فهرست
هشت نکته از هفته سیزدهم: نحس نبود؟ بود؟
هشت نکته از هفته سیزدهم: نحس نبود؟ بود؟

هشت نکته از هفته سیزدهم: نحس نبود؟ بود؟

آی‌اسپورت- هشت نکته از هشت دیدار این هفته لیگ برتر را مرور می‌کنیم. از گل‌های سه امتیازی وحید امیری تا ادامه رکورد قلعه‌نویی و تراکتورسازی.

 سه گل سه امتیازی؛ بیلان وحید امیری

وحید امیری در این فصل چهار گل زد. فولاد خوزستان تنها تیمی بود که توانست پاسخ گل امیری را بدهد. سه تیم دیگر یعنی گسترش‌فولاد، ماشین‌سازی و پدیده با گلی که وحید امیری به ثمر رساند‏، از پرسپولیس شکست خوردند.

 برزیل در آبادان؛ توماس در دل سکوها

توماس برونو جدیدترین بازیکن خارجی لیگ برتر است. مهاجم برزیلی که خیلی زود توانست دل سکوهای آبادان را به دست بیاورد. در کنار این که آبادانی‌ها عاشق بازیکن برزیلی هستند، برونو هم در بازی با سایپا با چند حرکت تکنیکی از جمله دریبل زیدانی، لایی زدن بازیکن حریف جایگاه ویژه‌ای در سکوهای آبادان پیدا کرد و تماشاگران را به وجد آورد.

 شکست‌های بی‌انتها؛ صبا در انتظار ماشین

صبای قم هر چقدر هم تلاش می‌کند که به رکورد ماشین‌سازی نزدیک شود، ولی برادران خطیبی این اجازه را از آن‌ها می‌گیرند. تیم مرفاوی چهار هفته متوالی شکست خورد و ماشین‌سازی برای نهمین بازی پیاپی باخت. کدام تیم در این کورس کم می‌آورد؟

 نفت بدون مهندس؛ اشک دایی در آمد

در دو بازی اخیر که ایمان مبعلی به دلیل مصدومیت نفت تهران را از ابتدا همراهی نکرد‏، تیم علی دایی هم موفق به کسب برد نشد. حضور نداشتن مبعلی، باعث شد که ذوب‌آهن رتبه سوم را از این تیم بقاپد.

 سه امتیاز از دل دربی‏؛ نحسی نود هم جلوی ساسان را نگرفت

 درست مثل همه هفته‌های گذشته، ساسان انصاری در مرکز جشن گل دسته‌جمعی فولادی‌ها قرار داشت. او باز هم فرصت‌طلبی‌اش را به نمایش گذاشت و با یک فرار به قلب دفاع استقلال اهواز و یک ضربه آرام اما دقیق، تنها گل دربی اهواز را به ثمر رساند تا به تنهایی، سه امتیاز دیگر به حساب تیمش واریز کرده باشد. این دهمین گل ساسان در لیگ برترشانزدهم بود و مهاجم شماره 3 فولاد، اولین بازیکنی شد که توانسته تعداد گل‌هایش در این لیگ را دورقمی کند.

 داااش گل زد؛ پایان حسرت 700 دقیقه‌ای مهرداد محمدی

29 دقیقه بعد از آغاز مسابقه خانگی سپاهان با صبای قم، مهرداد محمدی بالاخره موفق شد اولین گل‌اش را برای سپاهان به ثمر برساند. ستاره سابق راه‌آهن با یک ضربه دیدنی روی پا، دروازه حامد لک را باز کرد تا به روند کابوس‌وارش در خط حمله تیم جدید، پایان بدهد. دوازده مسابقه طول کشید تا این بازیکن بالاخره با زدن گل آشتی کند.

 کلاس آقا معلم بدون زنگ‌تفریح؛ گل در وقت اضافه

گل دقیقه 95 امیرحسین صادقی به استقلال‌خوزستان؛ گل دقیقه 92 شهریار مغانلو به نفت آبادان و حالا هم گل دقیقه 94 مرتضی آقاخان به سیاه‌جامگان. تیم مجید جلالی تا آخرین نفس می‌جنگد و سه امتیازها را به چنگ می‌آورد.

 همه رکوردها در زیر چرخ‌های تراکتور؛ در حسرت برد

هفت بازی شکست‌ناپذیری تراکتورسازی مقابل استقلال، معادل 1372 روز نباختن به استقلال؛ تراکتورسازی در تهران سه برابر استقلال، در دیدارهای رو در رو موفق به برد شده، قلعه‌نویی باز هم استقلال را برد؛ همچنین رحمتی را. از کدام نکته بنویسیم؟

 

۹    
آی اسپورت
2016-12-10 16:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر