فهرست
موقعیت 53 درصد! / همه چیز درباره پنالتی‌های لیگ / جنگ پرسپولیس با سیاه‌جامگان
موقعیت 53 درصد! / همه چیز درباره پنالتی‌های لیگ / جنگ پرسپولیس با سیاه‌جامگان

موقعیت 53 درصد! / همه چیز درباره پنالتی‌های لیگ / جنگ پرسپولیس با سیاه‌جامگان

آی اسپورت- با سه پنالتی اعلام‌شده در بازی پرسپولیس و سایپا، تعداد پنالتی‌های این فصل لیگ برتر به 17 رسید. جالب این‌که تعداد پنالتی‌های گل‌شده فقط یکی بیشتر از پنالتی‌های هدررفته است؛ یعنی 9 ضربه در مقابل 8 ضربه.
تا پیش از آغاز هفته ششم و طی 39بازی برگزارشده داوران 14بار خطای پنالتی اعلام کرده بودند که حاشیه‌سازترینِ آنها، پنالتی اعلام‌شده توسط علیرضا فغانی در بازی پرسپولیس-ذوب‌آهن و همچنین خطایی که در مصاف استقلال تهران و اهواز بر روی خسرو حیدری گرفته شد، بودند.
در هفته ششم هیچ کدام از بازی‌های روز دوشنبه و سه‌شنبه پنالتی نداشتند اما مصاف دیروز پرسپولیس-سایپا جور همه بازی‌ها را کشید. جالب این‌که وقتی پنالتی اول مهدی طارمی زده شد برای اولین بار در لیگ برتر، تعداد پنالتی‌های از دست رفته بیشتر از پنالتی‌های گل‌شده بود. (8 به 7) اما دو ضربه بعدی که توسط رضا نوروزی و طارمی به گل تبدیل شد کفه ترازو را برگرداند. حالا آمار نشان می‌دهد 53درصد ضربات پنالتی گل می‌شوند و 47درصد آنها از دست می‌روند.

پرسپولیس 4 - پرسپولیس 3
همان‌طور که همه توجه کرده‌اند تیم پرسپولیس بیشترین پنالتی را در لیگ امسال به دست آورده است. اما شاید خیلی‌ها به این نکته توجه نکرده باشند که تعداد پنالتی‌های اعلام‌شده علیه پرسپولیس هم عدد کمی نیست. امسال 3 پنالتی علیه پرسپولیس گرفته شده که هر سه ضربه تبدیل به گل شده است، و 4 پنالتی به نفع این تیم اعلام شده که فقط یکی از آنها به تور دروازه رسیده و 3 ضربه دیگر هدر رفته‌اند. پرسپولیس در زمینه سود بردن از پنالتی رتبه اول را دارد و در متضرر شدن از پنالتی رتبه دوم بعد از سیاه‌جامگان.
 
آمار پنالتی‌های اعلام شده به سود هر تیم
4 پنالتی: پرسپولیس تهران
2 پنالتی: ملوان انزلی- گسترش فولاد تبریز
یک پنالتی: ذوب‌آهن – استقلال اهواز- سیاه‌جامگان- سپاهان- نفت تهران- استقلال خوزستان- سایپا- استقلال تهران- راه‌آهن
 
جدول پنالتی‌های اعلام شده به ضرر هر تیم
4 پنالتی: سیاه‌جامگان مشهد
3 پنالتی: پرسپولیس- سایپا
2 پنالتی: ذوب‌آهن اصفهان
یک پنالتی: استقلال اهواز- صبای قم- نفت تهران- فولاد- راه‌آهن

کد خبر: 9411
     
آی اسپورت
2015-09-17 14:51:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر