فهرست
قابِ روز: عناینی، نکو و نوستالژی 8 ساله
قابِ روز: عناینی، نکو و نوستالژی 8 ساله

قابِ روز: عناینی، نکو و نوستالژی 8 ساله

آی اسپورت- مردانِ سابقِ تیم ملی و استقلال، پیش از آغاز مسابقه روز گذشته بین سیاه جامگان و سایپا در مشهد، برخورد بسیار گرمی با هم داشتند. هم رضا عنایتی و هم جواد نکونام، در آغاز وقت های تلف شده بازی بسیار خسته به نظر می رسیدند اما تصمیم رمضانی و جلالی این بود که هر دو در زمین مسابقه ماندگار شوند و به عنوان پنالتی زن های اصلی تیم، در ضربات پنالتی به کمک دیگر بازیکنان بیایند. جواد و رضا، خاطره چندان خوشی از کشیدن بازی هایشان به ضربات پنالتی نداشتند. هر دوی این بازیکن ها، جزوِ فهرست 5 نفره امیر قلعه نویی برای پنالتی زدن در مسابقه تیم ملی با کره جنوبی در جام ملت های 2007 بودند. 


هشت سالِ قبل، عنایتی پنالتی سوم تیم ملی را وارد دروازه کره جنوبی کرد تا بعد از خراب شدن پنالتی مهدوی کیا، روحیه را به تیم ملی برگرداند. به نظر می رسید با مهار پنالتی کیم دو هیون، ایران شانس زیادی برای برنده شدن خواهد داشت اما رسول خطیبی هم پنالتی اش را از دست داد تا با گل شدن پنالتی پنجم کره، جواد نکونام که در آن مقطع بهترین پنالتی زن ایران بود، فرصت رفتن پشت توپ را به دست نیاورد. اتفاقی که بعدها موجب انتقادهای شدیدی از امیر قلعه نویی در مخافل ورزشی ایران بود. 


در مسابقه روز گذشته، شرایط برای عنایتی و نکونام به شکل دیگری رقم خورد. حالا در بین این دو نفر که روبروی هم بازی می کردند، عنایتی پنالتی سیاه جامگان را خراب کرد و جواد با گل کردن پنالتی سوم نارنجی ها، نقش مهمی در پیروزی سایپا و صعود این تیم به جمع 8 تیم برتر جام حذفی داشت. در انتهای ضرباتِ مرگبار پنالتی در این مسابقه، شاید عنایتی متوجه شد که دیگر رفته رفته زمان خداحافظی اش از فوتبال فرارسیده است. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-09-21 15:31:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر