فهرست
مقایسه آماری؛ رحمتیِ پیکان بهتر بود یا رحمتیِ استقلال؟
مقایسه آماری؛ رحمتیِ پیکان بهتر بود یا رحمتیِ استقلال؟

مقایسه آماری؛ رحمتیِ پیکان بهتر بود یا رحمتیِ استقلال؟

آی اسپورت- سیدمهدی رحمتی طی یک فصلی که به دلیل اختلاف با قلعه‌نویی از استقلال رفت و دوباره برگشت، از نظر آماری فصل خوبی را در پیکان پشت سر گذاشت. در تیم قعرنشینی که نهایتا به دسته پایین سقوط کرد، رحمتی 29 بازی در لیگ انجام داد و فقط در یک بازی مقابل فولاد غایب بود. طی این 29 بازی دروازه پیکان 29 بار باز شد و در میان خطوط دفاعی لیگ برتر رتبه ششم را نصیب پیکان کرد. فقط 4تیم بالای جدول و تیم پدیده کمتر از پیکان گل خورده بودند.
رحمتی این فصل به همراه استقلال در 5 بازی اول دو کلین‌شیت داشته  است. آمار کلین‌شیت‌های او در پیکان هم همین تعداد بود، یعنی دو تا در 5 بازی. اما تعداد گل‌های خورده او در این 5 بازی تفاوت کرده است. او در پیکان تا هفته پنجم 6 گل خورده داشت و حالا با استقلال 4 گل خورده در 5 بازی متحمل شده است. یعنی دو تا کمتر از پارسال. میانیگن گل خورده او تا این مقطع و تا قبل از بازی با نفت تهران 0/8 گل خورده در هر بازی است که از آمار فصل گذشته (یک گل خورده در هر بازی) بهتر بوده است.
فصل گذشته در مورد رحمتی این شایعه پیچیده بود که او به عمد خط دفاعی پیکان را عقب نگه می‌دارد تا آمار کلین‌شیت و پاداش خودش را بالا ببرد! حتی برخی عملکرد ضعیف پیکان در خط حمله و گل نزدن تیم را به گردن رحمتی و همین تصمیماتش می‌انداختند. اما امسال او ظاهرا تاکیدی روی عقب نگه داشتن تیمش ندارد. به طوری که مدافع چپ استقلال گل می‌زند و مدافعان وسط هم طبق معمول نفوذ می‌کنند و باعث گلزنی تیم می‌شوند.

کد خبر: 9411
     
آی اسپورت
2015-09-21 15:01:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر