فهرست

گزارش ویژه: برتری های کلوپ در مقایسه با گواردیولا

آی اسپورت- بوروسیا دورتموند با 20 امتیاز اختلاف نسبت به بایرن مونیخ در رده ی دوم جدول بوندس لیگا جای دارد و شاید کسب عنوان نائب قهرمانی برای آن ها بهترین نتیجه ای باشد که در لیگ می توانند داشته باشند.
با این وجود شاگردان یورگن کلوپ در برخی جوانب نیز آمار قابل ستایشی دارند ارزش این رکوردها زمانی بیشتر حس می شود که آن ها در بیان مقایسه با بایرن قرار بگیرند و از تیم پپ گواردیولا سبقت گرفته باشند:
- ضربات ایستگاهی: دورتموندی ها در این فصل موفق شده اند 18 گل از روی ضربات ایستگاهی به ثمر برسانند (پنالتی، کرنر، ضربه ی آزاد و ...) که در مقایسه با آن ها بایرن 17 گل خود را از چنین ضرباتی به ثمر نشانده البته دورتموند در طول فصول اخیر نشان داده که پیشرفت قابل ملاحظه ای در این زمینه داشته آن ها در فصل 11-2010 تنها 11 گل، در فصل 12-2011 تنها 13 گل و در فصل 13-2012، 17 گل به ثمر رسانده بودند.
سباستین کل کاپیتان دورتموند در این مورد به بیلد می گوید:" ما در این فصل مشکلات زیادی داشتیم اما من از این نقطه ی مثبت شگفت زده شده ام ضربات ایستگاهی خصوصا در دیدارهای نزدیک عامل تعیین کننده است."
- شوت از راه دور: 8 گل از شوت راه دور، آمار گلزنی دورتموند در این تاکتیک دو برابر بایرن است آن ها در گل کردن ضربات ایستگاهی پشت محوطه نیز دو برابر بیش از بایرن به گل رسیده اند 4 گل در مقابل 2 گل بایرن.
- کلین شیت: دورتموند در این فصل 13 بار دروازه ی خود را بسته نگاه داشته که 3 بازی بیشتر از بایرن هرچند که تفاوت دو تیم در این زمینه بسیار کم است ولی ارزش خط حمله ی موفق بایرن کاملا واضح است.
- سرعت: سرت انتقال بازی در بوروسیا دورتموند به مراتب بالاتر از بایرن است 237 به 214
- میزان دوندگی: دورتموندی ها در هر بازی به طور میانگین 119.8 کلیومتر را طی می کنند که این آمار برای بایرن 116.3 کیلیومتر است.
با توجه به اینکه رقابت دو تیم در بوندس لیگا از بین رفته شاید این آمار در دوئل آن ها در جام حذفی و لیگ قهرمانان به کار کلوپ بیاید.
     
آی اسپورت
2014-03-13 12:54:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر