فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14

آی اسپورت- از آن جایی که امشب به شدت دوشنبه است، با یکی دیگر از قسمت های گزارش زنده نود مهمان لپ تاپ‌های‌تان هستیم. از قدیم هم تاکید کرده اند که هیچ جا لایوکامنتیتوری خودِ آدم نمی شود! قبل از نود: تنها مسئله مهم حالِ حاضر مملکت برای بیشتر ایرانی ها، دوگانه ژوله-حیایی در خندوانه است. خندوانه‌ای ها رکورد اسمس های نود را با یکی از عجیب ترین نظرسنجی های تاریخِ تلویزیون ایران شکسته اند و رقابت شانه به شانه این دو کمدین هنوز هم ادامه دارد. جالب اینکه گروهی از فعالینِ مبارزِ توئیتری بر این باورند که اگر بازیگر فیلم قلاده های طلا رای نیاورد و  ژوله انتخاب شود در هر هفته سه پنج شنبه شب خواهیم داشت، دلار می کشد پایین و آهنگِ «حنا، دخترِ مردم» پس فردا به صورت لایو در کنسرت استادیوم آزادی پخش می شود. قبل از نود2: اگر موقعِ تماشایِ نود حوصله تان سر رفت و علاقه ای به تماشای خندوانه نداشتید، برنامه «کوئیزِ آپ» را نصب کنید و تویِ چالش های فوتبالی اطلاعات تان را بسنجید. اگر چلنج‌تان نمی کنیم، به این خاطر است که دوست نداریم شکستِ سنگین‌تان را تماشا کنیم! 
قبل از نود3: اگر ادعای برنامه شبکه بازار درست باشد، ژاپنی ها بابتِ تورم منفی کشورشان نگرانند و قصد دارند در کشور تورمِ مصنوعی درست کنند. در این مقطع حساس، باید دست به دست هم بدهیم و یک چهرهِ خاص را به ژاپن ترنسفر کنیم که 20 درصد تورم به این کشور اضافه کنند و هم سامورایی ها لذتش را ببرند و هم ما استفاده نبودنش را!  به هر حال در هر موردی، طبیعی همیشه از مصنوعی بهتر است. 
قبل از نود4: بخش های خبری در زمینه معرفی کتاب های داخلی طوری عمل می کنند که انگار  در کل تاریخ ادبیات ایران فقط یک کتابِ «دا» به چاپ رسیده است! قبل از نود5: دکتر روحانی فعلا هیچ برنامه ای برای دیدار با اوباما ندارد. ما هم از همین تریبون اعلام می کنیم که فعلا قصد ندارم اما واتسون را ببینیم. چه هفته تلخی ست این هفته برای آمریکایی ها! 
-نود درست در زمان زیرنویس شده شبکه سوم روی آنتن می رود. سوال اول؛ اینکه چقدر باید به شرکت های تبلیغاتی بدهیم که برنامه های مختلف را به ما تقدیم نکنند؟ -فردوسی پور زمانِ پایان نود را 1 و 40 دقیقه بامداد اعلام می کنند. هنوز معلوم نیست این زمان تا پیش از عقب کشیدن ساعت‌هاست یا پس از آن. پلاتویِ اول آقای مجری در نود، او را با استانداردهای منفی احسان علیخانی نزدیک کرده است! مردی که به زودی با استندآپ تراژدی به تلویزیون ایران برمی گردد. -نودی ها قصد دارند بهترین ترکیب تاریخ بعد از انقلاب ایران را به تناوب به نظرسنجی بگذارند. در اولین شاهکار، آن ها «ابراهیم میرزاپور» را در کنار ناصر خانِ حجازی، عقابِ عابدزاده و سیدمهدی رحمتی در یک رده قرار داده اند! با این حساب باید به جایِ خالی میثاق معمارزاده در این نظرسنجی نیز اشاره کرد.  


-سیاه جامگان که در هفته اول میزبان پرتماشاگرترین مسابقه هفته بود، حالا با چند شکست کارش به جایی رسیده که در دربی مشهد 32.7 تماشاگر دارد که همان تعداد نیز در پایان بازی پیروزی پدیده را به عنوان پدیده دیگر فوتبال مشهد جشن می گیرند! 


-از بعد از دعوت شدن به تیم ملی، گلرِ جوان فولاد صاحب این پتانسیل شده که از هر زاویه ای و در هر شرایطی و با هر ضربه ای گل بخورد. او این روزها حتی در گلبال هم نمی تواند گلرِ خوبی باشد. -«نظرسنجیه یه جوریه». این تحلیلِ عمیق، طولانی و کارشناسانه همکارمان در آی اسپورت مجتبی هاشمی درباره نظرسنجی امشب نود است. 


پرسپولیس-سایپا

-فرشاد احمدزاده صدرنشین بلامنازعِ جدول گلنزنان لیگ برتر به شمار می رود. 


-از نگاه اصفر حاجیلو، هیچ نوعی از درگیری بین میداوودی و جلالی رقم نخورده است. او همیشه  طوری صحبت می کند که انگار واقعا همه چیز آرام است. اصفر خان بر خلافِ برادرش «دلواپس» نیست. -سجاد مشکل پور، بخشی از نام خانوادگی اش را جلوی توپِ ضربه پنالتی مهدی  طارمی می اندازد تا مشکلات پنالتی زدن در پرسپولیس سر جای شان بمانند. 
-تنها راه گلزن شدن برای مهاجمان پرسپولیس، ترک این باشگاه است! رضا نوروزی و غلام رضایی این موضوع را ثابت می کنند. -پخشِ هت تریکِ اشتباه بنگر و تلاشِ استثنایی او برای گل خوردن پرسپولیس در آیتمِ نود، احتمالا او را بعد از سوشا مکانی به دشمن تازه این برنامه تبدیل می کند. بنگر بعد از شکست بعدی، از خجالت مجری نود درخواهد آمد. 


-پدیده جوانِ تیم ملی بالاخره در لباسِ سایپا نیز می درخشد. مهدی ترابی برای خوب بازی کردن یا به لباس تیم ملی نیاز دارد و یا استادیومِ تیم ملی. -با بیست پنالتی زن مختلف، قرمزهای تهران فقط نیمی از پنالتی های 6 فصل اخیر را گل کرده اند. آن ها اگر زمان اعتراض به داورها را صرف یادگیری پنالتی کرده اند، شاید یک قهرمانی دیگر را نیز در لیگ برتر پشت سر می گذاشتند! -«ببینید، اینهمه پنالتی گل نشده باعث میشه اعتراض به داور شکل بگیره، البته داورها هم واقعا بد شدن!». فنایی حضورش در استودیوی نود را به شکلی رویایی اغاز می کند. 
-سس، برای داورها ضرر داره. (جملات بزرگان- فنایی)


-صالحی به اندازه ای به صحنه برخورد توپ به سرِ رضاییان نزدیک است که فنایی درخواست می کند که گروهی از داورهای لیگ به چشم پزشکی مراجعه کنند. 


-فنایی به گفته خودش بدون آنکه منظوری داشته باشد از عادل تعریف می کند! 


-مطابق معمول، کارشناسِ کهنه کار داوری نود یک اشتباه به ضرر هر دو تیم اعلام می کند تا عدالتِ ظلم برقرار شده باشد. غافل از اینکه اخراج نشدن رضاییان در دقایق اول بازی هم به ضرر پرسپولیس است. اگر او توی زمین نبود، قرمزها به حریف پنالتی نمی دادند! 


الاهلی-نفت 

- خوش یمنی همیشگی برنامه نود، شاملِ حال منصوریان و تیمش نیز شد و آن ها در حضور مستمر گزارشگر نود، باز هم به یک نتیجه ایده آل رسیدند! -میثاقی تا دوبی رفته است تا آنجا از ایرانی ها درباره اوضاع و احوال سوال کند. از بدِ حادثه هیچکدام از باشگاه های اماراتی هم او را نپسندیده اند تا به همانجا ترنسفرش کنیم. 


-«11 کیلومتر بدوییم 110 کیلومتر دوییدییم». علی منصوریان با این جملات عمیق در رختکن تیم، فصل تلخ نفت را رقم زده است. -صداوسیما پول پخش مسابقه نفت تهران را نداشته و به همین خاطر بازی را روی آنتن نبرده است. چرا که ظاهرا بازی های نفت را نمی شود مثل بازی های رئال و بارسا قرض(!) گرفت. با این روش پخش بازی های مهم اروپایی، معلوم نیست صداوسیما چطور به شبکه های خارجی بدهکار شده است. 
گسترش فولاد-استقلال 

-در تبریز، حالا گروه تازه ای از هواداران فوتبال وجود دارند که فقط طرفدار گسترش هستند. تحلیل آن ها روبروی دوربین نود نیز جالب است. اینکه گسترش صدر جدول است و تراکتور ته جدول. جدول لیگ برتر در تبریز دو تیم بیشتر ندارد. 


-حنیف عمران زاده مطرح کردن اسم وزیر در مصاحبه انتقادی اش درباره حقوق ها را اشتباه لفظی می داند. شما دسته کلید دکتر روحانی را این نزدیکی ها ندیده اید؟ 


-سرمربی استقلالی ها به بازیکنان تیمش تاکید می کند که لباس های شان را به هیچکس ندهند. او قصد دارد این لباس را برای ورود اسپانسر بعد از هفته بیست و هشتم، همچنان حفظ کند. 


-شهباززاده برای گلزنی به گسترش فولاد، از تکنیکِ وحید شمسایی استفاده می کند. 


-هافبک برزیلی گسترش فولاد اگر آنقدر خوش شانس بود که توپ هایش به جای تیر، به تور دروازه برسند، اسم کیمِ مگنوم را رویش نمی گذاشتند! 

-در این لحظه که ساعت دوباره 11 شب شده است، آدم های زیادی دارند ساعت را عقب می کشند اما راه منطقی تر این است که به ساعت دست نزنیم، شش ماه بعد خودش درست می شود! 


-تصورِ اینکه جواد خیابانی حالا چه ارتباطی با زمان برقرار می کند نیز در نوع خودش جالب است. از نگاه جواد خان احتمالا حالا ساعت 11 و 15 دقیقه فرداست! 

-هیچکدام از لژیونرهای ایرانی اروپا این هفته بازی نکرده اند. به صورت همزمان سون هونگ مین کره ای در یک هفته سه بار برای تیم جدیدش تاتنهام گلزنی کرده است. کره ای ها با چنین مهره هایی مدام به ایران می بازند. -فردوسی پور اصرار زیادی به مخفی ماندن نتایج نظرسنجی نود داشت و به نظر می رسید حجازی شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشد اما نتایج اولیه، برتری عابدزاده را نشان داد تا او گلر منتخب بعد از انقلاب مخاطبان نود باشد. حالا فقط طرفداران ژوله می توانند دست به کار شوند و نتیجه را عوض کنند. 


- مرور تصویر گلزنی بن‌سون در ام ال اس و مقایسه آن با نمایش دیروز این بازیکن، نشان می دهد گمرک به مهره های خارجی اجازه نمی دهد تکنیک شان را وارد ایران کنند! -یک نفر باید به شرکت های تبلیغاتی مخابراتی بگوید که هیچکدام از ایرانی ها برای حمایت از تیم ملی، به ارسال پیام کوتاه و برنده شدن جایزه نیاز ندارند و ترجیح می دهند احساسات پاک طرفدارانه شان موجب پولدار شدن چند نفر نشود. - 8 سال قبل، وقتی طبق ادعای میثاقی انیمیشن وجود نداشت، نود برای پرسپولیس قطبی انیمیشن ساخته بود. دیزنی و پیکسار و والت دیزنی نیز در همین دو سه سال اخیر متولد شده اند. 


- به اعتقادِ عنایتی، داور مسابقه سیاه جامگان «حال» نداشته خودش را برای بازی به مشهد برساند. او ظاهرا از داورهایی بوده که از مایونزها مصرف کرده و بی حال شده است! 


-تمام مشکلات داوری از نگاه کارشناس نود، معطوف به نداشتن هدست هستند. عادل البته در این برنامه بیشتر تصمیم های خودش را اعلام می کند و فنایی را به خاطر موافقت با خودش به برنامه دعوت کرده است. -مدیران شرکت آل اشپورت، 6 هفته تمام را صرف انتخاب طرح لباس جدید پرسپولیس کرده اند. آن ها در این زمینه از ورزشگاه نقش جهان الگو گرفته اند! -ویژه ترین اتفاق هفته، فاش شدن استخدام جیمی جامپ توسط مدیرعامل سابق صبا بوده است. فردی که برود وسط زمین و اعلام کند صبا متعلق به قم است. باشگاه های ایرانی از این پس جیمی جامپ شخصی رسمی را نیز خواهند داشت. 


-در 5 دقیقه آخر مسابقه پرسپولیس-ملوان، داور به هر بازیکنی که در نزدیکی اش می دید به جرم نفس کشبدن کارت زرد داد تا مسابقه را به بهترین شکل مدیریت کرده باشد! 


-سوشا مکانی به مراتب از مهاجمان تیمش مهارناپدیرتر است. او این روزها در لباس پرسپولیس نه جانشین دارد و نه اعصاب! 


-روحیه لطیف هافبک ملوان وقتی اثبات می شود که او، یکی از بوقچی های پرسپولیس را به نبرد رو در رو دعوت می کند. بروسلیِ هفته، مازیاز زارع است! 


-رامین رضاییان علاقه ویژه ای به استفاده از تکیه کلام نقی معمولی دارد. او این روزها برای پرسپولیس نیز یک بازیکن معمولی بوده است. -«باید قبل از هر بازی خودمان را برای نبرد با 15 بازیکن آماده کنیم!». برانکو کم کم ناظر بازی و فدراسیون را نیز به جمع بازیکنان تیم رقیب اضافه می کند. -از لحظه قول دادن برای ترک کارت زرد در استودیوی نود، روح الله سیف اللهی دو بازی برای استقلال خوزستان انجام داده و دو اخطار گرفته است. -حالا نزدیک به 4 ساعت است که گزارش زنده نود را می نویسیم اما در  اسناد زمانی، یک ساعتِ تمام آن گم شده است! -مدیرعامل باشگاه راه آهن، در هفته چهارم لیگ علاقه مند به همکاری طولانی با فرهاد کاظمی بوده است. او دو هفته طولانی دیگر را نیز با کاظمی سر کرده این مربی را برکنار کرده است! 


- سرمربی پرتغالی تراکتور، بالاخره فرصت بازی در تیم را به مهرداد طهماسبی داد و این بازیکن نیز به بهترین شکل از این فرصت به سود تیم سابق اش استفاده کرد. طهماسبی با اخراج شدن برابر صبا، در جام حذفی نیز مثل لیگ برتر نیمکت نشین خواهد شد. 


-نیمکت نشین شدن در نفت، وضعیت روحی بیرانوند را به هم ریخته و موجب شده او با تیم گرم نکند و به  سکو تبعید شود. او با چنین روحیه نازکی، تا چند سال قبل در کارواش و رستوران و شهرداری تهران کار می کرد! -علیمنصور تصمیم دارد تا بیرانوند را تبدیل به درس عبرت بازیکن های لیگ برتر کند. او پیش تر با نفت تهران نیز همین کار را کرده است. 


-گزارشگر شیرازی از بازیکنان کارا می خواهد که مراقب مهدی شریفی باشند. به قول سجاد افشاریان: حالو ای موقع؟ -مصاحبه های حاج مایلی و تراول نشان دادن او به مشوقین کی روش در در آزادی، هیچ جایی در نودِ امشب ندارند. نود علاوه بر جیمی جامپ ها، به حاجی جامپ نیز بی اعتنایی کرده است! -بالاخره بعد از هفت، هشت ساعت، فردوسی پور رضایت می دهد که پایان نود را اعلام کند. در آستانه پاییز، شبِ عاشقانه ای را برای تان آرزو می کنیم. 


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-09-22 02:33:07
نظر دهید
۳ نظر
-
دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴، ۲۲:۴۹
نظرسنجی های نود ارزشی نداره و ساختگیه
-
سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴، ۰۰:۴۷
نظرسنجی های نود ارزشی نداره
-
سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۲:۰۹
اسم نویسنده مطلب رو هم مینوشتین خب. خیلی خوب بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر