فهرست
فتح‌الله‌زاده: 20 سال پیش می‌توانستم در آلمان آپارتمان بخرم
فتح‌الله‌زاده: 20 سال پیش می‌توانستم در آلمان آپارتمان بخرم

فتح‌الله‌زاده: 20 سال پیش می‌توانستم در آلمان آپارتمان بخرم

آی اسپورت - در ظاهر هیچ عیبی ندارد علی فتح الله زاده به ترکیه سفر کند اما از آنجایی که امیر قلعه نویی، امیدوار رضایی، مهدی پرهام و علی امیری در این سفر همراه مدیرعامل سابق استقلال بودند، این ذهنیت ایجاد شد که خبرهایی است و این سفر یک سفر ساده نیست. در روزهایی که اپوزیسیون استقلال در ترکیه به سر می بردند در ایران شایعه شد آنها در آلانیا مشغول ساخت و ساز هستند اما علی فتح‌الله‌زاده می‌گویند هدف از این سفر بررسی شرایط ساخت یک کمپ بود: «قرار بود با امیدوار رضایی برویم ترکیه و از کمپی که در منطقه اسپاتا واقع شده، بازدید کنیم که متوجه شدیم قلعه‌نویی، پرهام امیری هم عازم ترکیه هستند. طوری برنامه را چیدیم که همسفر شویم. هدف من این بود که موقعیت و شرایط چند کمپ ورزشی اقامتی را بررسی کنم. چند سالی است این فکر به ذهنم افتاده که در ایران یک کمپ ورزشی بسازم. یک منطقه‌ای در شهرستان خوی و منطقه هم در مازندران و گیلان برای این کار در نظر دارم. اتفاقا با استاندار آذربایجان غربی و فرماندار خوی هم حرف زدم اما این کار فراتر از توان استان آذربایجان غربی است. در خوی یک منطقه بکری وجود دارد که برای ساخت کمپ عالی است و به شما قوم می‌دهم اگر حمایت کنند و کمپ بسازیم، نه تنها باشگاه‌های ایرانی از سفر به ترکیه بی‌نیاز می‌شوند، حتی باشگاه‌های خارجی هم می‌آیند ایران اردو می‌زنند. از این کمپ‌ها می‌توان چند منظوره بهره برداری کرد. یعنی در مقاطعی اردوگاه ورزشی باشند، مقاطعی مورد استفاده دانش آموزان، دانشجویان و حتی کارمندان و بازنشسته ها قرار بگیرند و در بقیه مواقع سال تبدیل به شهرک سلامت شوند.»
فتح الله زاده از حمایت ها و امکاناتی که در کشور ترکیه وجود دارد، حرف می‌زند و می‌گوید: «در ترکیه اگر شما بخواهید کمپ بسازید دولت 2 راه پیش پای شما می‌گذارد. می‌گویند 30،40 هکتار زمین را 99 ساله در اختیار بگیر و شروع کن که در این صورت 20 درصد هزینه‌ها را شما می‌پردازی و 80 درصد هزینه ساخت کمپ را هم وام با بهره 4 درصد می‌گیری. یک راه دیگر هم این است که 30،40 هکتار زمین در ارتفاعات را به شما یک سوم قیمت می‌فروشند و باز هم 80 درصد هزینه ها را وام می‌دهند با بهره 8 درصد... چه اشکالی دراد ما هم همین شرایط را در ایران فراهم کنیم تا علاقه مندان بیایند و کمپ بسازند. اگر کمک کنند خود من حاضرم این کار را انجام بدهم. دوستان زیادی هم دارم که حاضر به انجام این کار هستند. متاسفانه اینجا حمایت نمی کنند و تازه وقتی یک نفر جلو بیاید، اذیتش هم می کنند!»
 فتح الله زاده در خاتمه شایعه خرید ملک و ساخت و ساز در ترکیه را رد می‌کند و می‌گوید: «هیچ وقت علاقه مند نبودم خارج از ایران خانه داشتم. 15،20 سال پیش که با  راینر کالموند ارتباط داشتم و به آلمان رفت و آمد می کردم، می توانستم آپارتمان قسطی در آلمان بخرم اما نخریدم. الان هم دنبال خانه داشتن در ترکیه نیستم.»
منبع: خبر ورزشی

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-17 13:00:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر