فهرست
دربی عراقی‌ها در دربی تهران
دربی عراقی‌ها در دربی تهران

دربی عراقی‌ها در دربی تهران

آی اسپورت - پرسپوليس و استقلال هر دو از يک هافبک عراقی خوش‌تکنيک، بازي‌ساز و خوش‌نقش بهره می‌برند که جدال آنها در دربي عصر پنج‌شنبه مي‌تواند تماشایی از آب در بيايد. بشار رسن که در اين فصل آماده‌تر از فصل گذشته نشان داده و البته تبديل به بازيکن اصلی پرسپوليس شده در سيستم 2-4-4 لوزي تيمش طی سه بازی اخير نقش راس لوزی را بازی کرده و حالا بازي‌ساز اصلی سرخ‌هاست. بشار تکنيک لازم براي برداشتن بازيکن مقابل خود و ارسال پاس‌های کلیدی را دارد و با اينکه هنوز در پرسپوليس گل نزده اما نمايش اخيرش مقابل سپيدرود و حتی بازی برگشت مقابل الدحيل ثابت کرد می‌‎تواند برای استقلال هم تهديدی جدی باشد.

بشار که در اوج جوانی دربی بزرگ عراق بين نيروی هوایی و الزورا را تجربه کرده فصل قبل در اولين حضورش در دربی تهران نمايشی فوق‌العاده داشت و تا وقتی در زمين بود بهترين بازيکن تيمش به حساب می‌آمد تا اينکه مصدوم شد و جای خود را به مسلمان داد.

از سوی ديگر طارق همام که به عنوان بهترين بازيکن ليگ عراق در فصل گذشته به استقلال آمده طی دو سه بازی اخير آبی‌ها به ترکيب اصلی تيمش رسيده است و حالا يکی از مردان اصلی شفر به حساب می‌آيد. طارق هم تا حدودی مثل بشار شکننده و ظريف بازی می‌‎کند اما تکنيک بالایی دارد و می‌تواند با پاس‌های کليدی و بهم ريختن خط دفاع حريف نقشی مهم در خط ميانی تيمش ايفا کند. البته طارق اولين بار است که دربی تهران را تجربه خواهد کرد و بايد ديد در جو سنگين اين بازی کارایی لازم را خواهد داشت يا خير.

اين دو بازيکن عراقی که سال 2016 با تيم زير 23 سال عراق در رقابت‌های قهرمانی آسيا سوم شدند حالا عضو تيم ملی کشورشان هم هستند و ارتباط خوبی با يکديگر دارند. آنها با يک مديربرنامه به تيم‌های تهرانی پيوسته‌اند و تقابل‌شان حتما ديدنی خواهد شد.

شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس

۱    
آی اسپورت
2018-09-25 17:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر