فهرست
هفته جنجالی در انتظار پرسپولیس: طاهری می‌ماند؟ پــــول می‌رسد؟
هفته جنجالی در انتظار پرسپولیس: طاهری می‌ماند؟ پــــول می‌رسد؟

هفته جنجالی در انتظار پرسپولیس: طاهری می‌ماند؟ پــــول می‌رسد؟

 هفته‌ای که شاید پای صنایع ملی به پرسپولیس برای اجازه سه ساله باشگاه باز شود یا اینکه اسپانسر برای جمع کردن مشکلات مالی بیاید. این باشگاه به‌هر‌حال هفته مهمی پیش‌رو دارد.
تمدید سرپرستی یا تعیین مدیرعامل؟ با ادعای حسین عبدی سخنگوی هیأت‌مدیره باشگاه پرسپولیس، مدت قانونی سرپرستی علی‌اکبر طاهری در باشگاه پرسپولیس تنها 3 ماهه بوده و از آنجا که روز 27 خرداد آغاز شده، حتماً باید 27 شهریورماه به پایان برسد تا مبادا «قانون‌شکنی» صورت بگیرد. در این مدت نیز قرار بود هیأت مدیره، اقدام به انتخاب مدیرعامل کند اما هر دفعه با دلایلی عجیب و سؤال‌برانگیز، از این کار سر باز زده می‌شد. مثلاً اعضا می‌گفتند طاهری با اختیارات مدیرعامل کار می‌کند یا وقتی طاهری به خوبی کارش را ادامه می‌دهد، چه نیازی به مدیرعامل داریم؟ بعد هم که مطرح شد مسئولان وزارت ورزش اصلاً تمایلی نشان نمی‌دهند که طاهری مدیرعامل شود و از سوی دیگر، بحث تماس با مدیران بالادستی به محض صحبت در مورد انتخاب مدیرعامل در جلسات مطرح شد که این آخری، واقعاً خنده‌دار به نظر می‌رسد زیرا باشگاه یک اساسنامه جداگانه دارد و اعضا می‌توانند بدون در نظر گرفتن نظرات هیأت مدیره، مدیرعامل را انتخاب و معرفی کنند. به‌هر‌حال شنبه هفته بعد، یا باید در جلسه هیأت مدیره، اعضا اقدام به رأی‌‌گیری برای انتخاب مدیرعامل کنند و یا حتماً باید از سوی وزارت ورزش و شخص نصرا... سجادی، مدت سرپرستی طاهری تمدید شود. در غیر این صورت، با توجه به اساسنامه و قانون نهادهای دولتی و نیمه‌دولتی یک قانون‌گریزی آشکار صورت می‌گیرد.
بدهی به بازیکنان چه می‌شود؟ موضوع دوم، قولی است که از سوی علی‌اکبر طاهری به بازیکنان داده شده است. پرسپولیسی‌ها منتظرند تا در هفته آینده مجدداً حساب مالی‌شان شارژ شود. بازیکنان پرسپولیس دچار یک سرگیجه مداوم شده‌اند. آنها از ابتدای فصل تا هفته قبل، تقریباً هیچ پولی دریافت نکرده بودند اما در هفته قبل و در حالی که به تازگی از اعتصاب خارج شده بودند، به حساب هر یک از بازیکنان، پولی واریز شد. این پول قرار بود حداقل 100 میلیون و حداکثر 300 میلیون تومان باشد اما وقتی بازیکنان، حساب‌شان را چک کردند، متوجه شدند بالاترین رقمی که به حساب بازیکنان واریز شده، 30 میلیون تومان است و برای بازیکنان متوسط و کم سن و سال‌تر، از این هم کمتر بود و چیزی در حدود 5 تا 15 میلیون به حساب‌شان واریز شد. آنها به دنبال دریافت باقی مطالبات‌شان رفتند اما شنیدند که باشگاه پولی در بساط ندارد. از این رو، صدای اعتراض‌شان به هوا بلند شد اما این اعتراض‌ها، هیچ تأثیری نداشت. قرار بر این بود که بعد از دیدار مقابل پیکان، تک‌تک بازیکنان علیه مدیریت باشگاه مصاحبه‌های تندی انجام داده و از مدل مدیریتی طاهری انتقاد کنند اما یکی از مربیان تیم که رابطه نزدیکی با مدیریت باشگاه دارد، ماجرا را به مدیریت لو داد که بازیکنان چنین قصدی دارند و می‌خواهند بعد از بازی جام حذفی، علیه شما مصاحبه کنند. طاهری نیز در تماس با یکی از مسئولان تیم، به بازیکنان اطلاع داد در هفته دیگر بخش دوم از پول‌شان را دریافت می‌کنند. البته اگر باز هم پولی در بساط نباشد، امکان اعتصاب دوباره بازیکنان یا اعتراض شدیدشان و حتی مصاحبه آنها علیه مدیریت باشگاه افزایش می‌یابد.
موضوع پیچیده اسپانسراز طرف دیگر، باشگاه نیز معذوریت‌هایی دارد. از جمله اینکه هیچ اسپانسری هنوز با پرسپولیسی‌ها وارد مذاکره نشده و شاید طاهری اجازه عقد قرارداد با اسپانسرها را از طرف وزارت ورزش نداشته باشد. حالا هم بحث اجاره باشگاه به بخش خصوصی به مدت سه سال است که هنوز تکلیف این موضوع نیز مشخص نیست. به معنای دیگر هیچ‌کس تکلیف خود را نمی‌داند. اصلاً معلوم نیست چرا اسپانسر جذب نمی‌شود، چرا اسپانسری که می‌خواست با قرارداد 30 میلیارد تومانی به پرسپولیس بیاید، با مخالفت‌های یکی از اعضای هیأت مدیره، از این باشگاه دور شد؟ چرا پرسپولیس حتی اسپانسر قبلی خود در لیگ را نتوانست برای اسپانسرینگ در جام‌حذفی مجاب کند؟ کسی نیست که به این سؤالات جواب بدهد.
حرکت روی مدار منفی‌ها یا مثبت‌هابا این حال منتظر اتفاقات مهم در هفته آینده باشید. هفته‌ای سرنوشت‌ساز که مثل دو لبه شمشیر است‌؛ یا می‌تواند شرایط پرسپولیس را با انتخاب مدیرعامل، اسپانسر و افزایش درآمد به سمت مدار خوشبختی پیش ببرد و یا اینکه باز هم سرپرست باشگاه به کارش ادامه می‌دهد، باز هم خبری از پول نیست، باز هم بازیکنان به اعتصاب فکر خواهند کرد و باز هم همین بساطی است که می‌بینیم.
     
آی اسپورت
2015-09-17 14:57:21
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر