فهرست
نگاه بدبینانه کیکر به ایران : ماموریت غیر ممکن
نگاه بدبینانه کیکر به ایران : ماموریت غیر ممکن

نگاه بدبینانه کیکر به ایران : ماموریت غیر ممکن

آی اسپورت: حضور تیم ملی ایران در جام جهانی سوژه گزارش سایت کیکر آلمان است. نویسنده این سایت از تیتر ماموریت غیر ممکن برای گزارشش استفاده کرده چرا که کی روش سرمربی تیم ملی گفته ایران سه ماموریت غیر ممکن در مرحله گروهی جام جهانی دارد.

این سایت ضمن اشاره به سابقه بازیهای تیم ملی در جام جهانی به بازیهای تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 پرداخته و اینکه شاگردان کی روش در 16 دیداری که انجام دادند، تنها دو بازی را واگذار کردند. آنها 30 گل زدند و تنها 7 گل خوردند. سرمربی ایران کارلوس کی روش است که همه او را به خاطر درست کردن نسل طلایی فوتبال پرتغال می شناسند. کی روش 61 ساله که کارنامه اش برای همه فوتبالدوستان آشناست، دومین جام جهانی متوالی اش را تجربه خواهد کرد.

او در ایران به خاطر اتخاذ بعضی تاکتیکها مورد انتقاد قرار گرفت و اوضاع برای او بعد از باخت تیمش به لبنان بسیار بد شد. منتقدان سرمربی تیم ملی عقیده داشتند که او فقط به بازیکنانی که از خارج آورده توجه می کند و کاری به بازیکنانی که در لیگ ایران بازی می کنند، ندارد. از بازیکنان سرشناس ایران می توان به اشکان دژاگه و دنیل داوری اشاره کرد که هر دو سابقه بازی در بوندس لیگا دارند البته عملکرد داوری در باخت 1-2 ایران مقابل گینه انتقادات زیادی را متوجه دروازه بان ایرانی برانشوایگ کرد.

در خط هافبک، جواد نکونام با سابقه بازی در اوساسونای اسپانیا، بازوبند کاپیتانی را بر دستانش بسته. او با 33 سال سن اگر چه 6 گل در مرحله مقدماتی به ثمر رسانده اما او در کنار نصف دیگر بازیکنان تیم ملی، بالای 30 سال هستند و این میانگین سنی بالا، مشکل اصلی تیم کی روش محسوب می شود. بازی نکونام مقابل گینه باعث شد که رسانه ها از عملکرد کاپیتان تیم ملی انتقاد کنند و بگویند او حداکثر 6 کیلومتر دویده اما کی روش از کاپیتان تیمش حمایت کرد و گفت که نکو 12 کیلومتر دوندگی داشته است. از دیگر بازیکنان سرشنناس تیم ملی می توان به رضا قوچان  نژاد اشاره کرد که با گلهایش ایران را به جام جهانی رساند.

 

     
آی اسپورت
2014-03-13 10:26:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر