فهرست
هدف بزرگ پدیده استقلال: می‌خواهم آقای گل شوم!
هدف بزرگ پدیده استقلال: می‌خواهم آقای گل شوم!

هدف بزرگ پدیده استقلال: می‌خواهم آقای گل شوم!

آی اسپورت - این روزها محسن کریمی، بازیکن جوان استقلال، پدیده بی‌چون‌وچرای آبی‌پوشان است. او با عملکرد قابل‌قبولش به یکی از مهره‌های تاثیرگذار پرویز مظلومی تبدیل‌ شده و حالا استقلالی‌ها روی او به‌عنوان یکی از بازیکنان بزرگ استقلال در آینده حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. محسن کریمی یکی از بازیکنان تیم‌های پایه استقلال است و طی‌کردن روند صعودی او را به یکی از بازیکنان تاثیرگذار در تیم بزرگسالان تبدیل کرده است.

باوجود سن‌وسال کمی که‌ داری به یکی از بازیکنان تاثیرگذار استقلال تبدیل شده‌ای. نظرت درباره این مسئله چیست؟
خدا را شکر می‌کنم تا اینجای فصل برای استقلال مفید بوده‌ام و توانسته‌ام هواداران استقلال را خوشحال کنم. به آینده امید زیادی دارم و می‌خواهم همین  روند  روبه‌رشد را ادامه دهم.
پیش از هر چیز درباره رسیدنت به شرایط فعلی صحبت کن.
از ۱۴سالگی فوتبال حرفه‌ای را شروع کردم و یک سال در تیم پدیده ساری بازی کردم. بعد از اینکه از تیم پدیده بیرون آمدم زیر نظر یکی از مربیان دو سال تمرین اختصاصی انجام دادم و بعد از این مدت یک‌سال به نوجوانان استقلال آمدم و آقای گل شدم و بعد به تیم امید استقلال رسیدم و با طی‌کردن مراتب به عضویت تیم بزرگسالان درآمدم. من از ابتدا عضو تیم‌های پایه استقلال بودم و می‌توانم بگویم کشف سیروس دین‌محمدی هستم. او به من اعتماد کرد و باعث شد به تیم بزرگسالان استقلال راه پیدا کنم.
این‌طور که مشخص است از کودکی هوادار استقلال بوده‌ای. در بین اعضای قدیمی استقلال به بازیکن خاصی هم علاقه داشتی؟
بله، من از گذشته عاشق منصورخان پورحیدری بودم و همچنان علاقه ویژه‌ای به او دارم. این علاقه‌ام به امروز و دیروز بازنمی‌گردد و حتی در سنین خیلی‌کم به پورحیدری بسیار علاقه داشتم.
وقتی به گذشته و دوران کودکی و علاقه‌ات به استقلال بازمی‌گردی تصور می‌کردی که روزی به یکی از بازیکنان موثر استقلال تبدیل شوی؟
وقتی فوتبال را به‌صورت حرفه‌ای شروع نکرده بودم به‌هیچ‌وجه چنین تصوری نداشتم، اما وقتی به تیم‌های پایه استقلال رسیدم تمام هدفم را برای موفقیت و رسیدن به تیم بزرگسالان گذاشتم.
پدیده استقلال بودن چه حسی دارد؟
خیلی از این بابت خوشحال‌ام. چند سال پیش کسی من را نمی‌شناخت، ولی الان خوشحال‌ام که جواب تلاش‌هایی را که انجام دادم گرفتم. هنوز به جایی نرسیده‌ام و باید تلاش بیشتری کنم.
این روزها برای استقلالی‌های قدیمی خاطره روزهای حضور علیرضا اکبرپور را در بین آبی‌پوشان زنده کرده‌ای و خیلی با او مقایسه می‌شوی. خودت چنین مقایسه‌ای را قبول داری؟
بله، خیلی‌ها من را برای جثه و سبک بازی‌ام با علیرضا اکبرپور مقایسه می‌کنند که این برای من افتخار بزرگی است. او بازیکن مهمی در تاریخ استقلال بوده و هواداران همیشه او را دوست داشتند و برایشان محترم بوده است؛ بنابراین مقایسه‌شدن با چنین بازیکن بزرگی برای من افتخارآمیز خواهد بود.
در حال حاضر صمیمی‌ترین دوستانت در استقلال چه کسانی هستند؟
من با تمام بازیکنان استقلال رابطه خوبی دارم و همه آن‌ها برایم محترم‌اند، اما با علیرضا رمضانی صمیمی‌تر هستم و رابطه خیلی خوبی هم با وحید طالب‌لو دارم. طالب‌لو بزرگتر من است و همیشه تجربیاتش را در اختیار من می‌گذارد و مشاوره‌های خوبی به من می‌دهد.
در ظاهر پرویز مظلومی هم اعتقاد ویژه‌ای به تو دارد. در این‌باره با خود او صحبت کرده‌ای؟
بله، پرویزخان به من لطف دارند و بعد از هر بازی با من صحبت می‌کنند و نقاط ضعف و قوتم را می‌گویند. او چندوقت پیش به من گفت تو تا 10سال آینده گلزن استقلال هستی، به‌شرطی که قدر خودت را بدانی و زندگی حرفه‌ای داشته باشی.
درباره دعوت‌شدنت به تیم امید و حضور در اردوی هلند هم صحبت کن.
اردوی خیلی خوبی بود و همه نوع امکانات را در اختیار داشتیم. امیدوارم با هماهنگی بیشتری که بین بازیکنان به‌وجود خواهد آمد، بتوانیم به المپیک صعود کنیم.
به دعوت‌شدن به تیم‌ملی بزرگسالان هم امیدواری؟
تمام تلاش من این است که به یکی از بهترین‌های فوتبال ایران تبدیل شوم و مسلما برای این بهترین‌شدن باید اول به پیراهن تیم‌ملی برسم.
بزرگ‌ترین هدفت در حال حاضر چیست؟
بزرگ‌ترین هدف من این است که یک روز بهترین هافبک چپ ایران باشم و انگیزه بسیار زیادی دارم تا این فصل هم آقای گل شوم.


سنا حیدریان / روزنامه بهار
     
آی اسپورت
2015-09-20 14:14:22
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر