فهرست
بهترین گلزنان لیگ، از اون لحاظ/ آرش افشین اول، طارمی هشتم
بهترین گلزنان لیگ، از اون لحاظ/ آرش افشین اول، طارمی هشتم

بهترین گلزنان لیگ، از اون لحاظ/ آرش افشین اول، طارمی هشتم

آی اسپورت- اگر به جای تعداد گل‌های هر گلزن، امتیازات کسب‌شده توسط او را ملاک قرار دهیم، مهدی طارمی جایی در بین 7 گلزن برتر لیگ نخواهد داشت. در جدول امتیازآورترین گلزنان لیگ برتر هفت بازیکن توانسته‌اند بیشتر از سه امتباز برای تیم خود کسب کنند و در رتبه‌های اول تا هفتم قرار بگیرند.
آرش افشین تا این هفته سه گل برای ملوان به ثمر رسانده که دو تای آنها سه امتیازی بوده‌اند و جمعا 6 امتیاز به حساب ملوان واریز کرده‌اند. او یک گل هم در جریان تساوی 3-3 مقابل نفت زده است. 3گل ملوان در آن بازی فقط یک امتیاز برای این تیم داشته است، یعنی ارزش هر گل یک‌سوم امتیاز خواهد بود. بنابراین افشین با 6/33 امتیاز باارزش‌ترین گلزن لیگ تا این مقطع بوده است.
با این فرمول، مهرداد محمدی (راه‌آهن) در رتبه دوم قرار دارد که یک گل بیشتر از افشین زده اما فقط 4/5 امتیاز گرفته است. دو گل در جریان برد 2-1 مقابل صبای قم که جمغا سه امتیاز داشته، یک گلِ یک امتیازی در تساوی 1-1 مقابل تراکتورسازی و یک گل در جریان تساوی 2-2 با فولاد که نیمی از یک امتیاز آن مسابقه را به خودش اختصاص می‌دهد. البته غلامرضا رضایی، حسن بیت‌سعید و سجاد شهباززاده هم 4/5 امتیاز دارند اما یک گل کمتر از محمدی زده‌اند.
پرسپولیس به عنوان تیمی که گل‌های زیادی می‌زند اما شکست می‌خورد، بیشترین تعداد گل‌های بدون امتتیاز را دارد. امید عالیشاه دو گل زده و هیچ امتیازی نگرفته است. 3 گل از 5گل طارمی هم گل‌های صفر امتیازی بوده‌اند. به همین دلیل طارمی با 3 امتیاز در رتبه هشتم قرار می‌گیرد و 13 نفر را هم‌رده خودش می‌بیند. از جمله کسانی که فقط یک گل زده دارند ولی با همان یک گل به اندازه همه گل‌های طارمی امتیاز گرفته‌اند.
 

 
جدول باارزش‌ترین گلزنان لیگ پانزدهم

 
1- آرش افشین (ملوان) - 3 گل - 6/33 امتیاز
2- مهرداد محمدی (راه‌آهن) - 4 گل - 4/5 امتیاز
3- حسن بیت‌سعید (استقلال خوزستان) - 3 گل - 4/5 امتیاز
  - سجاد شهباززاده (استقلال تهران) - 3 گل - 4/5 امتیاز
  - غلامرضا رضایی (سایپا) - 3 گل - 4/5 امتیاز
6- داریوش شجاعیان (گسترش فولاد) - 4 گل - 6 امتیاز
7- احسان حاج‌صفی (سپاهان) - 3 گل - 3/75 امتیاز
     
آی اسپورت
2015-09-18 14:49:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر