فهرست

گزارش روز : تراکتور و بیماری ده !

مهدی هژبری - روزنامه نگار و فوتبال نویس

آی اسپورت- تراکتور بازی با لخویای قطر را هم درست مثل دیدار با الاتحاد عربستان ده نفره تمام کرد.  البته این بار تراکتورسازان تبریزی خوش‌شانس بودند که محمد نصرتی در دقایق پایانی اخراج شد چراکه اگر بنا بود نصرتی هم مثل کریمی که در 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم بازی با الاتحاد در تبریز کارت قرمز گرفت، در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم اخراج شود، کنترل بازی در خانه حریف برای تراکتور سخت می‌شد.

 اگر هر دو بازیکن تراکتورسازی که در دو بازی آسیایی این تیم اخراج شدند، بازیکنان جوان و کم‌تجربه‌ای بودند، می‌شد اخراج آنها را به حساب هیجان‌شان نوشت و تصور کرد حساسیت بازی در آسیا و جو لیگ قهرمانان، آنها را در دام دریافت کارت قرمز انداخته است اما علی کریمی و محمد نصرتی به هیچ وجه بازیکنان کم‌تجربه‌ای نیستند. مردان جام جهانی دیده تراکتورسازی ساده‌ترین پارامترها برای مصون ماندن از تنبیه داوران را رعایت نمی‌کنند و همین مساله نگران کننده است.
 اصلا دوست نداریم کام هواداران تراکتور که بابت کسب 4 امتیاز در 2 بازی آسیایی شیرین شده را تلخ کنیم اما وقتی بازیکنان باتجربه تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا روی اعصاب و روان خود کنترل ندارند، وسوسه می‌‌شویم شایعاتی که درباره فضای تمرینات تراکتورسازی شنیدیم را باور کنیم. شایعاتی مبنی بر این که رابطه تونی با چند بازیکن تراکتور اصلا خوب نیست و سرمربی پرتغالی تحت‌تاثیر حرف‌هایی که از یک بازیکن خبرچین و به قول تراکتوری‌ها «خود شیرین» شنیده، با آنهایی که از مجید جلالی حمایت می‌کردند و مخالف برکناری جلالی بودند، رفتار سردی دارد و همین رفتارهای سرد باعث شده برخی بازیکنان باتجربه تراکتورسازی عصبی باشند.
 صرف‌نظر از این شایعه و درستی یا نادرستی آن، آمار تراکتورسازی که در دو بازی آسیایی دو اخراجی داشته، باید ریشه‌یابی شود. دو بار تراکتورسازی ده نفره از شکست جست. بار اول تشویق‌های بی‌امان پرشورها در یادگار و گل مارادونایی کریم انصاری‌فر تراکتور ده نفره را مقابل الاتحاد به پیروزی رساند و بار دوم خوشبختانه لخویا قطر که میزبان تراکتور بود، زمان و فرصت چندانی برای ضربه زدن به تراکتور ده نفره نداشت اما هیچ تضمینی نیست که تراکتور دفعه سوم هم خوش‌شانس باشد.
 قاپ سه‌قاپ‌باز همیشه نقش نمی‌نشیند!
     
آی اسپورت
2014-03-13 10:36:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر