فهرست
مادرید در ساعت بیداری
مادرید در ساعت بیداری

مادرید در ساعت بیداری

آی اسپورت - در لالیگا جدول دارد قشنگ می‌شود. اتلتیکو مادرید که تا چند هفته پیش دست‌نیافتنی به‌نظر می‌رسید، در حال لغزش است و امتیازاتی را از دست داده است؛ ازجمله 2 مساوی و یک باخت در 4بازی آخر. این‌بار لوانته ترمز سیمئونه و بچه‌هایش را کشید و آنها را 2 بر صفر شکست داد. دنی کاردناس، دروازه‌بان لوانته هم از این نتیجه خوشحال بود و ابراز امیدواری کرد رئال مادرید در پایان فصل قهرمان شود! دی فورتوس بازیکن لوانته و محصول آکادمی رئال‌مادرید در 2 بازی رفت و برگشت مقابل اتلتیکو آمار یک گل و یک پاس گل ثبت کرد. برنامه‌ریزی لیگ به‌گونه‌ای بود که اتلتیکو و لوانته در 2 بازی پیاپی به فاصله 5روز مقابل هم قرار گرفتند و لوانته موفق شد جلوی امتیاز اتلتیکو را بگیرد. این نخستین باخت خانگی تیم دوم شهر مادرید پس از 447روز بود. کورتوا هم در شکست خفیف یک هیچ رئال مقابل وایادولید ستاره بازی بود و 5بار به‌تنهایی دروازه تیمش را نجات داد. این یازدهمین کلین‌شیت و مسابقه بدون گل خورده دروازه‌بان بلژیکی در لالیگای این فصل بود و در این رکورد با اوبلاک از اتلتیکو برابر شد. این را هم درنظر بگیرید که تا 2‌ماه پیش کورتوا تنها 2 کلین‌شیت داشت در برابر 9بازی بدون گل خورده اوبلاک. بنابراین بالا کشیده شدن رئال با این همه مصدوم در این دو‌ماه و رقابتی‌تر شدن لیگ مرهون درخشش کورتوا بود که به‌نظر می‌رسد با توجه به گل‌های زیادی که نویر می‌خورد و افت تراشتگن و افتضاح آلیسون باید درحال حاضر دروازه‌بان بلژیکی را در کنار همتای اتلتیکویی‌اش از اسلوونی بهترین دروازه‌بان‌های جهان بدانیم. حالا رئال با 2 بازی بیشتر نسبت به همشهری‌اش تنها 3 امتیاز کمتر از صدرنشین لالیگا دارد. این اختلاف امتیاز در مقطعی دورقمی بود. بارسلونا هم با توجه به 2 بازی کمتر نسبت به رئال (قبل بازی دیشب) هم‌اندازه کهکشانی‌ها امتیاز به‌دست آورده که بیشتر این امتیازات برخلاف رئال که از رویارویی با تیم‌های بالای جدول به‌دست آمده، حاصل نتیجه‌گیری مقابل تیم‌های ضعیف‌تر و پایین جدولی بوده است.

رئال برای بازی با وایادولید 9مصدوم داشت و این سیصدمین تجربه سرمربیگری زین‌الدین زیدان بود. زیزو جدا از یک فصل دستیاری در کنار آنچلوتی در رئال، 57بازی سرمربی کاستیا (تیم دوم باشگاه) بود و 243مسابقه هم به‌عنوان سرمربی روی نیمکت تیم اصلی نشسته است. او 4برد و یک تساوی از این 300بازی مقابل همین وایادولید به‌دست آورده است. زیزو در این بازی‌ها موفق شده 2 لالیگا، 3 لیگ قهرمانان پیاپی و چند جام ریز و درشت دیگر فتح کند اما موضوع ناراحت‌کننده‌ای که درباره مربیگری او وجود دارد، تعداد بالای مصدومان تیم است. رئال در این فصل 41مصدومیت داشته که هنوز نزدیک به نیمی از راه فصل باقی مانده است. فصل قبل هم 55مصدومیت بر جای ماند و فصل قبل‌تر که زیدان از نیمه راه به‌عنوان جانشین سولاری به تیم اضافه شد 50مصدومیت بین بازیکنان وجود داشت.

تونی کروس هم در کنار کورتوا و کاسمیرو که زننده تک‌گل بازی بود، یکی از عوامل برد مادریدی‌ها بود. مهندس آلمانی تا همین 2‌ماه پیش یک پاس‌گل هم نداشت و حالا با 6پاس‌گل در رده سوم جدول پاسورهای لیگ است؛ پایین‌تر از خورخه دی فروتوس بازیکن قرضی رئال در لوانته و مارکوس یورنته، دیگر بازیکن آکادمی رئال که به اتلتیکو فروخته شده است که هر دو با هم در صدر جدول قرار دارند. کروس در 6بازی آخر 21موقعیت گل خلق کرده که 5تای آن به گل تبدیل شده و خودش هم یک گل به ثمر رسانده است.

     
آی اسپورت
2021-02-22 21:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر