فهرست

پاری سن ژرمن 2-1 بایرلورکوزن؛ ضربه آخر بر پیکر لورکوزن

آی اسپروت- بایرلورکوزن در دور برگشت مرحله حذفی لیگ قهرمانان میهمان پاریس سنت ژرمن بود بایری ها در دیدار رفت با 4 گل مغلوب تیم فرانسوی شده بودند و برای ادامه ی مسیر در خود در اروپا به چیزی فراتر معجزه نیاز داشتند.


سامی هیپیا سرمربی جوان لورکوزن کاملا می دانست که بازگشت به بازی برای تیم آلمانی غیرممکن است بنابراین سعی داشت تا بتواند با کسب یک نتیجه ی آبرومندانه فرانسه را ترک کند اما شکست 2 بر 1 وداعی تلخ را برای تیم رده سومی بوندس لیگا همراه داشت.


لورکوزنی ها بازی را خوب شروع کردند و با گل زود هنگام سیدنی سم از میزبان خود جلو افتادن اما زمانی نگذشت که شاگردان لوران بلان توانستند گل خورده را جبران کنند و آن ها با گل مارکینیو در دقیقه 13 نیمه نخست بازی را به تساوی کشاندند.


گلزنی سیدنی سم در دقایق نخست امید را به اردوی لورکوزنی ها آورد


اما بایری ها که برای اعاده حیثیت بازی شجاعانه ای را به نمایش گذاشته بودند در دقیقه 28 می توانستند از روی ضربه ی پنالتی بار دیگر به برتری برسند اما کاپیتان رولفس نتوانست از این موقعیت استفاده کند تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند.


با آغاز نیمه دوم و در حالیکه هنوز چند دقیقه ای از آن نگذشته بود گلزنی لاوتزی مهاجم آرژانتینی پاریسی ها موجب شد تا آرزوی های لورکوزن برای کسب نتیجه ی آبرومندانه نقش بر آب شود از دیگر حوادث مهم این دیدار اخراج امره کان در دقیقه 68 بود تا نماینده ی آلمان 10 نفره بازی را به اتمام برساند.


گلزنی لاوتزی و آب سردی بر پیکر نیمه جان بایرلورکوزن


لورکوزن یکی از چهار نماینده آلمان در این رقابت ها بود که موفق شد با صعود از مرحله گروهی صعود تاریخی بوندس لیگا در مرحله ی حذفی را به ثبت برساند اما حذف آن ها و باخت سنگین شالکه در دیدار رفت شاید تعداد نمایندگان بوندس لیگا را در مرحله بعدی رقابت ها به 2 تیم کاهش دهد.


سامی هیپیا، سقف آرزوهایش بالا آمدن از مرحله گروهی بود او هرگز نتوانست انگیزه ی لازم برای ادامه مسیر را به شاگردان خود تزریق کند. لورکزون فرصت لازم را برای کسب تجربه فراهم آورد تا این مربی جوان بتواند در فوتبال اروپا نامی برای خود دست و پا کند. نتایج ضعیف در مرحله گروهی مقابل ضعیف ترین منچستر 20 سال اخیر کاملا حکایت از ضعف های تاکتیکی و ترس های درونی هیپیا داشت. باید دید او در بازی هفته 25ام مقابل بایرن مونیخ چه نتیجه ای بدست می آورد شکست سنگین مقابل مونیخی ها آیا او را از نیمکت لورکوزن دور خواهد کرد؟


     
آی اسپورت
2014-03-13 09:08:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر