فهرست

گزارش ویژه: 89 درصد پاس موفق، چگونه بایرن مقابل آرسنال به موفقیت رسید؟

آی اسپورت- آرسنال جانانه جنگید اما تنها دستاورد آن ها مدیریت و کسب تساوی 1 بر 1 از بایرن بود تا باواریایی ها در مجموع با نتیجه ی 3 بر 1 راهی مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا شوند.

حجم کار برای شاگردان ونگر بیش از حد سنگین بود آن ها در دور رفت خسارتی سنگین را متحمل شدند تا جبران آن نتیجه در مقابل قهرمان اروپا آن هم در استادیوم خانگی شان کاری رویا پردازانه باشد.
توپچی های لندن با این نتیجه از رقابت ها حذف شدند همانند چهار سال گذشته که غزل خداحافظی ونگر و شاگردانش در اولین دور مرحله حذفی بلند می شود آرسنالی ها اکنون تنها امیدها یشان را در لیگ برتر و نیمه نهایی اف ای کاپ جستجو خواهند کرد.
آمار کلیدی:
بایرن گواردیولا در سراسر بازی برتر بودند سهم آن ها از مالکیت توپ 61 درصد بود، علاوه بر این بایرن در این بازی 578 بار توپ را در اختیار خود به چرخش در آوردند که 89 درصد این ارسال ها به مقصد رسید که در مقایسه آرسنالی ها 222 پاس و 72 درصد موفقیت را در دیدار برگشت ثبت کردند.
با توجه به چنین برتری میزبان، شانس های زیادی برای رسیدن به گل را ایجاد کرد آن ها 14 شوت به سمت دروازه زدند که 6 تای آن در چهارچوب بود در نقطه ی مقابل آرسنال با تنها هفت شوت به سمت دروازه تنها توانست سه بار مانوئل نویر را به واکنش وادار کند.
بهترین بازیکن میدان:
باستین شواین اشتایگر با توجه به عملکرد انفرادی اش در ترکیب بایرن نمایش خیره کننده ای در این بازی داشت. شواینی که دور رفت را از دست داده بود در این بازی جایگزین تونی کروس استعداد برتر بایرن شد کروس در دیدار رفت یکی از بهترین های زمین بود و گل نخست بایرن را به ثمر رسانده بود که باستین توانست با پر کردن جای خالی او گل بایرن در بازی برگشت را به ثمر برساند.
اما شواینی چگونه توانست در این دیدار به بایرن کمک کند؟ او همواره در میانه ی میدان حضوری ثابت داشت او اکثر توپ های آرسنالی ها را در میانه ی میدان خراب کرد و پس از دریافت توپ از بازیکنان خودی پاس های صحیح رو به جلو برای استفاده مهاجمان بایرن ارسال کرد. او در مجموع 66 پاس صحیح را ارسال کرد آماری برابر با 89 درصد پاس سالم. 
نکات کلیدی:
نباید از درخشش الکس چمبرلین براحتی عبور کرد این جوان انگلیسی در این دیدار بارها و بارها خط هافبک و دفاع بایرن را مورد آزار قرار داد و موجب شد تا دانته با دریافت کارت زرد دیدار آینده ی مونیخی ها را از دست دهد. 
مبرلین از قدرت پا به توپ خوبی برخوردار است و به خوبی از عهده ی وظایف خود در دیدار بزرگ مقابل بایرن برآمد. او اعتماد به نفس بالایی از خود نشان داد البته شاید تنها 20 پاس ارسال کرده باشد اما با گرفتن ضربه های آزاد به سود آرسنال موقعیت های خوبی را نصیب توپچی ها کرد.
دروازه بان آرسنال لوکاس فابیانسکی هم از چهره های خوب بازی بود او علاوه بر مهار ضربه ی پنالتی با عکس العمل های سریع خود توانست در مقابل شانس های گلزنی بایرن مقاومت کند تا بازی با نتیجه ی تساوی به پایان برسد او به خوبی جای خالی ویچک شزنی را پر کرد.
     
آی اسپورت
2014-03-13 12:25:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر