فهرست
یادداشت؛ چلسی باید می برد، به هر قیمتی!
یادداشت؛ چلسی باید می برد، به هر قیمتی!

یادداشت؛ چلسی باید می برد، به هر قیمتی!

چلسی به برد نیاز داشت، به هر قیمتی؛ اصلا مهم نبود که این برد، زشت باشد یا با بداخلاقی، خوش شانسی و جنجال همراه باشد؛ آنها به سه امتیاز احتیاج داشتند تا خود را از منطقه فانوس به دستان جدول خلاص کنند و نبرد برای قهرمانی را از هفته ششم لیگ برتر استارت بزنند. مقابل تیمی مثل آرسنال که بدترین دشمن آنها نیز به حساب می آید، انگیزه آّبی ها برای برنده شدن به هر قیمتی، چند برابر هم شد.
به سبک همیشگی و خاص چلسی، این تیم دقیقا همان نتیجه ای که می خواست را به دست آورد، یک برد اقتصادی 2-0 با یک گل از کورت زوما و یک گل هم از کالوم چمبرز که با بدشانسی گل به خودی زد. در فوتبال چلسی، نه از بازی زیبا خبری بود و نه از پاسکاری های آنچنانی اما آنها با حربه 10 نفره کردن حریف به روشی بسیار زننده به هدفشان رسیدند، روشی که حتی خود ژوزه مورینیو هم فکرش را نمی کرد. این دقیقا انجام درست وظیفه‌ی تیمی بود که برای «رسیدن به هدف» چیده شده بود و این دقیقا همان کاری است که مورینیو هنوز هم بهتر از هر مربی دیگری آن را انجام می دهد.
نکته مهم دیگر برای چلسی، بسته ماندن دروازه این تیم بود. چلسی در این فصل بیش از هر تیم دیگری در لیگ برتر انگلیس، گل خورده بود، یک رکورد شوکه کننده از قهرمان لیگ؛ یک نمایش ضعیف دفاعی دیگر باعث می شد ژوزه مورینیو بار دیگر بابت بازی دادن به برانیسلاو ایوانوویچ ناآماده و بیرون گذاشتن کاپیتان جان تری، زیر سئوال برود اما این اتفاق نیفتاد و حالا مورینیو می تواند از تصمیم خودش مقابل منتقدان دفاع کند و بار دیگر به آنها بابت کم اطلاع بودنشان کنایه بزند.
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-19 20:45:43
نظر دهید

۲ نظر
Danial
شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴، ۲۲:۱۲
کل نیمه اول که ارسنال ١١ نفره بود تمام بازی دست چلسی بود. از اتوبوس هم که خبری نبود. دفاع خیلی خوب بود و ازارد هم فوق العاده بازی کرد و اولین بار بود که کیفیت فصل پیش رو از خودش نشون داد. هیچ چیز خاصی از ارسنال دیده نشد. نکته منفی چلسی فقط حرکات دیگو کاستا بود که مستحق اخراج بود اما معنی این أصلا برد به هر قیمتی نیست. ایا منظور شما این هست که امروز ارسنال بهتر از چلسی بود و مستحق بأخت نبود؟؟؟
-
يكشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴، ۰۰:۲۵
خواهشا از این نقدای احساسی و بی منطق نزارید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر