فهرست
رونالدو و مسی جام را از دست می‌دهند؟
رونالدو و مسی جام را از دست می‌دهند؟

رونالدو و مسی جام را از دست می‌دهند؟

آی اسپورت- جام جهانی جای بهترین بازیکنان و تیم‌های دنیاست، اما دو بازیکن برتر دنیا شاید در تابستان آینده در روسیه غایب باشند، کریستیانو رونالدو و لیونل مسی. هر دوی این بازیکنان و تیم‌هایشان سناریویی عجیب در بازی‌های انتخابی داشتند و شاید موفق به کسب بلیت حضور در جام جهانی نشوند.

شاید تیم‌های بزرگ با هواداران زیاد مانند پرتغال و آرژانتین در این رقابت‌ها نباشند و نیمار برزیلی تنها ستاره درخشان این تورنمنت باشد. این خواسته قلبی بازیکن سابق بارسا هم بود که بتواند بدون رقیب خودنمایی کند و شانسش را برای بردن توپ طلا افزایش دهد.

رونالدو، وینگر رئال مادرید، در شرایطی به همراه تیم ملی پرتغال در دیدار سه‌شنبه به مصاف سوییس می‌رود که می‌داند یک برد می‌تواند حضورشان در روسیه را تضمین کند. اما هر نتیجه‌ای غیر از برد شاید سرنوشتشان را به بازی پلی‌آف برساند.

شرایط مسی در آرژانتین هم بهتر از این نیست. سرنوشت آرژانتین هم پیچیده است و آلبی سلسته مجبور است برای زنده نگه داشتن امیدها حتما در دیدار مقابل اکوادور در آخرین بازی انتخابی جام جهانی برنده شود.

خطرهای آلترناتیو برای CR7

در حالی که شاید هم پرتغال نیازی به حضور در بازی‌های پلی‌آف نداشته باشد، یک کارت زرد برای رونالدو باعث می‌شود که او بازی بعد را از دست بدهد. در جدول گروه سوییس با 27 امتیاز صدرنشین و پرتغال با 24 امتیاز تیم دوم است.

از این نظر اوضاع آرژانتین بهتر است چون سوییس برای حضور در جام جهانی در حالی که شرایط برایش فراهم است می‌جنگد، اما آرژانتین باید به مصاف اکوادوری برود که چیزی برای جنگیدن ندارد.

یک برد برای آلبی سلسته که در رده ششم جدول رده‌بندی قرار دارد حضور این تیم در پلی‌آف را قطعی می‌کند و این تیم را به بازی با نیوزلند می‌فرستد.  پرو هم به مصاف کلمبیا می‌رود. اگر آن بازی مساوی شود یا کلمبیا برنده شود، و شیلی هم نتواند در سائو پائولو برزیل را شکست دهد، آرژانتین با برد می‌تواند مستقیما راهی روسیه شود. 

اما اگر آرژانتین مساوی کند پاراگوئه باید در دیدار خانگی مقابل ونزوئلا امتیاز از دست بدهد و پرو هم شکست بخورد تا آرژانتین راهی پلی‌آف شود. یاران مسی حتی می‌توانند در دیدار مقابل اکوادور شکست بخورند و صعود کنند، به شرطی که پاراگوئه شکست بخورد، پرو هم مقابل کلمبیا شکست بخورد، البته با تعداد گلی بیشتر از چیزی که آرژانتین مقابل اکوادور خورده.

در این بازی‌ها مسی و رونالدو هیچ جای اشتباهی ندارند، مخصوصا که خودشان هم می‌دانند در فوتبال احترام فقط برای بازیکنانی است که گل می‌زنند، آن هم در بازی‌های مهم، کارنامه و عملکردهای قبلی هم خیلی زود نادیده گرفته می‌‎شود.

 

 

 

 

۵    
آی اسپورت
2017-10-09 20:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر