فهرست
وقتی برانکو ها دست ها را بالا می‌برد: پرسپولیس از چاله به سیاهچاله
وقتی برانکو ها دست ها را بالا می‌برد: پرسپولیس از چاله به سیاهچاله

وقتی برانکو ها دست ها را بالا می‌برد: پرسپولیس از چاله به سیاهچاله

 

 
 
1. یک جاهایی است که می رسی به ناکجا آباد. نمی دانی کجا هستی. نمی دانی چه کرده ای و کجا رفته ای و چگونه رفته ای و کجا آمده ای و کجا قرار بوده بروی. گم می شوی در لامکان و لا زمان. فراموش می کنی مقصدت کجا بوده. انگار افتاده باشی در یک سیاهچاله فضایی.  جرمی که اجرام دیگر را شکار می کند. وقتی داخل یک سیاهچاله فضایی می افتی بیورن آمدنت با خداست. می شود از یک سیاهچاله در آمد؟ نمی دانم.این را باید از استیون هاوکینگ بپرسی نه من. او نابغه است. من فقط مطلب می نویسم.
2. چه شد که پرسپولیس در این سیاهچاله افتاد؟ در این سیاه چاله ای که انگار دیگر حتی نمی شود درش آورد! انگار دیگر حتی نمی شود خارجش کرد. همه اسکادران سفینه های جنگ ستارگان هم کل کهکشان را بگردند نمی توانند نه دلیلش را پیدا کنند و نه آن سیاهچاله دردسرساز را. پرپسولیس مثل همه این سال ها فصل را آنقدر بد شروع کرده که دیگر نمی شود جمعش کرد. نه اینکه نشود. نه اینکه حتما باید تلفاتی داده شود و کسی را قربانی کرد تا این تیم برگردد به مسیر. با این همه این تیم آنقدر بد چیده شده که جمع کردنش ملزوماتی داشته باشد که بتوان فراهمش کرد.
3. برانکو در کنفرانس مطبوعاتی دست ها را می برد بالا. حرف های او حرف های مردی است که هر راهی به ذهنش رسیده را امتحان کرده و دیگر نمی داند باید چکار کند. او هنوز می کوشد برای مشکلاتی که فنی نیست راه فنی پیدا کند و طبیعتا هم به جایی نمی رسد. به جایی نمی رسد چون جایی برای رسیدن نیست. 60 دقیقه تیمش می تواسنته گل بزند و نزده. از همه جا نزده.از پشت هیجده. از داخل هیجده.حتی از روی نقطه پنالتی. تیم مشکل فنی ندارد. مشکل تیم روحی است .
4. آقای دکتر طاهری می آید روی خط برنامه ورزش و مردم. دو مجری می روند به استقبالش و  می پرسند : با این همه زحماتی که کشیدید چرا تیم نتیجه نمی گیرد!
کدام زحمت؟ تیم اسپانسر دارد؟ مربی اش را آقای دکتر طاهری انتخاب کرده؟ بازیکن ها را پرانده یا جذب کرده؟ بدهی داده یا بدهی بالا آورده؟ پول بازیکن ها پرداخت شده که وسط این همه بد نتیجه گرفتن بحث اعتصاب را مطرح نکنند؟ پشت که و چه ایستاده که ما نمی بینیم؟ کدام زحمت را کشیده؟ قرار است ایشان محق جلوه داده شود قبول اما مردم را هم نباید کور فرض کرد. می بینند. می فهمند. تیمی که اسپانسر ندارد ، بازیکنانش از نظر روحی به هم ریخته اند ئو موقعیت های مسلم را نمی توانند گل کنند مشکلاتی دارد که با کوبیدن داور نمی شود حلش کرد. داور مقصر بوده و هست.شکی نیست. در بازی های قبل هم داوری به پرسپولیس ضربه زد.بحث اما بر سر این است که اگر قرار باشد داوری بد فاتحه یک تیم را بخواند پس چرا دکتر طاهری نرود و دکتر دادکان نیاید؟ ببینیم باز هم داوری بهانه می شود؟ مهاجمی که پنالتی را گل نمی کند را داور هل داده؟ آقای دکتر طاهری! تیمت را از همان اول خودت خراب کردی. با تعلل هایت...با تصمیم نگرفتن هایت...با تاخیر های بی دلیل و ری اعصابت. با تصمیم نگرفتن هایی که همه را سرکار می گذاشت. چقدر در نقل و انتقالات تیم را با ندانم کاری هایت عقب انداختی. چقدر آن روزهایی که تیم نیاز داشت تا زودتر بسته شود وقت تلف کردی. چقدر اسپانسرهای دست به نقد را پراندی به امید اینکه بعدا یک اپانسر بزرگ بیاوری و نیاوردی. این ها هستند آن زحماتی که شما کشیده بودی؟ دکترهای برنامه ورزش و مردم این ها را زحمت می خواندند دکتر؟
5.پرسپولیس داخل سیاهچاله افتاده. نه داخل چاه و چاله. نجومی باید درش آورد.این تیم دارد موقیعت سازی می کند. این تیم دارد در زمین می دود.این تیم با همه ایرادهایش از تیم های سال قبل بهتر دیده می شود. مشکل آن توپ لعنتی است که باید برود داخل دروازه. مشکل آن آرامشی است که باید در بازیکن ایجاد شود و نمی شود. مشکل شمایی دکتر طاهری.صندلی را بده به دکتر دادکان و ببین این تیمت چطور از این رو به آن شود.
6. کارشناسان باید بررسی کنند. این ماحصل تمام صحبت های دکتر طاهری در برنامه نود بود. تیم چرا مشکل دارد؟ کارشناسان باید بررسی کنند. تیم چطور خوب می شود؟ کارشناسان باید بررسی کنند.
خب دکتر! شما که کارشناس نیستی چرا نشسته ای روی صندلی مدیرعاملی تیمی به این بزرگی؟ شما که کار را بلد نیستی برو یکی از همان کارشناس ها بیاید جای شما!


هومن جعفری                                            

 
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-19 12:41:21
نظر دهید
۲ نظر
-
شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۲۸
آفرین!خدا خیرت بده
-
شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۰۲
ناز نفس نویسنده حرف دل ما رو زدى
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر