فهرست
برانکو، شریک جرم سوشا / نامربیگری بدتر است یا ناداوری؟
برانکو، شریک جرم سوشا / نامربیگری بدتر است یا ناداوری؟

برانکو، شریک جرم سوشا / نامربیگری بدتر است یا ناداوری؟

آی اسپورت- «نمی‌دانم چرا همه به سوشا حمله می‌کنند. سوشا برای تیمش زندگی می‌کند اما شما ببینید او چه زمانی قاطی کرد و به هم ریخت؟ زمانی که به او آن گونه کارت زرد دادند. آن هم به خاطر این که داور چهارم باعث شد او کارت زرد بگیرد. کجای دنیا دیده‌اید که داور چهارم کارت زرد بدهد؟»
این اظهار نظر برانکو ایوانکوویچ است. او در مصاحبه مفصل امروزش با فارس، در کنار تاخت و تاز به داور و عوامل بازی، از عملکرد بازیکنان پرسپولیس و حتی حملات عصبی و پرخاشگری آنها دفاع کرده است. حتی سوشا مکانی که بارها محوطه خودش را ترک کرد تا جو بازی را از آنچه بود عصبی‌تر کند، از نظر برانکو هیچ اشتباهی مرتکب نشده و همه واکنش‌هایش طبیعی بوده است.
به دلیل نتایج ضعیف پرسپولیس در هفته‌های اخیر و اشتباهات متعدد داوری علیه این تیم، سرخپوشان در بدترین شرایط روحی و روانی قرار دارند و واکنش‌های عصبی زیادی نشان می‌دهند. واکنش‌هایی که بیش از هر کس دیگری خودشان را به دردسر می‌اندازد و در باتلاق فرو می‌برد. در این میان خطرناک‌تر از حرکات بازیکنان پرسپولیس، تایید این حرکات توسط بزرگ‌ترهای تیم است. سوشا مکانی آن‌قدر در این سال‌ها حاشیه و درگیری داشته که دیگر کسی تعجب نمی‌کنند او را در موقعیت‌های نامتعارف ببیند. اما این که سرمربی باشخصیت پرسپولیس حرکات سوشا را تایید کند و برنامه‌ای برای جریمه –یا لااقل توجیه- ِ این بازیکن نداشته باشد، هم عجیب است و هم خطرناک‌.
مربیان پرسپولیس –از پروفسور جنتلمنِ کروات گرفته تا مصطفی قنبرپور که دیروز وارد زمین شده بود و بلندتر از خودِ سوشا داد و فریاد می‌کرد- وظیفه دارند به رشد فکری و روانی بازیکن جوان تیم‌شان کمک کنند. وظیفه دارند به دروازه‌بانِ جوان‌شان یاد بدهند که اگر قرار بر اعتراض به داوری و ناداوری هم باشد، این وظیفه برعهده دروازه‌بان تیم، آن هم با این روش‌ها نیست.
تایید کردنِ رفتارهای عصبی و مخرب بازیکنان توسط سرمربی تیم، یک جور «نامربیگری» است. و تبعاتِ منفیِ «نامربیگری» اگر بیشتر از «ناداوری» نباشد کمتر از آن هم نیست.

کد خبر: 9411
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-21 16:22:01
نظر دهید

۲ نظر
-
دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۴۹
ما تو همون جایگاهی بودیم که سوشا به سمتشون علامت داد خداییش با دست علامت داد که فحش ندید ولی کمک داور به داور گفت که سوشا تماشاگرا رو تحریک کرده شایدم اشتباه فهمید ولی اخطار خیلی نا حق بود
-
دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۵۴
ببندین لنگیا, کدوم ناداوری؟ اخراج نشدن سوشا یا رضاییان؟ دایوهای مضحک طارمی؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر