فهرست
ستون طنزیم: همین را می‌خواستی بدبخت؟
ستون طنزیم: همین را می‌خواستی بدبخت؟

ستون طنزیم: همین را می‌خواستی بدبخت؟

درست است که قیصرها دیگر تکرار نمی‌شوند، درست است که رستم‌ها از شاهنامه رفته‌اند، درست است که معرفت سیری چند اما درست نیست که فکر کنیم غیرت و تعصب از فوتبال رفته. الان فرزاد حاتمی اسطوره و اسوه تعصب تیمی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که تی شرت پرسپولیس به تن برخی بازیکنان این تیم گشاد است و تعصب معنای سابق را ندارد! قاعدتا جامعه انتظار دارد این جمله را یکی بگوید که یک فاکتورهایی داشته باشد که در چشم جامعه دیدنی باشد. مثلا پرسپولیسی اصیل باشد. حالا پرسپولیسی هم نبود استقلالی اصیل باشد. حالا آن هم نبود فولادی و ملوانی و اصیل باشد. یعنی در یک تیمی بیش از 6 ماه سابقه عضویت داشته باشد. بله. با این متر و معیار فرزاد حاتمی گزینه مناسبی برای حرف زدن از گشادی پیراهن یا تعصب تیمی یا نام والای پرسپولیس نیست اما با معیارهای دیگری که هنوز برای جامعه ما کشف نشده فرزاد و فرزادها این حق را دارند. حالا شاید الان یکی این جمله را از حاتمی بشنود قش قش(یا غش غش !) بخندد اما روزی می‌رسد که هواداران واقعی پرسپولیس یا سپاهان یا فولاد یا ملوان به این نتایج می‌رسند که فرزاد با اینکه کلا 6 ماه در تیمشان بوده که سه ماهش هم صرف دعوا کردن با مسوولان باشگاه شده اما این حرفی که زده یک حرفی است که باید با آب طلا نوشت. آب طلا گیر نیامد با فونت زرنگار تایپ کنند و پرینت بگیرند و بزنند به دیوار!
جشن عاطفه‌ها مازیار زارع یکی از نیکمردان و نیک دستان و نیک پنالتی گیرانی است که در تاریخ فوتبال ایران به چشم خورده. نامبرده بعد از پایان بازی با پرسپولیس اعلام کرد که دلش برای یکی از لیدرهای پرسپولیس به نام «ممد» تنگ شده و از نامبرده تقاضا نموده به او اطلاع بدهد که کی و کجا تا مازی جون برود خدمت دوست قدیمی‌اش و اساسا و عمیقا حالش را بپرسد. می‌بینید چقدر دوستی و صفا و صمیمیت در فوتبال ایران بیداد می‌کند؟ می‌بینید چقدر عاطفه‌ها در فوتبال ایران زیادند؟ البته امیدواریم ممد و مازی همدیگر را نبینند چون انگار عاطفه زیادی در دل این دو دوست قلمبه شده و می‌ترسیم این ملاقات باعث شود یکی یا هر دو طرف آسیب ببینند!
همین را می‌خواستی بدبخت؟ بله آقا! ناگهان چه زود دیر می‌شود. آقای فان پرسی! روزی که ما طرفداران خاک و خلی و پا برهنه منچستر را با دنیای دنی و نکبت و تفویی که داشتیم رها کردی تا به طمع مشتی دلار و چند پکی قلیان ارزان و وای فای مجانی بروی ترکیه برای تیم کمک فنر‌سازی ایندامین بازی کنی این هم بشود روزگارت که نیمکت‌نشینی پیشه کنی و دندان خشم به جگر خسته بفشاری! خب خاک بر سر! می‌ماندی روی نیمکت منچستر که بهتر بود بروی روی نیمکت فنرباغچه؟ بعد هم آقا فان خال که الکی کسی را بیرون نمی‌گذارد. حاشیه داشتی. دو سه مورد هم دیده شده بود در راهروهای باشگاه برای عکس سر آلکس با خودکار سیبیل چنگیزی گذاشته بودی. فکر کردی الکی نیمکت‌نشین شدی؟ فکر کردی الکی بود؟ حالا رفتی فنرباغچه یللی تللی می‌کنی، قلیان می‌کشی، انتظار داری بازی هم به شما برسد؟ زهی خیال باطل. این راهی که شما الان داری می‌روی را شیث رضایی چند سال قبل رفت و آخر و عاقبتش هم این شد که برود توی فیس‌بوک از خودش عکس‌های جدید منتشر کند. بمان که نوبت شما هم می‌رسد!

هومن جعفری/ایران ورزشی

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-22 14:37:58
نظر دهید
۱ نظر
عباس
چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۳:۲۷
فن پرسیش عالی بود وای فای مجانی :))))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر