فهرست
استاتوس: پوتین برای سربازهای جدید
استاتوس: پوتین برای سربازهای جدید

استاتوس: پوتین برای سربازهای جدید

آی اسپورت- یک/ آنجا که ما زنده ایم، مردها دو بار متولد می شوند. اولین بار وقتی چشم های شان را به سوی قاب های فریبنده دنیا باز می کنند و دومین بار، وقتی کارتِ پایانِ خدمت می گیرند و خیال شان راحت می شود که خدمت بسیار مقدسِ سربازی را پشت سر گذاشته اند و دیگر قرار نیست نگران‌اش باشند. برای گروه زیادی از پسرکان محصور شده پشت دیوارهای خورشیدمخفی کن پادگان، سربازی سرآغاز آشنایی با عادت های خطرناک است. فرصت دوست شدن با سیگار و برقراری ارتباط با مواد محدر و روی آوردن به کارهای دیگری که قرار است غصه جداافتادگی از جامعه را بپوشانند. خیلی ها آن تو، خبر فوت اقوام نزدیک و ازدواج نامزدهای شان را می شنوند و از یک جایی به بعد، شاید دیگر حتی حوصله تلاش برای گرفتن مرخصی را نیز از دست می دهند. همه سربازی ها اما قرار نیست همینقدر تلح سپری شوند. هستند افرادی که به واسطه آشناهای «کلفت» خدمت مقدس را با تاکتیک بخور-بخواب تمام می کنند و یا فوتبالیست هایی که همه ماه های خدمت را با همین رشته ورزشی می گذرانند و حتی فرصت پیدا می کنند قهرمانِ آدم های دیگری باشند. 

دو/ نام سعیدِ آقایی اولین بار قبل از مسابقه گسترش فولاد با استقلالِ قلعه نویی مطرح شد. وقتی که تعریف ژنرال از این بازیکن ناشناخته و شایعه برقراری تماس تلفنی اش با او، حواشی گسترده ای در اطراف این مسابقه ایجاد کرد. با این وجود آفایی هنوز با آن «بازیکنِ خوب» که تعریف اش را شنیده بودیم فاصله داشت. او نهایتا مهره ای در حد گسترش فولاد نشان می داد که به خاطر سرباز شدن، مورد توجه تراکتورسازی قرار گرفت. بازی در تیم اول تبریز، فرصتِ خوب پیشرفت آقایی بود. او در پست تازه اش یعنی دفاع چپ، در تراکتورسازی درخشید و تبدیل به بازیکنی شد که حالا در پایان دوران خدمت، از باشگاه های دیگری پیشنهاد دریافت می کند. 


سه/ وقتی سعید آقایی در اولین تمرین پیش فصلِ تیم با آن مدل موهایِ منشوری به زمین تمرین رسید، دیگر باورمان شد مفهوم سربازی برای فوتبالیست ها 180 درجه متفاوت از تصویرِ ذهنی آدم های دیگر از این مفهوم است.  سعید البته خیلی زود تذکر جدی گرفت و جاده های دو طرف مویش را مسدود کرد تا ثابت شود بازیکن-سربازها، قرار است محدودیت های خاص خودشان را نیز داشته باشند. پایانِ خدمت برای فوتبالیستی مثلِ آقایی، شروع یک دوران کلیدی در فوتبال است. او می تواند در نیم فصل به گسترش برگردد و در تیم کمالوند فیکس شود، می تواند با قرارداد مالی بهتری در تراکتور بماند و شاید این بار بر خلاف شادی های اغراق شده اش با آن پیراهن شعاردار بعد از بازی نفت، برای بردن یک جام واقعی تلاش کند و حتی می تواند به باشگاهی خارج از تبریز برود. پست بازی او در فوتبالِ امروز ایران، همیشه هواخواهان خاصی دارد. یک مدافع چپ مستحکم و جنگنده، این همان چیزی ست که سربازی از سعید آقایی ساخته است.


کدخبر:9405 
  ۳  
آی اسپورت
2015-09-20 13:35:46
نظر دهید
۳ نظر
علی
يكشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۲۶
خوشم میاد که خووووی رفتین به استقبال بازی تراکتور و پرسپولیس . حاشیه تو بساز سایت حاشیه ساز
داریوش تراختور
يكشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۴۴
این سایت کلا چرت وپرت مینویسه.اصلا به تو چه سعید در تراختور چکار میکنه.
-
يكشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۴۵
معلومه از اون ترکهای ناسیوتالسیمی آقای نویسنده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر