاریخی، احسان حاج صفی شاغل در بوندس لیگای 2 را یک جلسه از همراهی سپاهان(!) محروم کرده. با همین شاهکار، به سراغ نودِ امشب می رویم. 


-فردوسی پور موضوع پرونده برنامه امشب را لو نمی دهد تا احتمالا بار دیگر مهمان هایش به سبک هفته قبل از حضور در برنامه پشیمان نشوند! 

هند-ایران

 -کوتاه شدن هایلایت های مسابقه، شانس شنیدن گزارشِ شاهکارِ جواد خیابانی را کم می کند. به ویژه لحظه هایی که جواد حیابانی بعد از گل آندو به گزارش موزون روی آورده بود:«پیروزی خوبه، پیروزی شورانگیزه، پیروزی غرورانگیزه». استاد در این لحظات متن آهنگ ا.ت را به یادمان آورد!

 -خیابانی موقعِ به ثمر رسیدن گل ایران در استودیو مشغول استراحت بود و دقایقی بعد بالاخره تصمیم گرفت به خودش سختی بدهد و گل را گزارش کند! در 10 دقیقه بعدی، او به شدت درگیر این بود که آیا توپ در بین راه به وحید امیری برخورد کرده است یا نه.

 

 

 

او کپتین مای کپتین:

 

-سوال نظرسنجی لیگِ برتر، به انتخاب بهترین کاپیتان بعد از انقلاب اختصاص دارد. پنجعلی، دایی، عابدزاده، جواد نکونام و سیروس قایقران.

  

 

-حتی کریم انصاری فرد و مهرداد اولای بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بسته اند اما حوزه تخصصی مان، استادِ بی بدیل، حمیدرضا علی عسگر هیچوقت به حقش در تیم ملی نرسیده تا شانس کاپیتانی برای امسال آندو به دست بیاید!

 

 

جام به شدت حذفی

 

-نودی ها به حذف شدن بدون بازی باشگاه ها از جام حذفی معترض اند. مگر اسم جام همین نیست؟!

 

-مزدک میرزایی هنوز با مفهوم سیدبندی آشنا نشده و قرعه کشی جام حذفی فوتبال ایران را »ناعادلانه» معرفی می کند.

 
-دیانایِ باقرشهر. نام تیم های حاضر در جام حذفی یک طوری ست که آدم هوس می کند باشگاه اختصاصی خودش را راه بیاندازد. جایِ تیم پشمک حاج عبدالله نیز در این تورنمنت پررنگ به نظر می رسد.

-می گویند جام حذفی شگفتی نداشته اما چه شگفتی ای بهتر از اینکه اسم یک باشگاه شیرازی «کارا» باشد؟
-وی افزود: از شگفتی های جام حذفی، همین که پرسپولیس هم می برد هم پنالتی هایش را گل می کند.-تسلیتِ عادل به محمد بنا. هم به خاطر از دست دادن مادرش و هم به خاطرِ نابود شدن میراث اش در تیم ملی کشتی فرنگی ایران!«خیلی مچکرم». مهدی تاج همه حرف هایش را با همین دو کلمه شروع می کند. کافی ست با او تماس بگیرید و سلام بگویید تا این دو کلمه را از او بشنوید. «سامان دادیم» هم دیگر عبارت مورد علاقه آقای رئیس است. 
-نفت تهران خاضیت مرموزی دارد که بازیکنان پس از حضور در آن ناگهان قناعت پیشه می کنند. کارلوس سانتوس بر اساس اسناد نفت، در این تیم کمتر از ذوب پول گرفته و سیدجلال نیز تنها قرارداد غیرمیلیاردی این سال ها را با این تیم امضا کرده است!!آن ها بازیکن همان تیمی هستند که سرمربی اش برای پول گرفتن به همه مسئولان نامه می نویسد! -تفویم نود به پاسداشت روز ملی سینما در یک سالن خالی شروع می شود اما خبری از سینما در گزارش نیست و نودی ها که ظاهرا تصور کرده اند باید روز جهانی کودک و تلویزیون را گرامی بدارند، بخشی از کارگاه گجت را پخش می کنند! 


-روی وبسایتِ نود، هایلایت فنی بازی های خارجی از رسانه های مختلف اروپایی گذاشته شده است. فردوسی پور در مواجهه با این لینک ها، تواضعِ زیادی به خرج می دهد:«مث آنالیزایِ ما خوبه». 


-سعید حلافی که یکی از جنجالی ترین بازیکنان ماجرای معافیت ها بود، حالا به عنوان سرباز در لباس نیروی زمینی موقعیت هایی را خراب می کند که مجازات‌شان فقط می تواند جوخه آتش باشد. 


-مجید جلالی بعد از هر پیروزی عموما مهربان می شود و از حریف و ساختار فوتبال ایران و حتی قانون سربازی تعریف می کند. 


-ما خوب دفاع کردیم و فقط در حمله نتوانستیم موفق باشیم. (سرمربی شهرداری سمنان بعد از شکست 5 گله برابر استقلال). 


-بین علیرضا بیرانوند و وانت، رابطه عاشقانه ای برقرار است. رابطه ای که حتی به بازی های موبایلی نیز کشیده است. 


-این اواخر، نفتی ها را بیشتر از آنکه در حال فوتبال بازی کردن ببینیم، در حال غذا خوردن دیده ایم. آن ها این اواخر سری هم به رستوران منصوریان زده اند و با پیتزا و هات داگ و نوشابه به شدت برای بازی با الاهلی اماده شده اند. - تکان خوردن های میثاقی روی اسکایپ نود در کنار منصوریان، سرعتِ اینترنت ایران را برای چندین بار به چالش می کشند. 


-علیمنصور که مدت زیادی را صرف اصرار به کشاندن هوادار به ورزشگاه آزادی برای بازی نفت کرده بود، حالا به این نتیجه رسیده که تیمش بیرون از خانه بهتر بازی می کند! 


- دایی، بهترین کاپیتان تیم ملی بعد از انقلاب از نگاه مخاطبان نود است. قدیمی ترین کاپیتان در نظرسنجی نود، از همه کمتر رای آورده است. حقیقتا چند نفر به پنجعلی؟ -در ایثار جیرفت و تربیت بدنی این شهر، 6 سالاری وجود دارد که ظاهرا هیچکدام با هم فامیل نیستند. احتمال این موضوع یک در 20 میلیون است. باور ندارید؟ به قولِ همین مسئول مصاحبه کننده باشگاه، بروید «چیک»کنید. 


-رضا نوروزی این هفته در جام حذفی برای سایپا گلزنی کرده است. در زمان آخرین گل او قبل از این گل، آنتونی مارسیال ستاره تازه وارد من یونایتد به تازگی از مهدکودک مرخص شده بود! 


-حتی بهادر عبدی هم برای راه آهن گلزنی می کند. باز بروید بگویید تهران جای بدی ست و جام حذفی شگفتی ندارد.
پرسپولیس-پیکان 
-مهدی طارمی این روزها قاتلِ همه طلسم هاست. او اولین گلزن فصل پرسپولیس از روی نقطه پنالتی است تا کلین شیت پانصد و چند دقیقه ای گلر پیکان را نیز نابود کند.  

در ابتدای درگیری کریم باقری با محمدصادق بارانی به نظر می رسید او کلمه بدی به بازیکن پیکان گفته باشد اما خود کریم که برای جدا کردن بازیکن پیکان و عالیشاه به کنار زمین رفته بود، خیلی زود همه چیز را تکذیب کرد. باقری به گفته خودش، فقط وفقط به بازیکن پیکان گفته بود:«خفه شو، گم شو، برو اونور» که طبیعتا در فرهنگ فوتبال ایران توهین محسوب نمی شوند!


-این روزها باید یک نفر دست محسن مسلمان را بگیرد و او را از خیابان رد کند. شوت های او نهایتا هشتادوپنج سانتی متر جلو می روند. 


-آرسنال به لحاظ آرا، رتبه چهارم نظرسنجی نود است. 


-تندیس ویژه این هفته به خاطر استفاده از کلمه «انقلت» روی جلد، به استقلال جوان تعلق می گیرد. دیگر فقط کم مانده که روزنامه های هواداری سرخابی روی جلد دست به قمه کشی بزنند.  


مصطفی شجاعی؛ مرغی که آمپول نخورد! 

-تا چند سال قبل، هیچوقت تصور نمی کردیم گزارش کاشت مرکبات استاد چرخابی یک روز توی نود پخش شود. ظاهرا در دنیا همه چیز ممکن است. به جز رسیدن چمپیونزلیگ به آرسنال!-چرخابی تاکید دارد که باغداری به مراتب بهتر از فوتبال است. او این را توی پیراهنی می گوید که لوگوی فدراسیون فوتبال دارد. 
-مرور سرنوشت بازیکنان سپاهان نوین بعد از فروش بازیکنان، از تراژدی های روزگار است. با این وجود نباید فراموش کرد که نود، یکی از جدی ترین منتقدان حضور تیم های دوم سپاهان و فولاد در لیگ برتر بود. 
-از بین همه بازیکنان سپاهان نوین، فقط مصطفی شجاعی توانست در لیگ برتر بازی کند. دلیل اش را از بین توضیحات بازیکنان تیم این طور متوجه می شویم که مرغ ها نباید آمپول بزنند و باید فرار کنند بروند روی پشت بام. 
-محمد نوری برای ماه ها در انتظار و آرزوی تقابل با ژاوی بود اما طوری در مقابل السد 4 تایی شد که این خاطره را هیچوقت از یاد نبرد. 


-بعضی از مهره های فولادنوین که از فوتبال طرد شده اند، کاملا به درد سریال های تلویزیونی می خورند! 


-«این نمیخواد یه ذره پیر شه؟». در اطرافِ ما، اینطوری به برنامه نود و فردوسی پور واکنش نشان می دهند. 


-در همین لحظه ها، اسلاون بیلیچ باز هم موفق به شکست مک لارن شد. در پایان پیروزی امشب وستهمی ها، به این نتیجه می رسیم که چقدر خوب که آدم های جذاب مثل بیلیچ، همیشه مک لارن ها را شکست دهند. 


-ابراهیم تهامی قصد دارد روی خط نود حاضر شد اما عادل به او فرصت نمی دهد. وقت آن رسیده که کل بچه های آبودان بروند برای عادل! 


-داستان فوتبالیست خانم و اجازه ندادن همسرش برای خروج از کشور و شرکت در مسابقات که بازتاب های زیادی در شبکه های اجتماعی داشت، در نود امشب مطرح نشد. فمنیست های گرام برنامه امشب را دوست نداشته اند.


-سهم افعان ها از نود، موکول شدن به آینده است. -نود امشب بعد از سه ساعت و نیم، به پایان رسید تا ما به سراغ دو دوست نوجوان مان برویم و برای اتک زدن بیدارشان کنیم و خودمان فصل اول سریال «بتر کال سال» را تماشا کنیم. شب تان سریالی. 


کدخبر:9405
  ۶  
آی اسپورت
2015-09-15 02:11:53
نظر دهید

۶ نظر
-
سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۰:۲۵
پرسپولیس با شکست تیم قدرت مند الهلال قهرمان جام در جام آسیا شد ...... در حالی که ٢ قهرمانی آسیایی کیسه کشا در حضور تیم های آماتور و درجه ٣ آسیا بوده
-
سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۰:۳۱
حاجی جناب خان ترکوند عادل سیخی چند
mahdi
سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۹:۴۱
عالی... این قسمت بهترینه تو این سایت!
سیاوش
سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۱۲:۵۲
عالی ، جدا چرا این پیر نمیشه ؟!
ولی نامرد چندتا به آرسنال میزنی ؟!!:)
-
سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۱۳:۲۴
اس اسیم ولی گیر به علی عسکر ندین
-
سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۱۳:۲۹
کیسه هم نه اس اس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر