فهرست
پورعلی گنجی در نقش گنجینه چینی ها
پورعلی گنجی در نقش گنجینه چینی ها

پورعلی گنجی در نقش گنجینه چینی ها

آی اسپورت - طلسم ناکامی های مرتضی پورعلی گنجی و تیانجین بالاخره شکست و آنها بعد از مدتها توانستند مقابل حریفشان به پیروزی برسند. مرتضی البته دلیل اصلی ناکامی های تیمش را بدشانسی می داند. او به روزنامه ایران ورزشی گفته:   از بدشانسی گریه‌ام در آمده بود. در این 14 بازی شانس با ما یار نبود، ضمن اینکه توپ هایمان هم داخل دروازه نمی‌رفت و اشتباه فردی هم کم نداشتیم. مثلا تا دقایق پایانی برنده بودیم اما یکهو می‌باختیم یا مساوی می‌کردیم. همه چیز دست به دست هم داده بود تا نبریم اما خوشحالم که توانستیم بعد از چند هفته ببریم و چند رده در جدول بالا بیاییم.
پورعلی گنجی امیدوار است که تیمش در پایان فصل، به دسته پایین تر سقوط نکند:   در لیگ چین امتیاز تیم‌ها به یکدیگر نزدیک است. مثلا یک تیم با یک برد می‌تواند چند پله صعود کند. الان ما بعد از برد شنبه، چهار پله بالا آمدیم و به رتبه یازدهم صعود کردیم. اگر می‌باختیم وضعیتمان بدتر از قبل می‌شد و حتی به قعر جدول سقوط می‌کردیم. حالا اگر بازی هفته بعدمان را ببریم چند پله دیگر صعود می‌کنیم. به عبارتی دیگر سقوط بی سقوط.
در شرایطی که آری هان سرمربی تیانجین، پورعلی گنجی را به عنوان یک مدافع به تیمش اضافه کرده بود اما در بعضی بازیها از مرتضی در نقش هافبک دفاعی استفاده می کند. دلیل این قضیه را از زبان مرتضی بخوانید: آری هان به من گفت که با توجه به ندویدن هافبک‌ها، اگر می‌شود به خط میانی برو و آنجا کمک مان کن تا کمتر به خط دفاع فشار بیاید. من هم گفتم از این بابت مشکلی ندارم و هر پستی که بتوانم به تیانجین کمک می‌کنم. به خط میانی رفتم و الان هفته هاست که در این پست بازی می‌کنم. از طرفی لیگ چین هافبک‌های نفوذی فوق‌العاده‌ای دارد و من به‌عنوان هافبک دفاعی وظیفه دارم تا با آنها من تو من بازی کنم. همین باعث شده تا در 5، 6 بازی اخیر کمتر گل بخوریم و موقعیت‌های کمتری روی دروازه مان به‌وجود بیاید.
مرتضی در تیانجین تبدیل به بازیکن محبوبی شده و هواداران این تیم لقب جالبی به او داده اند:   هواداران تیانجین مرا گنجیه صدا می‌زنند! هر وقت می‌خواهند تشویق کنند، با این کلمه مرا مورد خطاب قرار می‌دهند. کلا از من راضی هستند و خوشحالم که توانسته‌ام برای آنها و تیم یک بازیکن موثر باشم.
آخرین بخش صحبتهای پورعلی گنجی در مورد احتمال حضور او در فوتبال اروپا است:  در نیم‌فصل لیگ چین می‌توانستم به تیمی در اروپا بروم اما رضایتنامه‌ام را صادر نکردند. مسوولان تیانجین فقط برای حضور در یکی دو لیگ خاص رضایتنامه‌ام را می‌دادند که این اتفاق هم رخ نداد. حالا اول امیدوارم که با تیانجین در لیگ بمانیم، سپس بدنم سالم باشد و در نهایت به فوتبال اروپا ترانسفر شوم. فکر می‌کنم در نقل و انتقالات ژانویه به این هدفم می‌رسم.

کد خبر: 9408
     
آی اسپورت
2015-09-22 09:15:17
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر