فهرست
آنالیز روز؛ پرسپولیس به لوزی باز می‌گردد
آنالیز روز؛ پرسپولیس به لوزی باز می‌گردد

آنالیز روز؛ پرسپولیس به لوزی باز می‌گردد

آی اسپورت- با بازگشت فرشاد احمدزاده اکنون رقابت شدیدی بین سه ستاره این تیم برای حضور در ترکیب اصلی شکل خواهد گرفت. برانکو ایوانکوویچ در فصل جدید با تغییر سیستم تیمش به 2-4-4 خطی و به کار گرفتن محسن ربیع خواه و کمال کامیابی نیا به صورت همزمان در ترکیب، اکنون فرصت کم و رقابت بزرگی بین دیگر بازیکنان شکل داده است. در خط میانی پرسپولیس محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا و وحید امیری اکنون از امنیت بالایی برای حضور در ترکیب اصلی برخوردار هستند و در مورد  یک پست دیگر باید تکلیف ستاره‌هایی مثل فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و بشار رسن در رقابت با یکدیگر برای حضور در ترکیب مشخص شود.

برانکو ایوانکوویچ که پیش از این با قرار دادن تنها یک هافبک دفاعی در زمین فرصت حضور فانتزیست‌هایی مثل فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و وحید امیری را به صورت همزمان در اختیار آنها قرار می‌داد با به کارگیری سیستم جدید اکنون دو ستاره این تیم مجبور به تحمل نیمکت نشینی هستند.

بشار رسن که این روزها دوران مصدومیت خود را پشت سر می‌گذارد، توانسته نظر مثبت کادرفنی را برای حضوری ثابت در ترکیب اصلی جلب کند و این مساله می‌تواند به نیمکت نشینی عجیب فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان در ادامه بیانجامد. این در حالی است که اتخاذ سیستم جدید باعث شده تا فرصت کمتری نیز به بازیکنانی مثل سیامک نعمتی نیز برسد و این بازیکن نیز پشت سر فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان قرار گیرد و شانس حضورش در ترکیب دقایق خیلی کمتری را به خود اختصاص دهد.

برانکو ایوانکوویچ  با این سیستم با در اختیار گرفتن کمربند میانی زمین و خنثی کردن حملات حریف، ساختار دفاعی غیرقابل عبوری را شکل داده، در سمت مقابل از فرصت‌های متعددی که بازیکنان فانتزیست می‌توانند برای این تیم شکل دهند نیز کاسته است.

نیمکت نشینی ربیع خواه؟

محسن ربیع خواه علیرغم انتقاداتی که طی این مدت متوجه خود می‌بیند، با فوتبالی در خدمت تیم و مشارکت در فاز دفاعی سرخپوشان شرایط مناسبی در ساختار دفاعی شکل داده است. با این حال حضور کمال کامیابی نیا باعث می‌شود تا در صورتی که برانکو ایوانکوویچ قصد سود بردن از او را داشته باشد، چشم روی هافبک مدعی حضور در تیم ملی تیمش چشم بپوشد. مساله‌ای دور از ذهن که باعث می‌شود تا در حال حاضر سود بردن توامان این دو بازیکن به نیمکت نشینی ستاره‌های فانتزیست و کم شدن فرصت‌ها منتهی شود.

 در صورتی که برانکو ایوانکوویچ تصمیم به نیمکت نشینی ربیع خواه و بازگشت به سیستم گذشته تیمش بگیرد، جا برای حضور یک هافبک فانتزیست دیگر باز می‌شود و این تنها اتفاقی است که می‌تواند هافبک‌های سرخپوش را خوشحال به هدف‌شان برساند.


هافبک فانتزیست در فاز تخریب

در حال حاضر هافبک‌هایی که در پست چهارم مدنظر برانکو ایوانکوویچ قرار دارند شامل فرشاد احمدزاده، بشار رسن، محسن مسلمان و سیامک نعمتی هستند. بازیکنانی که اگر بخواهند نظر سرمربی تیم را برای تغییر سیستم و استفاده از سه هافبک فانتزیست جلب کنند، یکی از آنها باید در کنار کمال کامیابی نیا در نقش تخریبی و فیزیکی بیشتری قرار گیرد. اتفاقی که در لیگ پانزدهم و شانزدهم محسن مسلمان تا حد زیادی از پس انجام آن برآمد و نقشی پررنگ در خط میانی از آن خود کرده بود. در بین بازیکنان کنونی نیز از بین احمدزاده و بشار رسن، مسلمان به نزدیک‌ترین بازیکن در این شخصیت است.

ضرر بزرگ علیپور و منشا

دو مهاجم پرسپولیس در شرایط فعلی بزرگترین ضرر را بابت سیستم جدید متحمل شده‌اند. دو بازیکنی که در باکس نزدیک به دروازه، مهاجمانی خطرناک محسوب می‌شوند اما این روزها به واسطه عدم فرصت سازی از سوی هافبک‌ها نتوانسته‌اند در امر گلزنی موفق عمل کنند. در صورتی که برانکو ایوانکوویچ به سیستم لوزی سابق بازگردد شرایط برای مهاجمان نیز بر وفق مرادشان خواهد بود.

برانکو ایوانکوویچ به سیستم لوزی بازمی‌گردد

سرمربی سرخپوشان در حال حاضر در شرایطی تصمیم به تغییر سیستم تیم گرفته که چند بازیکن این تیم در آمادگی صد درصدی خود قرار ندارند. ناآمادگی محسن مسلمان و محرومیت احمد نوراللهی مهمترین مساله‌ای بوده که باعث شده تا برانکو ایوانکوویچ در شرایط فعلی به سود بردن از دو هافبک دفاعی برای پوشش خلا و ضعف تیمش بیاندیشد. در صورتی که مسلمان به روزهای اوج خود بازگردد و حتی در صورت بازگشت احمد نوراللهی سیستم پرسپولیس بار دیگر به حالت لوزی بازخواهد گشت و هواداران این تیم بار دیگر قادر خواهند بود شاهد دیدارهای هیجان‌انگیز و پر از فرصت توسط تیم خود باشند.

ورزش سه

۸ ۹  
آی اسپورت
2017-11-27 19:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
پدرام
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۲
برانکو بهتر از همه میدونه چیکار کنه

بابک
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۰۹
ای خدااااا.باز یه بچه سال اینجا نظر داد...حالت تهوع میگیرم از این جمله هرچی برانکو بگه...یعنی بعضیا حتی برانکو بگه با ننت وصلت کنم هم میگن باز هرچی برانکو بگه...برانکو بعد بازی الهلال چیزهای خیلی جالبی گفت...گفت بیرانوند کجا ضعیف بود
بابک
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۰۹
ای خدااااا.باز یه بچه سال اینجا نظر داد...حالت تهوع میگیرم از این جمله هرچی برانکو بگه...یعنی بعضیا حتی برانکو بگه با ننت وصلت کنم هم میگن باز هرچی برانکو بگه...برانکو بعد بازی الهلال چیزهای خیلی جالبی گفت...گفت بیرانوند کجا ضعیف بود
خخخخخخخخخ
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۵۳
پرسپولیس به دایره برگرده بهتره.خخخ.مثل بازی روبروی الهلال.خخخخخخخ
پخخخخخخخخخخخخ
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۳:۴۶
سیستم نیم دایره استقلال (8-1-1) رنسانسی در عرصه ارائه سیستمهای فوتبال بود
۱
بابک پرسپولیسی
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۱۹
حاضرم برای لج بابک پرسپولیسی واقعی که معتقده ربیع خواه سرعت تیم را در فاز هجومی گرفته و باعث شده هافبک های بازیساز ما به علت کندی آهنگ تیم ئ در محاصره پرسینگ حریف قرار بگیرند و مهاجمین بدون موقعیت بشند تیم پرسپولیس مرتب ببازه ولی ربیع خواه فیکس بمونه
مسعود ساندیس خور که اخیرا آی دی بابک پرسپولیسی را جعل میکنم
خوزستانی عاشق پرسپولیس
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۴۷
فعلا فقط قهرمانی مهمه نه بازی زیبا، باید سه قهرمانی پیاپی بیاریم تا ناکامی این 9 سال کابوس وار جبران بشه
امید از تفت
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۲۴
به نظر من پرسپولیس بخاطر کمبود مهاجم باید 4-2-3-1 و با تک مهاجم بازی کنه و از سیستم چرخشی استفاده کنه تا بخاطر بازیهای فشرده در فاز هجومی به مشکل نخوره. ما الان هر 4-5 روز یکبار بازیهای حساسی داریم و در این مقطع بازی زیبا اهمیتی نداره و مهم برد و سه امتیاز بازی است.
۳ ۱
خخخخخخخخخ
سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۷
بازم تو.....!!


.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر